Geleneksel Tıraş Forumları
İmzalarımız - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: İmzalarımız (/showthread.php?tid=5752)

Sayfalar: 1 2

İmzalarımız - onurcakmak - 21/03/2015

Merhaba Arkadaşlar.

Aranızda yeniyim ancak üye olmadan önce de şöyle birşeyin eksikliğini hissettim ve tüm forumdaşların ortak görüşüne açmak istedim bu konuyu.

Forumda hepimiz (ben henüz değil) tıraş ürünleri hakkında yorumlarımızı yazıyoruz ve bu şekilde karşılıklı fikir alışverişi yapıyoruz. Ancak malumunuz üzere, tüm bu tıraş ürünleri, özellikle de Jiletler, kişinin tıraş olma alışkanlığına ve sakal tipine göre farklı sonuçlar veriyor. Bir ürünü arkadaş beğenirken ve olumlu etkilerini yazarken, diğer birisi beğenmiyor ve şikayetlerini yazıyor.

Benim acizane tavsiyem, aşağıda fikirlerinize sunduğum şablonu, herkes kendisine göre düzenleyip imzalarına eklesin. Böylelikle bir başka kişi yorumları okurken, kendi cilt tipine uygun olan kullanıcının, olumlu veya olumsuz hangi yorumu dikkate alacağını seçebilme şansı olsun. Ek bir avantaj olarak da, her yorumda cilt tiplerimizi tekrar tekrar belirtmekten de kurtulmuş oluruz. Biraz beyin fırtınası yaparak, seçenekler biraz daha geliştirilebilir elbette.

İkinci olarak, ad ve soyadlarımız. Mesajlarımızda birbirimize "Sayın crazyboy" yazmaktansa isimlerimizle hitap ederiz ve daha hoş olur sanırım.

Siz ne düşünürsünüz?

Selamlar

Ad Soyad

Sakal Tipi: Yumuşak - Orta Sertlik - Sert
Yoğunluk: Seyrek - Ortalama - Sık
Hacim: İnce - Orta - Kalın
Cilt Tipi: Hassas - Normal - Dayanıklı
Yüzeyi: Kuru - Nemli - Yağlı
Tıraş Sıklığı: Haftada 3 - H.içi hergün - H.içi ve C.tesi - Hergün

Cvp: İmzalarımız - Bruce - 21/03/2015

(21/03/2015, Saat: 00:11)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesajlarımızda birbirimize "Sayın crazyboy" yazmaktansa isimlerimizle hitap ederiz ve daha hoş olur sanırım.

Siz ne düşünürsünüz?

Güzel bir öneri lakin birçoğumuz çeşitli sebeplerden ötürü nam-ı müstear kullanmak zorunda kalacak sanırım.

Cvp: İmzalarımız - onurcakmak - 21/03/2015

(21/03/2015, Saat: 01:57)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir öneri lakin birçoğumuz çeşitli sebeplerden ötürü nam-ı müstear kullanmak zorunda kalacak sanırım.

İsim konusunda haklısınız sanırım. Bunu atlarız ancak cilt ve sakal tipi iyi bir uygulama olabilir. Diğer arkadaşlar ve forum yöneticileri ne düşünür acep?

Cvp: İmzalarımız - Bruce - 21/03/2015

Tabi, ortak bir karar alınırsa neden olmasın Blush

Cvp: İmzalarımız - ooppss - 21/03/2015

Dediğiniz imza şekli genelde teknoloji forumlarında kullanılan ekipmanları belirtmek için kullanılır. Bu foruma uygun olduğunu düşünmüyorum. Öncelikle Saydığınız özellikler ölçülebilir değil. Kime göre, neye göre sorusu cevapsız kalır.

Cvp: İmzalarımız - Aleksey - 21/03/2015

Soyadın gerekliliği konusunda emin değilim. İsim fena fikir değil, B&B'de de bu şekilde bir gelenek var. Cilt tipi vesaire ise belki kullanıcı sayfasına eklenebilir ancak yine neye göre kime göre vs sorunlar var. Sadece isim için, desteklerim. Smile

Cvp: İmzalarımız - kethuda57 - 22/03/2015

İmza konusunda kimseye standart bir şablon kullanılması yönünde bir baskı yapılamaz. Birileri böyle imza kullanmaya başlar sonrasında da bu forumda yayılırsa ancak zamanla böyle bir gelenek oluşabilir. Buda birden olmaz sanırım. Birilerinin adım atması gerekiyor bir akım başlayabilmesi için Smile

Cvp: İmzalarımız - ts9funk - 22/03/2015

(22/03/2015, Saat: 00:04)kethuda57 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmza konusunda kimseye standart bir şablon kullanılması yönünde bir baskı yapılamaz. Birileri böyle imza kullanmaya başlar sonrasında  da bu  forumda yayılırsa ancak  zamanla böyle bir gelenek oluşabilir. Buda birden olmaz sanırım. Birilerinin adım atması gerekiyor bir akım başlayabilmesi için Smile

Katılıyorum komşum, imza için biraz özgür olmak gerek diye düşünüyorum. 

Cvp: İmzalarımız - hknz - 22/03/2015

Aslında güzel de herkesin sakal ve cilt yapısını çok iyi tarif edebileceğini düşünmüyorum.Zaten göreceli şeyler bunlar. Bir de bana uydu diyoruz bir tıraş ajanına iki gün sonra bakıyoruz memnun değiliz. Faydası olmaz bence.

Cvp: İmzalarımız - ronin - 23/03/2015

Ben de cok goreceli olduguna katiliyorum. Zira benim sakallarim bana gore orta sertlikte, bir baskasina cok sert, digerine goreyse yumusak gelebilir. Cok iyi fikir gibi gelse de ilk basta baya yaniltici olacagi fikrindeyim.