Geleneksel Tıraş Forumları
Sakal Yönünü Değiştirme - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Sakal Yönünü Değiştirme (/showthread.php?tid=535)

Sayfalar: 1 2 3

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - piresis - 18/03/2012

Sakal yönüm böyle sağ çapraza doğru gidiyor. Artık nasıl becermişsem öyle çıkıyor Big Grin Acaba değiştirmek mümkün müdür ?

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - linguist - 18/03/2012

ozel cabayla olmamistir. genlerle ilgili. yillarca tersten tiras olanlar var ama kimsenin sakali yukari dogru cikmiyor.

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - papazerigi - 18/03/2012

bence de genetik... ben yıllarca yukarıdan aşağı tıraş oldum ama abuk subuk yönlerde çıkan sakallarım var. özellikle de çene altında...

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - ErolBöğrek - 18/03/2012

tamaen değitirmek değil de ....

ilk traş olmaya başlarken, biraz mümkün kendimden biliyorum. maalesef o zaman kimse yoktu yanımda Sad
ha ondan sonra yüz alışınca ... iş işten geçiyor.

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - zorba58 - 18/03/2012

(18/03/2012, Saat: 22:41)ErolBöğrek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tamaen değitirmek değil de ....

ilk traş olmaya başlarken, biraz mümkün kendimden biliyorum. maalesef o zaman kimse yoktu yanımda Sad
ha ondan sonra yüz alışınca ... iş işten geçiyor.

bence de ilk tıraş çok önemli..

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - Solingener - 19/03/2012

Sanirim tiras ile ilgisi yok. Tamaen genlere bagli.
Ilk tiras olurken icimizden kimse daireler cizmedi jilet ile sanirim. Bazi beylerin sakallari resmen daiire ciziyor. Allahdan benim öyle bi sorunum yok. Yinede cok düzensiz sakalim var.

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - papazerigi - 19/03/2012

benim yanak bölgesi genel olarak çok iyi. ama boyunda her şey çok karışık...

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - piresis - 19/03/2012

Ben kaybolunca sakalımı pusula olarak kullanıyorum artık. Boyunda her yöne var ama genel olarak sağ çapraz, sağ yanak zaten kulağa doğru kıvrılmış. Bir garip yahu.

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - papazerigi - 19/03/2012

insan "pirireis" olunca... Big Grin
(19/03/2012, Saat: 01:53)piresis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kaybolunca sakalımı pusula olarak kullanıyorum artık. Boyunda her yöne var ama genel olarak sağ çapraz, sağ yanak zaten kulağa doğru kıvrılmış. Bir garip yahu.

Sakal yönünü değiştirebilir miyiz acaba ? - linguist - 19/03/2012

15-16 yil elektrikli makinayla tersten tras oldum. hicbir degisiklik olmadi. hatta bugun tiras olmama ragmen elektiriklinin pilini kontrol edeyim dedm calisiyor mu diye. biraz ugrastirdiktan sonra calisti. bir de tirasimin ustunden geceyim dedim resmen sinekkaydi yapti. ozellikle biyik boyun ve ceneden kulaga olan cizgide jiletlilerin yapamadigi puruzsuzlugu yakaladi. simdi insanin kafasi karisiyor degil mi? onca masrafa girip alet sabun krem firca aldik ama elektirikli bes dakkada sinek kaydi yapti (yuvarlak olanlardan degil duz braun kafasi) diger yandan geleneksel tirasin ekipmanlari isciligi kokusu keyfi vs. hadi bakalim no'lucak simdi? Smile