Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Stick sabun - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Stick sabun (/showthread.php?tid=6080)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Cvp: Wilkinson Stick sabun - forevermore07 - 10/12/2019

Kesinlikle başarılı bir köpük üretiyor, yaparken komşularımın da dediği gibi biraz çaba gerektiriyor. Çat diye köpük üreten bir sabun değil sanki, ama kokusu olsun, köpüğünün kalitesi olsun bulunabilirliği ve fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bence kesinlikle başarılı.

Cvp: Wilkinson Stick sabun - JohnLocke - 10/12/2019

(10/12/2019, Saat: 21:12)forevermore07 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle başarılı bir köpük üretiyor, yaparken komşularımın da dediği gibi biraz çaba gerektiriyor. Çat diye köpük üreten bir sabun değil sanki, ama kokusu olsun, köpüğünün kalitesi olsun  bulunabilirliği ve fiyatı göz önünde bulundurulduğunda bence kesinlikle başarılı.

Fiyatı ucuz gözüküyor oysa 50 gram. 15 TL’ye bulunuyor su anda. 150 gramı 45 TL, 100 gramı 30 TL yani.

Tabac 100 -> 40 TL
Proraso 150 -> 30-35 TL

Ama tabi pahalı değil elbette boyutu biraz aldatıcı Smile

Wilkinson Stick sabun - zorsakal - 11/12/2019

Ben de fiyatından dolayı denemedim..50 gr olması aldatıcı.pahalı bence.wilkinson ürünlerine mesafeliyim.

Cvp: Wilkinson Stick sabun - JohnLocke - 11/12/2019

(11/12/2019, Saat: 08:55)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de fiyatından dolayı denemedim..50 gr olması aldatıcı.pahalı bence.wilkinson ürünlerine mesafeliyim.

İthalatçının fiyat politikasından kaynaklanıyor olabilir, zira anlam veremiyorum bu firmaya. Kendi sitesinde x ürünü 20 TL + Kargo ya satıyor trendyolda 15 TL Kargo bedava Big Grin Trendyola prim vermekten mi hoşlanıyorlar anlamadım.

Cvp: Wilkinson Stick sabun - sfenks - 11/12/2019

(11/12/2019, Saat: 08:55)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de fiyatından dolayı denemedim..50 gr olması aldatıcı.pahalı bence.wilkinson ürünlerine mesafeliyim.

Gramaj hesabı yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Eğer kuruya yakın (az sıvı barındıran) bir sabunsa normal bir sabundan daha uzun ömürlü olabilir.
Sıvı el sabunları güzel örnektir. Ne kadar akışkansa o kadar ucuz olabiliyor ve adam akıllı köpürmesi için daha fazla kullanmanız gerekiyor. Yani maddenin içindeki sıvı (su) miktarı fazla olunca ekonomikmiş gibi yanıltıcı olabiliyor.
Diş macunlarının kimisinde gramaj, kimisinde mililitre yazmasındaki sebep budur.

Cvp: Wilkinson Stick sabun - mustbe - 11/12/2019

(11/12/2019, Saat: 10:28)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gramaj hesabı yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Eğer kuruya yakın (az sıvı barındıran) bir sabunsa normal bir sabundan daha uzun ömürlü olabilir.  
Sıvı el sabunları güzel örnektir. Ne kadar akışkansa o kadar ucuz olabiliyor ve adam akıllı köpürmesi için daha fazla kullanmanız gerekiyor. Yani maddenin içindeki sıvı (su) miktarı fazla olunca ekonomikmiş gibi yanıltıcı olabiliyor.
Diş macunlarının kimisinde gramaj, kimisinde mililitre yazmasındaki sebep budur.

komşum activex sabunla destekleyeceğim sizi Smile bir de marvis diş macunu küçük ama etkili

bana göre her ürünün deneme boy paketi olmalı. forumdan denemelik tabac sabun aldım 2 defa tıraş olabildim tam boy alsam param çöpe gitmiş gibi hissedecektim

RE: Cvp: Wilkinson Stick sabun - FearOfATG - 11/12/2019

(11/12/2019, Saat: 10:28)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gramaj hesabı yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Eğer kuruya yakın (az sıvı barındıran) bir sabunsa normal bir sabundan daha uzun ömürlü olabilir.
Buna göre üzerinde ml cinsinden yazan her diş macunu çok da başarılı değildir diyebilir miyiz? (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Cvp: RE: Cvp: Wilkinson Stick sabun - sfenks - 11/12/2019

(11/12/2019, Saat: 10:53)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buna göre üzerinde ml cinsinden yazan her diş macunu çok da başarılı değildir diyebilir miyiz? (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Tam olarak öyle denemez, ama ürünün birinde hacim, birinde ağırlık ölçüsü yazmak biraz dalaveredir. Daha akışkan olanı kullanırken biraz fazla kullanma ihtiyacı hissettirir tabii ki.

Wilkinson Stick sabun - zorsakal - 11/12/2019

Kase olanı 125 gr daha mantıklı ama sanırım farklı olduğu söyleniyor ve tavsiye edilmiyor..trendyolda da 20 küsür fiyatı..n11 de 17 tl kargo dahil stick olan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cvp: Wilkinson Stick sabun - kirmizibalik - 11/12/2019

Gramaj hesabında pahalı görünse de kullanmaktan keyif aldığım bir ürün. Kayganlığı gerçekten çok iyi, diğer ürünler ile kıyas yaparken WS Stick'i baz alıyorum diyebilirim. Temin etmenin kolaylığı da diğer bir artısı benim için.