Geleneksel Tıraş Forumları
THATER TIRAŞ FIRÇALARI - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: THATER TIRAŞ FIRÇALARI (/showthread.php?tid=6517)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - Watercuk - 14/11/2015

4125/0 2 band'den umarim yeterli miktarda siparis vermissinizdir Mustafa bey. Ben de almayi dusunuyorum. Smile

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - impaticaret - 14/11/2015

(14/11/2015, Saat: 16:11)Watercuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 4125/0 2 band'den umarim yeterli miktarda siparis vermissinizdir Mustafa bey. Ben de almayi dusunuyorum. Smile

Tahminime göre yeterli miktarda ama yurtdışı satışında talep görürse çabuk tükenebilir.

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - dikdik_s - 14/11/2015

Ne oluyor yahu??

Smile Smile

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - koolandgang - 04/03/2016

Önce 49125/2 alacaktım. O sırada Retro Deluxe 30mm gelince 49125/0'a döndüm. İyiki de dönmüşüm.
Bir ufacık fıçıcık, içi dolu turşucuk kıvamında ki minik fırça boyundan beklenmeyen işler yapıyor.
Yumuşak tüylere sahip ama aynı zamanda kemikli kerata. Yüzde köpürtmek için ideal. Semogue Special 2013'e güzel bir arkadaş oldu. Kadro da direk ilk 11'de Smile
İmpa'ya da, bu nesli tükenen minnakla bizi buluşturduğu için teşekkürü borç biliriz.

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - izbe - 04/03/2016

(04/03/2016, Saat: 15:33)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yumuşak tüylere sahip ama aynı zamanda kemikli kerata.

Hocam biraz daha açabilir misiniz? Ben, bendeki 2 band i çok yumuşak bulduğum için satmıştım.

Sevgili İzbe, sizin efsanevi 2 band fırça incelemenizde en çok dikkatimi çeken fırçaydı Thater.
Ama sizin ki 49125/3'tü yanılmıyorsam. Siz ısrarla yumuşak , hatta çok yumuşak, baya yumuşak yahu diye yazınca iyice ilgimi çekmişti. Hatta bu nasıl 2 band, bu böyleyse silvertip nasıldır filan demiştiniz hiç unutmuyorum.
Benimki 22mm zaten. Ciddi olarak ufak bir fırça aynı zamanda. Yumuşak da, ama omurgası da (backbone) sağlam.
Yüz de köpürtüyorum, gerçi kasede de köpürttüm ama ebat olarak tam bir yüz fırçası. Çok hoş masajı var. Yani Tipsoft HMW den kemikli diyebilirim rahatlıkla. Mesela HMW kuruyken daha sert ama ıslanınca 49125 kadar sağlam masajı yok. Belki de knot'u kısa ondandır diyeceğim ama bana daha bir farklı geldi. Başka alanlarda vardır umarım forumda. Zira 49125 hiç kalmamış İmpa'da. Onlar da bir karşılaştırma yaparlarsa hoş olur.

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - onurcakmak - 04/03/2016

@izbe üstad bizdekiler ampül tip olduğu için baya sağlam bir omurga yapısı var. Sizdeki klasik fan shape idi. Fırçayı yüzde gezdirirken dahi bu şeklin verdiği özel hissiyatı bariz hissediyorsunuz. Örneğin bendeki 26mm olmasına rağmen diğer 26mm fırçama nazaran daha dar bir yüzeye direkt baskı yaparak fırçalama yapıyor. Son günlerde çok sık kullandım bu fırçayı, günün tıraşı başlığında ben birkaç resim paylaştım, isterseniz ordan kılların görünümüne bakabilirsiniz.

@onurcakmak Bizdekiler de fan shape. Mustafa Bey bulb getirmedi hiç diye biliyorum ama.

Cvp: THATER TIRAŞ FIRÇALARI - izbe - 04/03/2016

@koolandgang ; @onurcakmak teşekkür ederim. Bu durumda bunu da tecrübe etmek gerekecek.

Gerçi kulakları çınlasın @Aleksey o inceleme tarihinde bana demişti "abi seninki fan shape, bulblar öyle değil, daha diri" diye şimdi bir de siz söyleyince açıkcası merakımı cezbetti.

Zaten almaya niyetim vardı ama Onurcakmak hocam engrave sıkıntısından bahsedince biraz ertelemiştim. Şu an için impa da yok ama bir yerde var (yurtdışı). Onu da buradan ilam etmeyeyim ki bana da kalsın di mi? Smile

Şaka bir tarafa Thater gerçekten iyi yolda olan bir fırça/marka. İnş daha da güzel ürünler üretirler veyahut mançuryalılara el atarlar bilemiyorum Smile Tongue

THATER TIRAŞ FIRÇALARI - Aleksey - 04/03/2016

@koolandgang Tam tersi, hic fan gelmedi hepsi bulb geldi.

Engrave sikintisi 49125/2 nin son partisine ozel bir durum, aslinda biraz o acidan bence collectible.