Geleneksel Tıraş Forumları
Gliserin - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Dışı Kozmetik (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Konu Başlığı: Gliserin (/showthread.php?tid=5874)

Sayfalar: 1 2

Gliserin - m y r - 09/04/2015

Merhaba,

Gliserin bir çok başlıkta karşıma çıkıyor. Kimi sabun içine ekliyor, kimi kolonyanın içine...
Bu gliserin tam olarak nedir nerede satılır?
Gliserin ile gliserin yağı arasında fark mıdır?

Teşekkkür ederim.
Saygılarımla

Cvp: Gliserin - mancho - 09/04/2015

Gliserin'i en hesaplı tıbbi malzeme satan yerlerde bulabilirsiniz. Cildi yumuşatmaya yarar. Diğer soruların cevaplarını daha bilgili arkadaşlara bırakayım.

Cvp: Gliserin - yamtar - 09/04/2015

Eczanelerde de satılmaktadır . Birkaç gün önce sorduğumda küçük bir şişesi 7 TL demiştiler.

Gliserin - tipsol - 09/04/2015

Eczaneden almayın kimya ürünleri satan yerlerde kilosu 6 tl

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Gliserin - Straht - 10/04/2015

Eczanelerde satılanlar gliserin özü veya yağı diye geçiyor kimya depolarında satılan ise gliserin. Birinin 50mllik şisesi 7 lirayken diğerinin litresi 7 lira oluyor. Aralarında illaki bir fark vardır diye düşünüyorum yoksa bu kadar fark sadece bir kazıktan ibaret olamaz. Bn bu zamana kadar onlarca tıraş losyonu yaptım, köpürtürken tasa ekledim vs yinede elimdeki 2 tane 50mllik ufak şişeyi bitiremedim. Litrelik olanlar ömürlük herhalde =) Ticari üretime geçmeyecekseniz litrelik olanlara gerek yok gibi, konu cilt olunca eczaneye güvenip minik olanlardan alıyorum. Yinede belki bn fazla şüpheciyimdir. Kimya bilgisi olan bir üyemiz aradaki farklı biliyorsa bizi aydınlatırsa çok sevinirimSmile

Cvp: Gliserin - m y r - 10/04/2015

(10/04/2015, Saat: 14:30)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eczanelerde satılanlar gliserin özü veya yağı diye geçiyor kimya depolarında satılan ise gliserin. Birinin 50mllik şisesi 7 lirayken diğerinin litresi 7 lira oluyor. Aralarında illaki bir fark vardır diye düşünüyorum yoksa bu kadar fark sadece bir kazıktan ibaret olamaz. Bn bu zamana kadar onlarca tıraş losyonu yaptım, köpürtürken tasa ekledim vs yinede elimdeki 2 tane 50mllik ufak şişeyi bitiremedim. Litrelik olanlar ömürlük herhalde =) Ticari üretime geçmeyecekseniz litrelik olanlara gerek yok gibi, konu cilt olunca eczaneye güvenip minik olanlardan alıyorum. Yinede belki bn fazla şüpheciyimdir. Kimya bilgisi olan bir üyemiz aradaki farklı biliyorsa bizi aydınlatırsa çok sevinirimSmile

Merhaba komşum,
Eve gidene kadar eczane kapanmış oluyor, yol üzerinde bir aktar var, orada gliserin yağı gördüm, sizin bahsettiğiniz gibi minik bir ürün, sanıyorum bu alınabilir. Litrelik olanları gördüm de ben ne yapayım şimdi onları alıp Smile 

Cvp: Gliserin - Straht - 10/04/2015

(10/04/2015, Saat: 14:35)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum,
Eve gidene kadar eczane kapanmış oluyor, yol üzerinde bir aktar var, orada gliserin yağı gördüm, sizin bahsettiğiniz gibi minik bir ürün, sanıyorum bu alınabilir. Litrelik olanları gördüm de ben ne yapayım şimdi onları alıp Smile 

Minik olanların bir tanesinden yaklaşık 10 tatlı kaşığı gliserin çıkıyor. 200ml losyona ben 2 tatlı kaşığı koyuyorum genelde yetiyor. Sabun köpürtürken falan damla ile koyuluyor zaten yani minyatürler sizi baya götürür gibi. Yinede aynı ürünse ikisi litreliği varken miniğine aynı parayı vermek hoş değil Smile

Aktarlardan hiç almadım o yüzden eczane ile aynı ürün mü bilmiyorum. Benimki şundan;

gliserin_orta.jpg

Cvp: Gliserin - ckeskin - 10/04/2015

Ben Doa Kozmetik'ten aldım. Gayet memnunum. 5 TL gibi bir fiyatı vardı. Başka şeyler de alacaksanız bence uygun.

Cvp: Gliserin - m y r - 10/04/2015

Amacım kolonya içerisine koymak. Ancak içerisindeki alkol oranını da biraz düşürmek arzusundayım. Kapağı açık bıraksam biraz işe yarar mı? Hepsi de uçup gitmesin tabi, deneyen var mı?

Cvp: Gliserin - BigHillMe - 10/04/2015

sirkecideki kimyasalcılara gidemeyecekseniz
netten almak isteyenlere burada uygun
http://www.tipkimsan.com/?urun-3128-gliserin---1-litre