Geleneksel Tıraş Forumları
Derby Sabun - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Derby Sabun (/showthread.php?tid=450)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Derby Sabun - puchacz - 04/05/2013

Cubuk olanini denemedim, bende kasesi var. Kokunun temasi hos ama kaseyi koklarken burnuma acimsi, sert bir koku geliyor. Saf sabun kokusu hosuma gider fakat bundaki o ilk keskin koku beni sabundan soguttu. Performansini cok begeniyorum ama kokusu yuzunden pek tercih etmiyorum. Yani bu sabunun ne bileyim bir sandalagaci kokulusu olsa tadindan yenmez.
Bu arada uretimi Gaziantep'te Soft Kimya yapiyormus. Uretimi yapan kisiyle gorustum telefonda, don yagi icerikli oldugunu ve sigir yagi mi yoksa baska hayvan mi kullandiklarini sordum; tamamen sigir kullandiklarini, hassasiyetimi anladigini ve kendilerinin emin olmaliyim ki daha hassas olduklarini beyan etti.
Musteri iliskilerini cok begendim. Umarim daha farkli sabun cesitleri yaparlar.

Derby Sabun - AsiT_59 - 04/05/2013

inşallah güzel farklı çeşitlerde güzel sabunlar üretirler de bizde kullanırız yerli malını bu arada geçenlerde okuduğum haberde derby yani azmüsebatın büyük bir hissesini ülker satın almış

Derby Sabun - flame2013 - 20/10/2013

Kasede olanını alıp denedim gerçekten güzel sabun arkoya göre köpüğü daha geç sönüyor.Fakat kokusunu beğenmedim.Ama sabunun performansı gerçekten başarılı.Ustura

Derby Sabun - Fatihhan - 24/10/2013

Bu kadar forumlarda konuşulduysa vardır bir hikmeti dedim yoldan geçerken bir arko ve derby aldım. Derbyi deneyeyim dedim ilk defa bir sabunu stick şekilde kullanmayı denememe rağmen ki muhtemelen başarısız bir denemeydi o yüzden yıkadım. Yıkadıktan sonra yüzüm gayet iyi nemlendirilmişti bir after shaveye gerek duymadım.

Arkoyla karşılaştırdığımda avantajları;
Cildi çok iyi nemlendiriyor tıraş sonrası bile bu nemlilik devam ediyor.
Biraz daha sert olduğu için zor biteceğini düşündürüyor.
Köpüğü zor sönüyor.
Koruyuculuğu hakkında şunu söyleyeyim feather+ustura tüy gibi kaydı yüzümden hatta yanaklarımda tam kesemedim mi diye tereddüte düştüm.
Dezavantajı;
Biraz berber kokusunu andırsa da beyaz sabun gibi. Tıraşın sonunda o arkonun kokusu gibi banyoda veya ciltte hissedilmiyor.
Edit: Sert olduğu için elle yoğurup kaba basamayabilirsiniz arko gibi.

Kanımca bu sabunun biraz modifiyeye ihtiyacı var koku konusunda. Ancak nasıl esans eklendiğini henüz forumda bulabilmiş değilim sanki bir ara gördüm. Esans tavsiyeleri isterim bulursam.

Derby Sabun - agatam - 23/12/2013

Biraz önce sokakta arabada tıraş malzemesi satan bir amcada gördüm kapağı falan kırık jelatini açılmış 3 TL dedi amca bunun kapağı kırık, açılmış jelatini dedim. Kokusuna baktılar ondan açık almayacaksan hadi git dedi güldürdü beni Smile amcayı kırmak istemedim ver hadi alayım dedim evde damacana su pompalarının mavi plastik tası var elimde ona basarım dedim aldım. Kokusu hoşuma gitti açıkçası daha kullanmadım ama akşama bir deneme köpüğü yaparım.

Cvp: Derby Sabun - ayha-al - 23/01/2015

Klasik trasa geri dondum. 6-7 senelik kullanmadigim Arko tras sabunu yuzumu cok kurutuyordu, hatta yuzumde kavrulma hissi yada yanma meydana geliyorgu.
Bugun markette gezerken Derby gordum ve hemen 2 adet satin aldim.Evde tasa basarak hemen bir tras denedim.Oldukca memnun kaldim.Yanma kavrulmadan eser yok. Nemlendiriciligi gayet guzel.
Sonra Arkoyu inceledim elime alip. Tasin uzeri bayagi sararmis 6-7 yil oldu kullanmayali.Belki de eskimis olabilir. Tasi bosaltip yeni arkoyu bastim.Bakalim yarin bi deneme daha yapacagim. Sonuca gore Derby mi Arko mu hangisiyle yola devam edecegim gorecegiz

Cvp: Derby Sabun - ckeskin - 23/01/2015

(23/01/2015, Saat: 03:20)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Klasik trasa geri dondum. 6-7 senelik kullanmadigim Arko tras sabunu yuzumu cok kurutuyordu, hatta yuzumde kavrulma hissi yada yanma meydana geliyorgu.
Bugun markette gezerken Derby gordum ve hemen 2 adet satin aldim.Evde tasa basarak hemen bir tras denedim.Oldukca memnun kaldim.Yanma kavrulmadan eser yok. Nemlendiriciligi gayet guzel.
Sonra Arkoyu inceledim elime alip. Tasin uzeri bayagi sararmis 6-7 yil oldu kullanmayali.Belki de eskimis olabilir. Tasi bosaltip yeni arkoyu bastim.Bakalim yarin bi deneme daha yapacagim. Sonuca gore Derby mi Arko mu hangisiyle yola devam edecegim gorecegiz

Komşum 6-7 yıl ne demek öyle. O ürünlerin raf ömrü bile o kadar uzun değil. Smile Ayrıca çoğu kozmetik ilk kullanımdan itibaren 12 ay kullanım ömrüne sahiptir. Buna tıraş sabunları da dahil. Hadi zorlayalım 24 ay olsun da 6-7 yıl çok uç bir örnek olmuş. Big Grin

Cvp: Derby Sabun - OnLyTNT - 23/01/2015

Sabunlar öyle kolay kolay bozulmuyor, kremlere bir sey diyemem. Başka bir forumda sabunların üzerine yazılan SK tarihlerinin formalite icabı olduğu söylenmişti ama ne kadar doğru bilemiyorum.

Cvp: Derby Sabun - ckeskin - 23/01/2015

Komşum hiç kullanılmadan uzun süre muhafaza edilmiş sabunla belirli bir süre neme be bakteriye maruz kalmış ve sonra kapatılarak saklanmış sabunun durumları herhalde farklıdır.

Cvp: Derby Sabun - ayha-al - 23/01/2015

Haklisiniz galiba 6,7 sene sonra sabun ozelligini kaybetmis olabilir. Denedigim yeni arko tras sabunu ile problem yasamadim.