Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Derby extra jilet - theunnamed - 11/12/2013

En temizi bir sedef ustura ile kullanmak Big Grin

(11/12/2013, Saat: 02:37)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote='pars' pid='66042' dateline='1384456643']

http://bit.ly/1aGEVvY

http://ekmeksanati.com/documents/hamurun_c7izilmesi.html

Ne kadar tehlikeli bir iş, o jilet elinden düşse yada bir kenardan yanlışlıkla hamurun içine karışsa ki bu çok kolay, classic türkiye.

Derby extra jilet - korgunv - 11/12/2013

Merhaba Forumdaslar,
Malumunuz bir suredir yarim yaprak DERBY PROFFESIONAL ustura jiletini FEATHER POPULAR TTO makinede kullaniyorum. Detaylar icin bakiniz DE MAKINEYE SE JILET takmak. Ote yandan malumunuz bu firmayi ULKER satin aldi. Acaba forum olarak Murat Bey ile iletisime gecsek, kendisinden ozellikle sabun icin yogurt kabi gibi bir ambalaj yerine Tabacvari bir ambalaj istesek. Hatta daha ileri gidip DERBY marka TTO ve 3 parca makine ile firca da uretmesini istesek. Ne dersiniz ???

Derby extra jilet - korhan - 11/12/2013

Bence mantıklı hatta süper olur. Sabunu da biraz cella vari gelistirseler ve yurtdışında da sevilen bi marka olduklarını anlatsak falan.

Derby extra jilet - zakharion - 12/01/2014

derby jileti 1990 yılı civarı usturada kullanıyordum, o zamanlar belki sakalım yumuşaktı ve sakal çekme yapmıyordu, jileti o zamanlar berberimden alıyordum, rapira sakalları çekiyordu ve sahte değildi, ta o zamanlardan bu yana soğuk baktım rapiraya, derby benim için iyi bir jiletti, ne o zaman nede kartuşda tahriş yaşamadım, çünkü 2 perdede işimi bitiriyordum, damat tıraşına ihtiyacım yoktu, ama 2~3 aydır boğaz bölgesi tahrişler kartuşun 3 kullanma sonucu olduğunu anladım, hatta arayış içinde iken bu forumda kıl dönmesinin sebebi kartuş olduğunu anladım, kıl dönmesi sonucu yanakta biraz izlerim var, geleneksel tıraşa mingshi ve astra rapira ile başladım, birde derby makine yanında, bu sabah kalktım, tıraş olayım dedim, jiletten ümidim yoktu çünkü forumda genel görüş iyi değildi, fazla itina göstermeden yüzümü yıkadım, sabunu fazla kıvama getirmedim, ve tıraşa başladım, çıtır çıtır ses beklerken çatır çutur ses geldi, birazda asılma oldu, makineyi kaldırdım sakalın yarısı duruyor, dedim 'ya derby, tokai gibi sağlam yapsana şu jileti, iyi jilet yap gözü kapalı alalım,' üşendim jileti değiştirmeye ve devam ettim, ikinci perde sağdan sola, ve en son soldan sağa, sonuç olarak ikinci ve son perde iyi geçti, yanakları kontrol ettim sinek kaydı olmuş, hazırlık iyi yapmadığım için biraz erken ama bir dahaki tıraş böyle çekmeli olursa elerim bu jileti, kesin tahriş olurum dedim ama forumda okuduklarım sayesinde sadece ilk zaman iki defa tahriş oldum, ambalaj ise jilete kağıda daha iyi sarılsa hoş olurdu, birde bazı jiletlerde yapışkan makineye ne zarar verirki bazı arkadaşlar temizliyormuş, derby jilet ambalajında kesinlikle jileti silmeyin yazıyor,

Derby extra jilet - korgunv - 06/03/2014

Ben bu jiletin yarım yaprak usturalar için olanından 100 lük kutu bitirdim. TTO makineler ile kesinlikle çok güzel bir uyumu var ve her tıraştan sonra jileti atanlar için güzel bir seçenek.

Cvp: Derby extra jilet - best - 25/03/2014

yabancı forumlarda en kötü seçilen jilet malesef yaptıgın bir iş var onuda iyi yapsalar ölürler..

Cvp: Derby extra jilet - karahanlı - 11/05/2014

millet öyle bi yazmış ki, sanki herkesin sakalı çelikten yapılmış mübarek... merak ettim de forumun geneli hep doğu illerinden filan mı katılıyor?...

1. adına türk denenlerin, hepsi aynı genetik yapıya sahip değil... (kürtler, araplar, başka etnik kökenli arkadaşlarda var..) yani türklerin genelinin bisturi ayarında jilete ihtiyaç duyacağına (hayvan gibi kıllı olduğumuz iddiasına) katılmıyorum...

2. derby jiletin ortalama türk'ü tıraş etmesi gerekir... sarışın alman ve ingilizleri daha iyi tıraş eder ama ortalama türkün de sonuçtan memnun olması gerekir...

3. abartma var...

4. aşırı keskin jiletler iyi değildir... normal jiletin böyle olmaması gerekir o yüzden zaten bunların sayısı çok değil... forumdaki bu mantık çok yanlış... ne kadar dikkat edilsede lüzumsuz keskinlikte jilet tahriş eder...

Cvp: Derby extra jilet - 1912 - 11/05/2014

(11/05/2014, Saat: 21:09)karahanlı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: millet öyle bi yazmış ki, sanki herkesin sakalı çelikten yapılmış mübarek... merak ettim de forumun geneli hep doğu illerinden filan mı katılıyor?...

1. adına türk denenlerin, hepsi aynı genetik yapıya sahip değil... (kürtler, araplar, başka etnik kökenli arkadaşlarda var..) yani türklerin genelinin bisturi ayarında jilete ihtiyaç duyacağına (hayvan gibi kıllı olduğumuz iddiasına) katılmıyorum...

2. derby jiletin ortalama türk'ü tıraş etmesi gerekir... sarışın alman ve ingilizleri daha iyi tıraş eder ama ortalama türkün de sonuçtan memnun olması gerekir...

3. abartma var...

4. aşırı keskin jiletler iyi değildir... normal jiletin böyle olmaması gerekir o yüzden zaten bunların sayısı çok değil... forumdaki bu mantık çok yanlış... ne kadar dikkat edilsede lüzumsuz keskinlikte jilet tahriş eder...

1. 20.yy başlarından bu yana antropolojistler insan popülasyonlarını kategorilendirmek için farklı yöntemler uygulamıştır. genel kabul gören yaklaşımlardan bir karma yaparsak kafkas ırkı(Caucasoid) yeryüzünde en çok alana yayılan ırktır ve fazla uzatmadan şunu söyleyeyim, yüksek kıl oranına sahiptir.

2. sonuçtan memnun olmak görecelidir. kısaca herkese göre değişebilir

3. ?

4. savaşta aşırı keskin kılıç , mutfakta aşırı keskin bıçak, tıraşta da aşırı keskin jilet

Cvp: Derby extra jilet - Eucris - 11/05/2014

Derby'nin tek savunulacak bir yanı var ise o'da fiyatıdır.Bedava verseler alacağım bir jilet değil...Acı ama gerçek.Sürekli tahrişle dolaştım derbide,ıslak traştan soğutuyordu beni yeminleSmile

Derby extra jilet - deVille - 12/05/2014

Bu derbyden bir ben memnunum heralde, bir feather değil ama gayet başarılı buluyorum

Sent from my iPad using Tapatalk