Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Cvp: Derby extra jilet - artofdragon - 12/05/2014

Çok guzel bilenmiş Bursa bıçağı daha güzel keser bu jiletten.Aman benden uzak dursun.Ne konfor ne keskinlik var Angry

Re: Derby extra jilet - sharpenter - 10/06/2014

Daha önce denediğimde pek memnun kalmamıştım ama jiletler elde kalmasın diye tekrar denemek istedim. Acelem olduğundan yüzümü fazla yumuşatamadım ve hızlı, üstünkörü bir tıraş olmam gerekti ama buna rağmen tahrişsiz, pürüzsüze yakın bir tıraş oldum. Aynı paketten farklı jilet çıkamayacağına göre ya el melekelerim biraz gelişmiş ya da sıcaktan sakallar yumuşamış

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Cvp: Derby extra jilet - DelikanliTiras - 24/07/2014

Medar-ı iftiharımız Derby maalesef uzun sakalı yolduğu için, kısa sakalda yani günlük tıraşta daha uygun.

EJ89 tıraş aleti ile günlük kullanıyorum, sıkıntı yok ancak sakal 2 günlük olduğunda yüzde verdiği yolma hissi yüzünden pazartesi sabahları uzak duruyorum Confused

Cvp: Derby extra jilet - trache - 27/08/2014

f3u8tu.png

Derby extra jilet - adamentium42 - 22/09/2014

Üç günlük sakal için Wilkinson Classic makine - Arko Traş Sabunu ile kullandım. Soğuk tıraş oldum ancak tıraş öncesi hazırlığım iyiydi. Önce yüzümü 1 dk kadar yıkayıp , tam çatallanmış domuz kılı fırçayla bir perde köpük yaptım. Akabinde de yüzümü durulayıp sırasıyla iki perde düz , bir perde ters tıraş oldum. Ve nihai olarak ıslak cilde şap ve onu duruladıktan sonra da arko classic kremle cildimi nemlendirdim.

Kuru bir cilde sahibim. Beyaz tenliyim. Sakallarımın çıkış yönünde bir anormallik söz konusu değil. Hepsi aşşağı doğru çıkmakta. Ve tıraşımda teknik olarak bir hata söz konusu değildi. Makine tutuş açım vs nizamiydi. Köpük yoğunluğum olması gerektiği gibi ve perdelerde aceleci olmadım. Köpüksüz yerlerde hart hurt cilde dalmadım.

Tüm bu bilgiler eşliğinde jileti değerlendirecek olursak kesinlikle keskin bir jilet değil. Sakallarım biraz daha uzun olsaydı muhtemelen sorunlu bir tıraş olurdu. Sakalda çekme gibi bir sorunla karşılaşmadım ancak dediğim gibi üç günlük sakalım söz konusuydu. Tıraşta sorun yaşamamama rağmen gün içinde ilk birkaç saat cildimi çok rahatsız etmeyen tatlı sert bir kızarıklık da söz konusuydu. Yine de sinek kaydı tıraş olduğumu düşünüyorum.

İlk izlenimlerim elde varsa kullanılabilir , günlük tıraş için çok yoğun sakallı değilsek kullanılabilir bir jilet. Yoğun sakal için kesinlikle tercih etmem.

Bu hafta içi bu jiletle tıraş olmaya devam edeceğim.

Gözlerimde bir değişiklik olursa yine buradan bildiririm.

Derby extra jilet - adamentium - 24/09/2014

Salı günü 5 li kutudan sıfır çıkarttığım bir derbyle daha tıraş oldum. Kesinlikle takılıyor jilet.

Ve bugün Çarşamba 3 . kez Tıraş oldum. Nihai kararım mild bir makineyle performansı tatmin etmiyor. Belki agresif makinelerle daha iyi bir netice verebilir , lakin tercih edeceğimi sanmıyorum.

Cvp: Derby extra jilet - artofdragon - 18/11/2014

Dun shave craft 101 ile derby kullanmak zorunda kaldim.Daha öncede denedigim ancak hic begenmedigim bir jilet.Ancak 2 perde soguk tiras.Dalan tiras kremi ile inanilmaz konforlu bir tiras oldum.Arkadaslar bence bu jilet olayi tamamen dipsiz bir kuyu.Bu performans bu jiletten hayret dogrusu.Ayni alet ve ayni kremle tekrar sifir bir jiletle deneme yapacagim.Burdan tekrar paylasmaya çalışırım

Cvp: Derby extra jilet - tarkan75 - 15/01/2015

bu sabah 1.5 günlük sakalımı nivea gel ile yeterli ön hazırlama ve wilkinson makine ile deneme şansım oldu. ne bir çekme ne kanatma gayet de sert ve sık sakalımı tek perde biraz da rütüşle temizledi. denemelerim içinde ki en sorunsuz [/align]bıçak oldu bu.

Cvp: Derby extra jilet - KUDEN - 15/01/2015

Derby'de problem istikrar olmaması.
Aynı kutudan tabiri caizse hem cillop hem de zımpara uçlu bıçaklar çıkabiliyor.

Cvp: Derby extra jilet - ayha-al - 21/01/2015

Ben acemi biri olarak, kartuslu jiletlerimi bir kenara yeni attim. Twiste featheri takarak 5,6 gunluk sakalimi 3. perde yaptim. Sonucunda baktigimda yuzum gun boyu yangin yeri gibiydi.Nerde yanlis yaptim acaba acemilik derken, aradan 2,3 gun gecti. Yeni bir trasa cesaret edemedim. Is yerinde bir arkadasim birde derby dene dedi.

Twist'le derby denedim.

diger jiletleri bilmem ama benim icin sonuc mukemmel oldu.

Cok memnun kaldim.