Geleneksel Tıraş Forumları
INCELEME: Paladin Falstaff - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: INCELEME: Paladin Falstaff (/showthread.php?tid=6482)

Sayfalar: 1 2 3 4

INCELEME: Paladin Falstaff - izbe - 05/10/2015

Elime bugün ulaşan Paladin için dayanamadım ayrı bir başlık açayım dedim.

Normalde 2 band incelemesine konu olacaktı ama açıkça söyleyeyim böyle bir ürün için işten eve koştur koştur geldim ve hemen küçük çaplı bir inceleme ile sizlerle paylaşayım istedim.

Ürünü bir çoğumuz zaten yeterince biliyor. Bilmeyenler için kısa bir bilgi vereyim. Paladin marka altında 3 ayrı çeşit fırça üretiliyor. Bunlar Pk-47, Chief ve Falstaff.

Ürünlerin düğümlerinin tamamı Morris&Forndran den tanıdığımız Lee Sabini ve ekibi tarafından, sapların tamamı ise Dark Holler dan tanıdığımız Ken (soyadını bilmiyorum) ve ekibi tarafından hazırlanmakta. Ürünler İngiltere ve Abd arasında mekik dokuyarak yapılmakta. Ve açıkçası satın alınması çok uzun kuyruklar bekleten cinsten.

Benim şansıma İngiltere den bir arkadaşım vasıtası ve 5.5 ay bekleme süresinin akabinde bugün elime ulaştı.

Ürün kobalt sapa sahip ve katalog değerleri ile 29/49 ölçülere haiz. Ancak benim ölçümlerime göre 30.16 / 49.92 çıkıyor.

Ürünü elinize aldığınızda normalden ağır bir fırça ile karşılaşıyorsunuz. Bunun nedeni ise kişisel kanaatimce kobalt sap.

Düğüm ün kuru hali oldukça yoğun ve batıcı. Evet, yanlış okumadınız, batıcı kıllara sahip. Açıkçası bu bende hayal kırıklığı oluşturdu. Her ne kadar finest m&f kıllarına sahip de olsa biraz daha yumuşak uçlu bir knot bekliyordum.

Bu hayal kırıklığı fırçayı ıslatana kadar devam etti. Sonra ise bu ürünün neden bu kadar pahalı ve neden bu kadar ünlü olduğunu anladım. Sanki bir sihirli değnek bu batıcı ve sert uçlu fırçayı almış ve yerine jel uçlu yumuşacık ve dirençli bir fırça gelmişti.

Kılların uçlarını mümkün olabildiğince yakın çekmeye çalıştım. Yabancı forumlarda da sık sık konuşulan hook effect i bizzat gördüm ve sizlere göstermeye çalıştım. Bu yüzde muazzam bir etki bırakan ve daha önce hiç tecrübe etmediğim bir duygu. Kanca gibi kıvrılmış kıl uçları sizde yumuşaklık ile tokluk arası, dolgunluk ile masaj arası, silikon mousepad ile kırlent yastık arası harika bir duygu oluşturuyor. Bilmem anlatabildim mi? Smile Biliyorum saçmaladım. Ama durum hakikaten bu.

Özetle fırçayı çok ama çok beğendim. Ama beğenme nedenim sap tan ziyade düğümle ilgili.

Daha detaylı incelemeyi nasip olursa 2 Band incelememde sizlerle paylaşacağım.

Şimdilik sizleri fotoğraflar ile başbaşa bırakıyorum.

Not: Maalesef her iyi fırçanın kutusu kötü olmak zorundadır kuralı gereği, berbat bir kutuda geliyor. Bu kadar mı ucuz olur! İçinde geri dönüşüm firmasının bilgileri felan okunabiliyor. Ayrıca o nasıl bir logodur. Düşük pikselli, sanki amiga 500 de çizilmiş gibi. Yakışmadı Paladin. Smile

11b44ya.jpg
vxezhx.jpg
18jk2a.jpg
a58e4o.jpg
ildjfc.jpg
2a82b7d.jpg
1t0wtf.jpg
29in1g.jpg

Cvp: Paladin Falstaff - btoprak - 05/10/2015

Beklenen incelemeler dökülmeye başladı Smile. Elinize kaleminize sağlık.

Cvp: Paladin Falstaff - ihtilaf - 05/10/2015

@İzbe üstadım ,
Fırçanız hayırlı olsun çok güzel kaleme aldınız.Düğüm tarifiniz,kanca tasviri ve nesnel anlatımınız harika
Teşekkürler,keyifle okudum ve dokunmuş kadar oldum neredeyse Smile

Cvp: Paladin Falstaff - izbe - 05/10/2015

btoprak hocam, ihtilaf hocam tesekkur ederim. Sizlere verilmis sozum var biliyorsunuz. Smile

Cvp: Paladin Falstaff - ckeskin - 05/10/2015

@izbe komşum şimdiden hayırlı olsun. Gerçekten de hayran olmamak mümkün değil. Smile

Cvp: INCELEME: Paladin Falstaff - btoprak - 05/10/2015

Üstadım söz meselesini devre dışı bırakın sizi sıkıntıya sokmasın. Ama ben şahsen değerli deneyimlerinizi duymak isterim.

Sizi bayağı masrafa soktu bu son alımlar üstadım Blush. Ama her aldığınız parça birbirinden güzel sizi bayağı memnun edecekler eminim.

Cvp: INCELEME: Paladin Falstaff - pitbull - 05/10/2015

İzbe komşum,paladin harika görünüyor güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

syg

Cvp: INCELEME: Paladin Falstaff - izbe - 05/10/2015

Yok hocam sizin Thater incelemenizden sonra yayinlanacak 2 band. Smile

Butce mutce kalmadi hocam. Bu inceleme icin fotograflari cekerken bile hanim laf sokup durdu zaten Smile

Cvp: INCELEME: Paladin Falstaff - izbe - 05/10/2015

cihankeskin hocam, pitbull hocam tesekkur ederim.

Cvp: INCELEME: Paladin Falstaff - ihtilaf - 05/10/2015

Su absorbe emsallerine göre nasıl ?