Geleneksel Tıraş Forumları
Domuz kıllı Fırça köpük yapmıyor - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Domuz kıllı Fırça köpük yapmıyor (/showthread.php?tid=5027)

Sayfalar: 1 2 3

Domuz kıllı Fırça köpük yapmıyor - erdall37 - 21/10/2014

Arkadaşlar merhaba
Yaklaşık 11 aydır kullandığım fırçam son 1 haftadır köpük tutmuyor ve var olan köpükte hemen sönüyor. Fırçanın kılları bayağı sertleşti. Bugün 10 dakika sıcak suda beklettim. Yine sonuç hüsran. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cvp: Fırça köpük yapmıyor - KayaRu - 21/10/2014

(21/10/2014, Saat: 13:22)erdall37 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba
Yaklaşık 11 aydır kullandığım fırçam son 1 haftadır köpük tutmuyor ve var olan köpükte hemen sönüyor. Fırçanın kılları bayağı sertleşti. Bugün 10 dakika sıcak suda beklettim. Yine sonuç hüsran. Yardımlarınızı bekliyorum.

Domuz mu porsuk mu?

RE: Fırça köpük yapmıyor - Chinaski - 21/10/2014

Firçanın modeli nedir Erdal hocam? Kılların sertlesmesi pek normal bir durum değil. Kullandığınız suyun sertliği ve ya kullandığınız krem/sabun vs değişti mi son dönemde?

Cvp: Fırça köpük yapmıyor - erdall37 - 21/10/2014

Fırça berberlerin kullandığı fırçadan sentetik sanırım. 10 tl ye berber toptancısından almıştım. Kullandığım krem hep aynı 2 aydır. Hiç değiştirmedim

RE: Fırça köpük yapmıyor - Chinaski - 21/10/2014

Markası nedir peki? Berberler genelde Jaguar domuz fırça kullanırlar çünkü.

Üstadım marka yazmıyor. Beyaz plastik sapı var. Tipsoft fırça için onur hocama mesaj attım ama geri dönmedi daha . Yeni fırça alana kadar bununla idare etmem lazım.

Fırça köpük yapmıyor - theunnamed - 21/10/2014

Suyunuz kireçlenmiş olmasın ? Ankara mı şehir ?

İstanbul hocam şehir sular kireçli ama fırçayı komaya sokar mı böyle

Cvp: Fırça köpük yapmıyor - DelikanliTiras - 21/10/2014

Son zamanlarda "star" marka beyaz (tam beyaz değil, gri-beyaz diyelim) plastik saplı domuz fırçalara rastlıyorum. Bende de ahşap olanı var. Bendeki 1 aylık fazla kullanmıyorum ama iyi durumda şimdilik Huh

Cvp: Fırça köpük yapmıyor - mavi - 21/10/2014

(21/10/2014, Saat: 13:39)erdall37 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça berberlerin kullandığı fırçadan sentetik sanırım. 10 tl ye berber toptancısından almıştım.

(21/10/2014, Saat: 13:48)erdall37 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım marka yazmıyor. Beyaz plastik sapı var.

Tarifinizden hareketle fırçanızın Venüsline olabileceğini tahmin ediyorum. Jaguar ile birlikte çoğu berberde kullanılan, tercih edilen bir markadır. Sentetik değil, tabi kıldan imal edilir. Bende 2006'dan beri kullandığım ahşap saplı 1211 modeli var; kaliteli, sağlam bir fırçadır. Ben şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Eğer şekli şöyleyse muhtemelen Venüsline dir:

ru7i4y.jpg

Gerçi Venüsline ise üstünde yazması gerekir. Fırçanız yeni sayılır; aldığınızda üstünde yazıyor muydu, zamanla silindi mi acaba? Eğer Venüsline ise fırça kaynaklı bir sorun yaşayacağınızı pek sanmıyorum.