Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

RE: Cvp: Derby extra jilet - FearOfATG - 13/01/2019

(13/01/2019, Saat: 21:50)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aydında hala daha her yer yerde derby extra var ustayı sordum bilen duyan bile yok derby usta nasıl acaba kullandınız mı keskininden ziyade konforu önemli benim için
Birçok şehirde hala var. Uzun bir süre daha bulabilirsiniz.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Cvp: Derby extra jilet - Erdem009 - 13/01/2019

Teşekkürler hangi marketlerde var acaba

Cvp: Derby extra jilet - lim10 - 30/01/2019

Bugün bu jilet ile ikinci tıraşımı oldum. İlk tıraş berbat ötesi geçti. Çekiştirme, takılma, tahriş vs. ne ararsanız var. İkincisi ise aksine yüzde yağ gibi aktı gitti. İki perde tıraşta yüzüm bebe poposu gibi oldu neredeyse. Demem o ki aynı kutunun içinde keskinliği birbirinden farklı jiletler olabilir mi? Dipnot; sakal uzunluğu, sabun, fırça, ön hazırlık her iki tıraşta da aynıydı.

Cvp: Derby extra jilet - ziyanınjileti - 30/01/2019

(30/01/2019, Saat: 16:35)lim10 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün bu jilet ile ikinci tıraşımı oldum. İlk tıraş berbat ötesi geçti. Çekiştirme, takılma, tahriş vs. ne ararsanız var. İkincisi ise aksine yüzde yağ gibi aktı gitti. İki perde tıraşta yüzüm bebe poposu gibi oldu neredeyse. Demem o ki aynı kutunun içinde keskinliği birbirinden farklı jiletler olabilir mi? Dipnot; sakal uzunluğu, sabun, fırça, ön hazırlık her iki tıraşta da aynıydı.

Sahte de olma ihtimali var. Tabii aldığınız yer güvenilir bir yer ise bilemeyeceğim. Tahriş konusunda belki ilk tıraş fazla keskin gelip ikinci tıraşta bıçak ağzı biraz körelmiş ve daha rahat tıraş olmuşsunuzdur diyeceğim ama takılma konusu işi bozuyor.

(30/01/2019, Saat: 16:51)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sahte de olma ihtimali var. Tabii aldığınız yer güvenilir bir yer ise bilemeyeceğim. Tahriş konusunda belki ilk tıraş fazla keskin gelip ikinci tıraşta bıçak ağzı biraz körelmiş ve daha rahat tıraş olmuşsunuzdur diyeceğim ama takılma konusu işi bozuyor.

İkinci tıraşta kullandığım jilet ilk jilet değil. O tıraşın sonunu bile getiremeden değiştirip atmıştım onu. İkinci tıraştaki ise aynı paketteki başka bir jiletti. Seyyar satıcıdan almıştım ürünü.

Cvp: Derby extra jilet - sfenks - 30/01/2019

@lim10 ikinci tıraşınızda tıraş hazırlığınızı daha iyi yapmış olabilirsiniz belki. Sakalı, cildi, fırçayı, köpüğü yeterince terbiye edince jilet ve tıraş aleti daha temiz iş çıkarır.

(30/01/2019, Saat: 17:14)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @lim10 ikinci tıraşınızda tıraş hazırlığınızı daha iyi yapmış olabilirsiniz belki. Sakalı, cildi, fırçayı, köpüğü yeterince terbiye edince jilet ve tıraş aleti daha temiz iş çıkarır.

Belkide dediğiniz gibi olabilir. Üçüncü tıraşta daha iyi bir yorum elde edebilirim diye düşünüyorum

Cvp: Derby extra jilet - sakal - 31/01/2019

Bu jiletlerin sahtesi varmıdır? Sağdakinden iki paket var makine yağı gibi bir yağla yağlanmışlar. Paketteki font farklı sahtemi diye merak ediyorum. İçindeki jiletlerin sarılı olduğu kağıtlarda derby yazısı net değil. Plastiği farklı aynı kalıptan çıkmamış gibi.

Gm9LrZ.png

Cvp: Derby extra jilet - sfenks - 31/01/2019

@sakal soldaki ihraç paketlemesi gibi görünüyor. Deneyerek sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Derby extra jilet - sakal - 31/01/2019

(31/01/2019, Saat: 00:45)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @sakal soldaki ihraç paketlemesi gibi görünüyor. Deneyerek sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Piyasada sahtesi mevcut yani demi hocam? Akşama inceleyeceğim. Buraya resmini atarım kayda değer bir durum ise.