Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

RE: Derby extra jilet - btoprak - 21/01/2015

Geçmiş olsun ayha-al komşum yeni denemenizin güzel geçmesi iyi olmuş. Feather & R41 biraz cesaret işi Smile

Cvp: Derby extra jilet - ckeskin - 21/01/2015

(21/01/2015, Saat: 02:26)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben acemi biri olarak, kartuslu jiletlerimi bir kenara yeni attim. Twiste featheri takarak 5,6 gunluk sakalimi 3. perde yaptim. Sonucunda baktigimda yuzum gun boyu yangin yeri gibiydi.Nerde yanlis yaptim acaba acemilik derken, aradan 2,3 gun gecti. Yeni bir trasa cesaret edemedim. Is yerinde bir arkadasim birde derby dene dedi.

Twist'le derby denedim.

diger jiletleri bilmem ama benim icin sonuc mukemmel oldu.

Cok memnun kaldim.

Komşum Twist derken Mühle R41 Twist'ten bahsediyorsanız bence çok da şaşırmamanız lazım. Zira kendisi nam-ı diğer saplı usturadır. Acemilikte tavsiye edilmez pek. Özellikle de elin daha bastırmaya devam ettiği kartuştan geçiş döneminde. Ben geçiş dönemimde öyle bastırıyordum ki DE89 bile kıpkırmızı ediyordu suratımı.

Cvp: Derby extra jilet - martin - 28/01/2015

Uzun bir aradan sonra derby ile 3 tıraş oldum. Hayretle çok konforlu ve güzel tıraşlar yaşadım. En ufak bir kanama yok. Oysa Astra Mavi de kanama oldu. İkisinde de progress1,5 ve 2 ayarda tıraş oldum. Tersten alınca mavi astra perişan etti ama yerli derby 3.tıraşta bile kanama yapmadı.

hayretler içindeyim

(haaa biraz cekme yapıyor ama sorun da olmuyor)

Cvp: Derby extra jilet - OnLyTNT - 28/01/2015

Derby' nin bence biraz hakkı yeniyor. Çok daha rezil bıçaklar var piyasada.

Cvp: Derby extra jilet - Eucris - 28/01/2015

Tek kullanımda iş görüyor ama aynı bıçakla 2. Traşı asla olmam.

Cvp: Derby extra jilet - ayha-al - 28/01/2015

Forumda yorumlari okudukca su markayi da deneyim,bu markayi da seklinde insanda heves oluyor.
acemi olarak hangisini denedimse husranla sonuclandi
maceraya gerek yok kesinlikle Derby diyorum

Cvp: Derby extra jilet - izbe - 28/01/2015

(28/01/2015, Saat: 11:57)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda yorumlari okudukca su markayi da deneyim,bu markayi da seklinde insanda heves oluyor.
acemi olarak hangisini denedimse husranla sonuclandi
maceraya gerek yok kesinlikle Derby diyorum

Bence tıraşın kalitesini sadece jilet e bağlamak doğru olmaz. Zira kişisel kanaatim, tıraştan daha önemli olan konu tıraş öncesi hazırlığı.

Çok ama çok sert ve de aşırı yoğun ve gür bir sakal/bıyık yapısına sahibim.Wilkinson ve R89 ile başlayan geleneksel tıraş maceram progress ile devam ediyor.

Farklı jiletleri tecrübe etmeyi seviyorum. Gillette 7 o clock serisi hariç kullanmadığım jilet (otantik Hindistan kaynaklılar hariç) kalmadı diyebilirim.

Ancak her bir tıraşımda, tıraş öncesi hazırlığa son derece önem verdim.

Tamamı ile subjektif olmak kaydı ile derby jilet kullandığım en kötü jiletlerden biri diyebilirim.

Mesela bu forumda çok iyi bir ünü olan FEather in neden bu ünü hakettiğini de bizzat kendim test ettim. (Aynı şekilde perma sharp ın progress in düşük ayarları ile ne keyif verdiğini anlatamam)

Özetle hangi markayı denediysem sonu hüsran oldu diyen komşuma tıraş öncesi hazırlığını (ve/veya tekniğini) bir kez daha gözden geçirmesini tavsiye ederim.

Cvp: Derby extra jilet - Eskiuyebyr - 28/01/2015

(28/01/2015, Saat: 11:41)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby' nin bence biraz hakkı yeniyor. Çok daha rezil bıçaklar var piyasada.

Smile)))

Derby extra jilet - Aleksey - 28/01/2015

Yurda doneyim en cok denemek istedigim jiletlerin basinda derby su an, her ne kadar daha once denemis olsam da.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Derby extra jilet - Arif - 05/02/2015

İlk klasik traşımı bu jiletle oldum parçaladı suratımı. 5 'li paket. İlerleyen (3-4) ay sonra bir daha olacağım. Belki benim elimin alışmadığından olabilir ancak tahrişi çok fazla...