Geleneksel Tıraş Forumları
BOLZANO - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: BOLZANO (/showthread.php?tid=436)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Cvp: BOLZANO - Lord Sparhawk - 17/03/2015

Arkadaşlar jiletler hakkında nihai kararlar vermeden evvel hem de'lerle hem de jiletli usturalarla deneyin. Çünkü çoğu zaman de'lerdeki performansları ile usturadaki performansları çok farklı olabiliyor. Birinde beğenmediğinize diğerinde bayılabilirsiniz.

Cvp: BOLZANO - blueshadov - 17/03/2015

(17/03/2015, Saat: 09:44)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar jiletler hakkında nihai kararlar vermeden evvel hem de'lerle hem de jiletli usturalarla deneyin. Çünkü çoğu zaman de'lerdeki performansları ile usturadaki performansları çok farklı olabiliyor. Birinde beğenmediğinize diğerinde bayılabilirsiniz.

Bi cesaret edebilsem alıcam bi jiletli ustura.Aslında çok da hevesim var.Hatta bundan bi 14 sene önce almıştım.3 sefer temiz traş oldum.4 üncü de az bi çizik olunca tırs tım attım ustura yı. jiletli kelebek makina ya devam ettim.

Cvp: BOLZANO - Bruce - 18/03/2015

(21/02/2015, Saat: 00:37)ayhanlilar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugun ilk defa bolzano jilet kullandim tek kelime ile rezalet yuzume resmen daldı bol tahrisli bir tiras oldum personnayi tek gecerim
İyi forumlar

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yabancı forumlarda da Amerikan Personna'ları seven olduğu kadar sevmeyen var. Sanırım yine herkesin cildine uygun jileti arayıp bulması en iyisi. Trig marka jiletler de aynı durumda. Ama dayanıklılık olarak Bolzano gayet iyi. Artık her gün tıraş olmak zorundayım ve mild ayarda tahrişsiz 5 günü devirir gibiyim 1 adediyle.

Cvp: BOLZANO - Bruce - 18/03/2015

Şunu da eklemek isterim ki, Bolzano inox bir jilet, bu sebepten olsa gerek en rahat tıraşlarımı hep 2. ve 3. tıraşlarda çıkardım. İlk tıraşlarda hafif bir takılma hissi oluşuyor. Bunun yanında Timor'ları da merak ediyorum, alırsam fiyat/performans açısından Bolzano ile karşılaştırmasını yapabilirim.

Cvp: BOLZANO - ts9funk - 27/03/2015

Bolzano benim favori jiletim. Cildim gillette sarı ve yeşil 7 clock lar ile bir türlü alışamadı,zaten bolzanoya göre daha agresifmişler. Bolzano ise 3 tıraşı rahat bir şekilde çıkarıyor,daha da ilerletip test edeceğim.

BOLZANO - dekont - 13/04/2015

Aradan biraz zaman geçince kendi deneyimlerimi de yazayım dedim:

En merak ettiğim jiletlerden Bolzano'yu geçenlerde İmpa Ticaretten  aldım. Alet edevat: Makine 34c, sabun Cella. Fiili durum:  sakal 24 saatlik. İyi bir ön hazırlık, Cella ile yüzde köpürtme, (Cella'yı ilk defa edenedim onu ayrıca yazarım).
Tıraşa başladım, 1. perdede sakalda takılmalar, çekiştirmeler yaptı. 2. perdede takılma falan yapmadı hatta oldukça iyi aldı diyebilirim.

Neticede bu jileti ilk denememdi, belki haksızlık ediyorum ama daha ilk tıraşta sakalı çekiştirmesi, kaymaması, takılmalar yapması bende şüphe uyandırdı. Deneme paketini bitirince bir daha alacağımı sanmıyorum.

Cvp: BOLZANO - Kalfa - 14/05/2015

Chinaski üstad'ın denemelik gönderdiği Süperinox'u 10 günlük uzayan sakalımda bugün deneme fırsatım oldu.
Gerçekten hoşuma giden bir jilet oldu yüzüme uyum sağladı.Yorumlarda olduğu gibi ufak çekiştirmeler olur gibiydi ama ustura kalitesinde kesiksiz çiziksiz temiz bir şekilde aldı.Stok yapmalı bu jiletten Big Grin teşekkür ederim.

Cvp: BOLZANO - Bruce - 15/05/2015

(14/05/2015, Saat: 23:52)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Chinaski üstad'ın denemelik gönderdiği Süperinox'u 10 günlük uzayan sakalımda bugün deneme fırsatım oldu.
Gerçekten hoşuma giden bir jilet oldu yüzüme uyum sağladı.Yorumlarda olduğu gibi ufak çekiştirmeler olur gibiydi ama ustura kalitesinde kesiksiz çiziksiz temiz bir şekilde aldı.Stok yapmalı bu jiletten Big Grin teşekkür ederim.

Şu an favori jiletim Timor olsa da Bolzano ile olduğum tıraşları da seviyorum. Tahrişe meyilli olmaması tercih sebebim. Şimdiye kadar ilk perdede yeterli diyebileceğim tıraş olamadım Bolzano ile ama sabredip tıraşın sonunu bekleyince gayet tatminkar sonuçlar alıyorsunuz. Elios marka jilet de Bolzano ile yakın karakterde, daha ekonomik olmasını isterseniz bir şans verebilirsiniz.

Cvp: BOLZANO - Zonachy - 15/07/2015

Algım çok konforlu bir jilet olduğu yönünde, genel de jiletleri kullan at yapıyorum ama bu jilet ile 2-3 tıraş yaparım diye düşünüyorum.
2. tıraşı da yüzünün akı ile çıkardı, EJ89 ile harikalar yaratıyor.

Cvp: BOLZANO - mustafae - 23/07/2015

merhaba arkadaşlar
jiletle tıraş olmaya başlayalı 1 ay bile olmadı. bu jileti beni bu aileye katan arkadaşımdan aldım. kullanımı çok güzel bir jilet Jilet Cool