Geleneksel Tıraş Forumları
Derby extra jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Derby extra jilet (/showthread.php?tid=64)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Derby extra jilet - Wilkinson - 16/01/2013

Derby R41
Derby Progress (4 ve 5. ayar)
Derby Sedef ustura.

Jilet yeniyse tıraş çok iyi değil ama iyi seviyede oluyor bende.

Derby extra jilet - Miraç63 - 07/03/2013

derby güzel hoş ama bir kutudan biri çok iyi kesiyor biri de yüzümüzü tırmalıyor

Derby extra jilet - candova - 21/04/2013

Azmüsebatı ülker almış diye duydum.
Belki kalite artar.

Derby extra jilet - mascot - 22/04/2013

Tekniğimin yavaş yavaş oturmasına rağmen boynumu her seferinde paramparça eden ve uzak durmam gerektiğini düşündüğüm jiletlerin başında
1-derby
2-wilkinson
gelmektedir

memnuniyet sıralamam
1-permasharp
2-astra yeşil
3-rapira
4-shark
5-treet

Derby extra jilet - puukko - 23/04/2013

derbi profesyonel az biraz daha iyi sanki, ama yine de tahriş çok fazla derbide, piyasadaki diğer jiletlere göre.

Derby extra jilet - Delidumrul - 06/05/2013

R89 ve R41 aldığımda kutu içerisinde gelen bu Derby jilete burun kıvırıp bir köşeye atmıştım.Bu akşam denemek istedim.
Jileti çok beğendim ne bir tahriş ne bir kesik gayet konforlu ve yakın tıraş sağladı şaşırdım kaldım resmen.Keskinlik olarak Perma sharptan bir tık altta fakat permadan daha pürüzsüz.
Tıraş olurken Sanki sakalı yolacakmış gibi bir his veriyor.Tuhaf bir jilet ama kötü anlamda değil Smile Bolzano bile bu kadar keskin gelmedi bana bu farkı görünce iyice merak ettim jileti.
Stok yapabileceğimi düşündüm ,sonra bu konuyu baştan sona okudum çoğu arkadaşlar pek beğenmemiş ve sahtesininde piyasada olduğunu okuyunca stok konusunda geri adım atsamda bir kaç denemeden sonra kesin kararımı vereceğim.

Derby extra jilet - ihtilaf - 06/05/2013

Dumrul Üstadım,
Yorumlarını takip ediyorum Smile
Derby hakkında olumsuz yorum çok.Olumsuzların yarısı pek anlamadan yazmış,bir başkası kötülemiş diye o da yazmış.Mavi astra ,shark kadar keskin,yerli olmasının kurbanı.

Agresif aletlerde tüm jiletler keser fakat akıcı olmaz,çekiştirir.
Sert sakallarda derby akmaz takılır.Gerçi kime sorsan sakalım sert diye yakınırTongue

Derby beğenmeyenler,Bluebird denesinler Feather kadar keskin,Bolzanodan konforlu,mavi astradan sevecen...
BB forumu beğenmiş,Onlar en iyisini bilirCool

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/93983-Bluebird-Hi-stainless-Platinum

BB.jpg
PB060011.jpg

(06/05/2013, Saat: 02:21)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R89 ve R41 aldığımda kutu içerisinde gelen bu Derby jilete burun kıvırıp bir köşeye atmıştım.Bu akşam denemek istedim.
Jileti çok beğendim ne bir tahriş ne bir kesik gayet konforlu ve yakın tıraş sağladı şaşırdım kaldım resmen.Keskinlik olarak Perma sharptan bir tık altta fakat permadan daha pürüzsüz.
Tıraş olurken Sanki sakalı yolacakmış gibi bir his veriyor.Tuhaf bir jilet ama kötü anlamda değil Smile Bolzano bile bu kadar keskin gelmedi bana bu farkı görünce iyice merak ettim jileti.
Stok yapabileceğimi düşündüm ,sonra bu konuyu baştan sona okudum çoğu arkadaşlar pek beğenmemiş ve sahtesininde piyasada olduğunu okuyunca stok konusunda geri adım atsamda bir kaç denemeden sonra kesin kararımı vereceğim.

Derby extra jilet - Delidumrul - 06/05/2013

(06/05/2013, Saat: 10:01)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dumrul Üstadım,
Yorumlarını takip ediyorum Smile
Derby hakkında olumsuz yorum çok.Olumsuzların yarısı pek anlamadan yazmış,bir başkası kötülemiş diye o da yazmış.Mavi astra ,shark kadar keskin,yerli olmasının kurbanı.

Agresif aletlerde tüm jiletler keser fakat akıcı olmaz,çekiştirir.
Sert sakallarda derby akmaz takılır.Gerçi kime sorsan sakalım sert diye yakınırTongue

Derby beğenmeyenler,Bluebird denesinler Feather kadar keskin,Bolzanodan konforlu,mavi astradan sevecen...
BB forumu beğenmiş,Onlar en iyisini bilirCool

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/93983-Bluebird-Hi-stainless-Platinum

İhtilaf üstadım teşekkürler Smile
Benimkisi yerli jilet olmasından kaynaklı değilde, bu jilete olan uzaklığım forumu ilk takip etmeye başladığımdaki yorumlardan kaynaklı idi, birçok kişinin beğenmemesi etkili olmuştu.

5-6 kez denememe rağmen Bolzano ile ciddi şekilde sancılı tıraş oluyorum tahrişsiz ama çekiştirip duruyor sakalı Alman malı dedik bağrımıza bastık kör çıktı Smile.Fakat derby öyle olmadı hiç, hani öyle yağ gibi olmasada rahatsızlık söz konusu değildi.genelde 1-2 jilet dışında hep tıraş sonrası dikesi batma yaşarım ama şu anda gayet rahatım Smile
Siz bu bluebird bıçağı denedinizmi ?

Derby extra jilet - puukko - 06/05/2013

Bu jilet ile ilgili çok farklı yorumlar olmasını üstatlar açıkladılar diye hatırlıyorum.

1 paketten çıkan jiletlerin birbirini tutmaması 5te3 gibi kendi sisteminde iyi üretilmiş jilet oranı sanırım
2 taklitler
3 kullanıcı deneyimi farklılıkları.

Derby extra jilet - Delidumrul - 07/05/2013

Yurt dışına gidecek jiletlerin farklı bir üretim bandında üretilip, bileme için kullanılan malzemenin daha sık değiştirilmesi ve kalite kontrolüne daha çok önem veriliyor olabilirmi