Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Derby extra jilet - puchacz - 26/05/2013

Derby'nin kullan-at'iyla dudagimdan et kopmustu, gecenlerde yine biyikalti bolgemde durmayan kanamaya yol acmisti. Bir daha derby jilet mi? Asla...
Bir jilet hem bu kadar kor hem bu kadar koparici nasil olur anlayamiyorum Big Grin

Derby extra jilet - eskiuyemnt - 30/08/2013

(25/05/2013, Saat: 16:59)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 37C ile fena halde çekme yaptı arkadaşlar. perma sharpta görmediğim kanı ilk kez derby ile gördüm. bir daha mı aslaaaa.. elimdekileri hemen çöpe atıcam. ne günlük ne aralıklı hiç bir şekilde tavsiye olunmaz.. yüzüm bunları yazarken fena halde acıyo ilk kez.

Derbyden özür dilemek zorundayım sanırım, bugün barıştık kendisiylen Smile

Ustaraya ve daha önce 1967 tech makineyle çok çok rahat, pürüzsüz tıraşlar veriyor, sanırım aldığım ilk paket ya sahteydi ya da benim acemiliğim bilmiyorum ama şu an çok mutluyum derby ile, ekonomik ve güzel tıraşlar veriyor..

Eğer tüm sene ve her gün tıraş olmak kaydıyla derby jilet kullanacak olur isem yıllık jilet masrafım 12 TL yi geçmeyecek.. Perfect Smile

Derby extra jilet - puukko - 30/08/2013

Derby jiletlerin yanından dahi geçmem abartı tabirle,
sondan bir önceki traşta ağzı testere gibiydi olabilir dedim geçtim

ama son traşta ucundaki kütlük/çapak yüzünden yanağı kestim...

Derby extra jilet - eskiuyemnt - 30/08/2013

Aslında nereden alacağımızı bilemedim ben bu jileti..

Beğendik mağazaları yeni koymuş arko sabunların yanına, oldukça iyi çıktı..

Pazar jiletleri alınmaz, sanırım ya kozmetikçilerden güvendiğiniz, orjinal olduğundan emin olduğunuz yerden alın yahut derby almayın derim..

Derby extra jilet - Lord Sparhawk - 23/09/2013

(23/09/2013, Saat: 23:05)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jileti de EJ89 ile denedim arkadaşlar.Treet ve Shark da yaşadığım çekiştirmeyi bu jiletle yaşamadım.Tamam çok keskin bir jilet değil ama ben de işini yaptı.2 belki 3 kez tıraş olunabilir gibi.Daha agresif makinelerle daha iyi olacağını düşünüyorum.

Biraz kalbur üzeri düzgün jiletle rkullandıktan sonra derby'nin ne kadar kaba ve vasat bir jilet olduğunun farkına varacaksınız.

Derby extra jilet - staggerlee - 23/09/2013

Farklı marklarda çok sayıda jilet denedim ama en kötüsü nedir derseniz bence derby. Çok şans da verdim ama her seferinde istikrarlı bir şekilde ilk perdeyi bitrmeme imkan sağlamadı. Bu kadar sevilmesini anlayamadığım bir jilet açıkçası. Astra veya permasharp ülkemizde de bulunuyor ve derby yerine onlerı almanızı tavsiye ederim.

Derby extra jilet - KUDEN - 20/10/2013

Kisa ve temiz tutmaya calisacagim.

Ben bir okuzluk yaptim.

Guzel guzel okumama ragmen ne kadar kotu olabilir ki deyip, bir supermarketten 1 TL'ye 5li bir kutu derby almistim. Bugun de hazir hergun tirasa basladim, adet bozulmasin diye usulen hafif bir tiras olayim; onu da -keyif ya- ustura ile olayim dedim, bir derby jileti kirip taktim.

Hakkinda yazilip cizilen tum yorumlari hak eden "efsane" bir bicakmis. Ilk temastan itibaren ucundan guzel guzel, derin derin cizdi. Cizmedigi yerleri de bi guzel kabartti. Tirasi tabii ki tamamlayamadim. Yuzumu soguk suyla yikadim, iyice kopurtup slim'le bir tur attim. Boynumun altina ve yanagimdaki kesiklere sap surup kendimi dusa attim. Dus ustune sevgili esimden en yogun nemlendiricisini talep ettim. Yuzumu verdigi gece kremine buladim. Su an hala cayir cayir yaniyorum.

Sonuc olarak bu bicak tahta oyma gibi islerde super bir performans cikarir. Surekli olmasa da keyif icin yillardir ustura ile tras olurum; ilk zamanlarim da dahil olmak uzere hic bu sekilde bir travma yasamadim.

Ha inadim inat degil mi; hafta ici bir ara bir tane de slim'e takip (kolumda gorunen bir yere kan grubumu yazip!) bir de bu sekilde deneyecegim.

Bilgi verecegim

Derby extra jilet - eskiuyemnt - 20/10/2013

(20/10/2013, Saat: 00:24)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kisa ve temiz tutmaya calisacagim.

Ben bir hata yaptim.

Guzel guzel okumama ragmen ne kadar kotu olabilir ki deyip, bir supermarketten 1 TL'ye 5li bir kutu derby almistim. Bugun de hazir hergun tirasa basladim, adet bozulmasin diye usulen hafif bir tiras olayim; onu da -keyif ya- ustura ile olayim dedim, bir derby jileti kirip taktim.

Hakkinda yazilip cizilen tum yorumlari hak eden "efsane" bir bicakmis. Ilk temastan itibaren ucundan guzel guzel, derin derin cizdi. Cizmedigi yerleri de bi guzel kabartti. Tirasi tabii ki tamamlayamadim. Yuzumu soguk suyla yikadim, iyice kopurtup slim'le bir tur attim. Boynumun altina ve yanagimdaki kesiklere sap surup kendimi dusa attim. Dus ustune sevgili esimden en yogun nemlendiricisini talep ettim. Yuzumu verdigi gece kremine buladim. Su an hala cayir cayir yaniyorum.

Sonuc olarak bu bicak tahta oyma gibi islerde super bir performans cikarir. Surekli olmasa da keyif icin yillardir ustura ile tras olurum; ilk zamanlarim da dahil olmak uzere hic bu sekilde bir travma yasamadim.

Ha inadim inat degil mi; hafta ici bir ara bir tane de slim'e takip (kolumda gorunen bir yere kan grubumu yazip!) bir de bu sekilde deneyecegim.

Bilgi verecegim

Estağfirullah Kuden.. Yeniden Amerikayı keşfetmişsin o kadar..

Bunu slim 7 ayarda ve yavaş hareketlerle ve hazırlığını çok iyi yaparak denemelisin. Sıcak bi banyo, Sauna, Çamur banyosunu aldıktan sonra tekrar dene derim Big GrinBig Grin

Derby extra jilet - pars - 20/10/2013

Jileti merkur 34C ile kullanıyorum, 3 defa denedim sonuç gayet tatminkar. Ya iyi anlaşıyorlar ya da şansıma iyi bir paket denk geldi. Farklı bir paket ile denemeye devam edeceğim. Gelişmeleri paylaşırım.

Derby extra jilet - KUDEN - 23/10/2013

Bir iki tane web sayfasinda Derby jileti yerlere goklere sigdiramamislar, siddetle hassas ciltlilere tavsiye ediyorlar...

Ben cakmasina rast geldim sanirim...