Geleneksel Tıraş Forumları
The Bluebeards Revenge Shavette Razor - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: USTURALAR (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Forum: Jiletli Usturalar (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Konu Başlığı: The Bluebeards Revenge Shavette Razor (/showthread.php?tid=4885)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - msakalli - 12/01/2016

(12/01/2016, Saat: 13:02)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti kırarak değil de bir makasla keserek bölerseniz yerleştirmesi daha kolay oluyor komşum.

Kırılan tarafın uçları kıvrıldığı için iki seferdir Vanta usturama jileti yerleştirirken uğraşıyorum. Güzel fikir üstadım, teşekkürler.

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - OnLyTNT - 12/01/2016

Kıvrılan kısımları da kırabilirsiniz. Ben de makasla kesiyordum, o kenarları kırmayı da öğrendim. Makas daha güvenli olabilir tabii, kendinizi kesmeyin yeterki.

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - msakalli - 12/01/2016

(12/01/2016, Saat: 15:24)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kıvrılan kısımları da kırabilirsiniz. Ben de makasla kesiyordum, o kenarları kırmayı da öğrendim. Makas daha güvenli olabilir tabii, kendinizi kesmeyin yeterki.

Kıvrılan kısımlar kolayca kırılabiliyor mu? Nasıl yapıyorsunuz bunu?

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - OnLyTNT - 12/01/2016

Berberlerin yaptığı gibi o ufak kısmı da katlıyorsunuz, kendi çizgisinden kırılıyor.

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - koolandgang - 12/01/2016

(12/01/2016, Saat: 13:02)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti kırarak değil de bir makasla keserek bölerseniz yerleştirmesi daha kolay oluyor komşum.

Jilette değil de sorun, usturanın mandalın da. Onu açarken zorlanıyorum. Açtıktan sonra jilet yerleştirmek ve kapatmak sıkıntılı değil. Ali Bıyıklı da uçları da kırmak gerekiyordu bunda o sorun yok. Güzel shavette bu Smile

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - t.macgyver - 12/01/2016

(12/01/2016, Saat: 19:25)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilette değil de sorun, usturanın mandalın da. Onu açarken zorlanıyorum. Açtıktan sonra jilet yerleştirmek ve kapatmak sıkıntılı değil. Ali Bıyıklı da uçları da kırmak gerekiyordu bunda o sorun yok. Güzel shavette bu Smile

Ali Bıyıklı'nın Trabzon Vakfıkebir doğumlu olduğunu hatırlatayım dedim. Çeker vururlar vallahi Tongue

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - koolandgang - 13/01/2016

Sıkıntı yok, biz de Sürmene'liyiz Smile

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - Mauser - 16/01/2016

Makasla kesince yanları kusursuz şekilde oturdu teşekkürler.

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - ckeskin - 16/01/2016

(16/01/2016, Saat: 00:26)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makasla kesince yanları kusursuz şekilde oturdu teşekkürler.

Rica ederim komşum. Bende de BB's Revenge var. Aynı sıkıntıyı ben de yaşamıştım.

Cvp: The Bluebeards Revenge Shavette Razor - msakalli - 16/01/2016

Evet, benim usturama da (Vanta RA112C sürgülü) makasla kesilen jilet kolayca yerleşti. Teşekkürler.