Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Muhle Jilet (/showthread.php?tid=5524)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Cvp: Muhle - ts9funk - 16/08/2015

Bende R 41 i aldığımda hediye gelen muhle jileti bugün kullandım ve memnun kaldım,hata kollamayan bir jilet,orta keskinlikte,r 41 ile güzel bir tıraş çıkardı,3 tıraş çıkarırsa favorilerim arasına girebilecek bir jilet.

Cvp: Muhle - koolandgang - 24/11/2015

Güzel jilet,yakışıklı kerata.Keskin ama bir feather değil.Ben biraz Kai'ye benzettim fakat 1 tık altı keskinlikte.
Konfor olarak fark yok gibi. F/P olarak Kai'den hesaplı.İlk beşe alır mıyım ? Sanmıyorum.Arada tat olsun diye kullanılabilir Smile

Cvp: Muhle - ustaci - 27/11/2015

Geleneksel tıraşa ilk başladığımdan daha doğrusu dönüş yaptığımdan beri ( 10 sene önce ws makina ile permasharp jilet ve arko sabun kullanıyordum daha sonra bu kartuş illetini ve köpükleri jetleri kullanmaya başlamıştım yaş 45 demek ki aslında o zaman doğru yoldaymışım sonra şaşmışım bunu da yeni anladım) Smile ilk olarak ej 89 barley almıştım daha sonra da fazla mild olduğu düşüncesiyle progress 510 modeline geçmiştim. Yaklaşık 1 yıldır progress ile tıraş oluyorum ve forumdaki jiletlerin de çoğunu kullandım ancak bu jilete hayran kaldım desem yanlış olmaz. Ya progress ile çok iyi uyum sağladı yada benim cildime uygun geldi yada ikisi. Günlük kullandığım feather ı artık kullanacağımı sanmıyorum. Bu jilet uygun makina ile 10 numara..

Cvp: Muhle - Kea.aksoy - 05/12/2015

R89'un yaninda gelen muhle jileti dun denedim. 7oclock astra ve permasharp kullandim daha önce.7 oclocktan sonra en güzeli bu oldu. Keskin ama konforlu. Denemekte fayda var ama 7oclock sari ile arasinda dağlar var o ayrı

Cvp: Muhle - dikdik_s - 05/12/2015

Abiler bu muhle, impa da yokmuydu ben yanlıs mı hatırlıyorum. Yoksa merkur veya timor lemi karıstırıyorum. Onlar farklımı aynı mı.
Farklı ise muhleyi nerden temin ediyoruz?

Cvp: Muhle - ckeskin - 05/12/2015

Bir ara vardı. Şuan stoklarında var mı bilmiyorum.

Cvp: Muhle - ustaci - 05/12/2015

Mühle farklı Merkür ve Timor ayrı jiletler. Timor kullanmıştım ama pek sevememiştim hala dolapta birazı duruyor. Merkür ise kullanmadım. Mühle yi impa dan temin ediyorum. Geçen hafta yine almıştım stokta var diye biliyorum hatta Mustafa Bey' e rica etmiştim stoktan eksik etmeyin diye Smile Ej 89 ile tam uyuşmadı ama progress long ile çok iyi anlaşıyor..

Cvp: Muhle - ionicliquid - 06/01/2016

Muhle jilet, Timor Solingen Jilet ile aynı performansda sayılır, çok kaliteli. Keskin ve konforlu traş sağlıyor. Gayet memnunum.

Cvp: Muhle - AKadir - 09/01/2016

Çoğunlukla Polsilver kullanıyorum. Yakın zamanda aldığım R41 kutusu içinden bir adet Muhle jilet çıktı.
Bu jileti kullanarak Gilette Slim Black Beauty, Mühle R41 Twist ve Merkur Progress ile üç defa tıraş oldum.
En iyi tıraşı Progress ile çıkardı.
R41 ile de zorluk çıkarmadı.
Gilette Slim Black Beauty'de 7 - 8 ayarda iyi oldu.
Gayet rahat ve konforlu bir jilet. Ben memnun kaldım. Daha kaç defa iş görür, başkasında nasıl olur bilemiyorum.

Cvp: Muhle - dikdik_s - 17/04/2016

Muhle jileti uzun bir sureden sonra, R41 ile deneme fırsatı buldum. Oncelikle R41 ile uyumlu bir ikili oldular. Jilet fazla keskin degil, orta karar bir jilet. Agresif makine ile guzel gidiyor. Ayrıca keskin degil ama fazka takılma yapmayan, akıcı bir jilet.
Ama ozellikle beni sasırtan normalde 2 kere kullandıktan sonra cogu jilet zorlanıyor bende, muhle de bir fark goremedim. 3.cuyu kullandım aynen devam. Yarın son kez 4cu tırası deneyecegim. Onun bile sıkıntısız gececegini dusunuyorum.
Almanya uretimi mi emin degilim ama kaliteli malzemeymis, ondan eminim.
Ay-hal ustad da Tondeo bir jilet hediye etmisti, sanırım o da muhle ayarında uzun kullanılabilir kaliteli bir jilet. Daha denemedim insallah ona da sıra gelecek.
Saygılar