Geleneksel Tıraş Forumları
Wilkinson Quattro Titanium - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: Wilkinson Quattro Titanium (/showthread.php?tid=5549)

Sayfalar: 1 2

Cvp:kolay gelsin bu aletin şu andaki modelinden önceki modelini arıyorum nereden temi - keklik - 18/10/2015

(25/01/2015, Saat: 15:40)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu buraya açtım ama modlar uygun görmezse değiştirebilirler.

vid0t4.jpg

34ox6rd.jpg

15x7sle.jpg

Geleneksel Forum ailesinin affına sığınarak kartuşlu bir model tanıtacağım. Markette görünce ve uzun süredir denemek istediğim bir kartuş modeli olması sebebiyle  hemen aldım, fiyatı makine ile birlikte tek kartuş 12 TL. Wilkonson 4 bıçaktan oluşuyor birde arkasında favori düzeltme bıçağı var toplamda 5 bıçak, 5'li Mach 5 den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Mach 3 e göre bıçak araları birbirine çok yakın,bunun  tıraşa etkisi var mı bilmiyorum. Ama 3 günlük sakalı gayet başarılı bir şekilde aldı,tabi ki güzel bir yüz hazırlığıyla. Açı olarak mach 3 den biraz daha düz yani DE aletlerin 45 derecesi gibi oluyor. Mach 3 daha açılı gibi geldi bana tıraş olurken ama problem teşkil etmiyor bu durum. Mach 3 e göre nispeten daha kalın sapı olması bakımından ele daha iyi oturuyor ve mach 3 e göre daha kullanışlı ve güzel. Tıraşa gelecek olursak; elbette ilk tıraş bana göre pek önemli değildir 5. tıraştan sonra ne olacağı belli olur,jiletlerin körelmesi,işlevselliği vs. Ama ilk izlenim olarak Gillette mach 3 e güzel bir alternatif. çünkü uzun süredir gillette piyasaya ambargo koydu diyebiliriz (marketlerde özellikle). Ben genelde kartuşları 1 ay kullanıyorum, bakalım 1 ayın sonunda mach 3 gibi fazladan bir ay daha gidebilirim hissini verebilecek mi? Tıraşı her zaman ki gibi E.J sabun ,Tipsoft porsuk fırçam ve güzel yüz hazırlığıyla 3 perde (WTG,XTG,ATG) şeklinde oldum ve sonuç olarak pamuk gibi,sıfır tahriş ve sıfır kanama ile bitirdim. Tıraştan sonra ne bir yüz gerilmesi, ne bir sakalın çıktığına dair hisler yaşamadım. Bu anlamda gayet başarılı bir kartuş modeli. Eğer 1 ay boyunca performansı yarı yarıya düşmezse hemen gidip 4 lü bir kartuş paketi alınabilir.
Kartuşlu aletlerin de geleneksel tıraşın bir parçası olarak kabul eden, önemli olanın yüz hazırlığı ve tıraştan alınacak keyif olarak gören sevgili dostlarıma şiddetle tavsiye edebilirim. Saygılar..

bilgilerinize teşekkürler,
resimdeki aletin önceki modelini arıyorum nereden temin edebilirim adres verirseniz sevinirim,
kolay gelsin iyi tıraşlar.

Cvp: Wilkinson Quattro Titanium - surhay5 - 11/03/2016

El bagajında jilet taşıyamayacağım düşüncesi, Watson's daki indirim, kardeşimin geçen görüşmemizde kendisine neredeyse 20 yıl önce aldığım WS kartuşlu makineyi çok övmesi ve hepsinden önemlisi buradaki pozitif yorumlar sonucu bu iş gezimde kullanmak için elektrikli modelini aldım.
Kartuşlu makinelerde yaşadığım sorunları az da olsa, bu da çıkardı hem de iyi bir ön hazırlık yapmama rağmen.
Yıllarca kullandığım diğer büyük markanın ürünlerine göre artıları:
1. Tıkanma hissetmedim
2. İşyerinde bazen haftalarca tıraş olmuyorum, alttaki trimmer biraz kafa göz yarsa da son tıraş öncesi kısaltmalar için yeterli gibi.
3. Jel bandı biraz daha efektif gibi. Rahat tıraş oluyorsunuz. Ya da benim tecrübem bu yönde.

Ama son tahlilde az da olsa önceki kullandığım marka da yaşadığım sorunları yaşadım. Aynı indirimde WS classic 7.85 TL idi 5 adet jilet ile beraber. Keşke bunun yerine onu alıp paketiyle çantaya koyup şansımı deneseydim diyorum.

Herkese zevkli forumlar...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Wilkinson Quattro Titanium - Fallschirmjäger - 24/11/2017

Carrefour'da ki indirim ile aldım ve denedim. Benim aldığım Wilkinson Quattro titanium sensitive.Her gün tıraş oluyorum ancak sakal köklerini bu alet almayı başaramıyor! Ben bu aletle cildimde tahriş ve morarma yaşadım ve temiz bir tıraş alamadım. Merak ettiğim bir aleti.

Wilkinson Quattro Titanium - oguz han - 07/12/2017

Ben aleti denemek için aldım ama pek iyi sonuç vermedi. Sanırım mach3ten daha pahalı ve her yerde yok. Mach3 daha iyi bence. Zaten illa kartuş kullanılacaksa üç bıçaklı olmalı bence fazlası korkutucu geliyor bana hele beş bıçaklar falan.

Mach 3 e göre daha fazla tıkanıyor ama biraz daha agresifti diye hatırlıyorum. Sonuç olarak fiyat performans olarak mach3ten iyi değil bence.

Wilkinson Quattro Titanium - kokopelli - 07/12/2017

Sırf meraktan aldım ama denenmeyi bekliyor. Motorlu kırpıcı ile olan ve seyahat için ufak saplı bir modeli marketlerin indirim zamanlarında ucuza bulunabiliyor. Eski fikirlerimi tazelemek için iki çeşidinden ve tekli, ikili kullan atlarından edindim.

Ben şu ana kadar Wilkinson ve Gillette markalarının çok bicaklilarindan pek randıman alamadım. Bu alet ile bu durumun değişebileceğini umuyorum. Yaprak jilete geçmeden önceki en memnun kaldığım alet Watsons 5 bıçaklı aletti, hala da aceleyle uçağa yetişmem gerektiğinde, kesmeme garantisi nedeniyle kullanıyorum. Watsons aletlerini sanırım Personna üretiyor. Aliexpress'te de Qshave adıyla bulabiliyorsunuz.

SeckinB