Geleneksel Tıraş Forumları
BOLZANO - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: BOLZANO (/showthread.php?tid=436)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Cvp: BOLZANO - martin - 13/04/2014

Sanırım bendeki bolzanolar sahte değil çünkü daha öncekiler ile karşılaştırdım. Kullanılmış jiletleri atmamanın bir faydası da ortaya çıktı böylece. Bence üretim yılından kaynaklanıyor. belki bazıları daha iyi üretildi ama bazı paketler de berbat ötesi. Ben de bolzano da çok iyi tıraşlar yakalmıştım ama cidden cok cekiştiriyor. Elimde daha 30 tane var ama kullanacağımı sanmıyorum

Cvp: BOLZANO - martin - 15/04/2014

DENGESİZ BOLZANO

Geçen gün olduğum facia tıraşda bolzano kadar kullandığım YUMA benzeri dandik DE nin de katkısı olmuş. Çünkü bu sabah R89 ile tıraş oldum kesik ve tahriş olmadı ama cidden çok kötü bir jilet ilk kullanımda bile keskin olmadığından düzgün alamadı. Rimei bile bundan kat kat üstün. Hele G 3 Blue bundan kat kat iyi ve de on kat ucuz.

BOLZANO - FloydianDM - 25/04/2014

Uzun bir aradan sonra son iki tıraşımda kullandım. Tam bir dengesiz jilet. Çok dalıcı, saplanmaya müsait, aşırı konforsuz. Rapia SS, Astra SS filan bundan iyiler, hem de çok daha ucuzlar.

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: BOLZANO - Chinaski - 26/04/2014

Ben de bugün ki tıraşımda Bolzano jilet kullandım. Çok keskin değil ve honlamadan olacak ki çekiştirme yapıyor diye düşünüyorum. Dolayısıyla WTG+XTG+ATG ile tamamladım tıraşımı. Son perdeye kadar çok sakal bıraktı. Konforu ise kötü diye tanımlayabilirim. İnce ve az sakallı kişilerde iki perdede biraz daha konforlu bir tıraş sağlayabilir ama pahalı kategorisinde bir jilet için bekenenin altında bir performansı var sanki.

Cvp: BOLZANO - karakartal - 06/05/2014

az önceki tıraşımda kullandım hoşuma gitti güzel jilet benden geçer not aldı

RE: BOLZANO - mirrorihsan - 12/06/2014

Az onceki trasimda ilk kez bolzano kullandim ve ilk perde de neredeyse kesmemis gibiydi ve sakallarimi almiyormus izlenimi verdi.Halbuki yogun ve sert sakalli biriside degilim bugune kadar denedigim feather yesil astra yeni perma sharp arasindan en vasati diyebilirim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: BOLZANO - seiko - 12/06/2014

hocam, bolzano yesil astradan daha mi kotu yani?

Ynt: RE: Cvp: BOLZANO - mirrorihsan - 12/06/2014

(12/06/2014, Saat: 12:59)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam, bolzano yesil astradan daha mi kotu yani?
hocam ilk perdede kotuydu yesil astraya gore fakat cene altinda sap surunce yanma hissi bolzano da daha azdi fakat begenmedim nedense.

SM-T310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bolzano Superinox Platino - ibrahim00 - 02/07/2014

Merhaba hala ri mei makine kullanan birisi olarak kullandığım jiletler (derby,astra,bic..) ile olduğum tıraşlar ile sürekli ufak tefekte olsa kesikler oluyordu makinedendir diyordum ama en son superinox platino buldum Polonya pazarında, bu jilet ile ne bir kesik ne bir kanama olmadan düzgün tıraş yapmayı başardım Smile, 10lu paket 3 tl ve Alman jileti, forumda başlığı hak ediyor öneririm.

BOLZANO - geldigitti - 03/07/2014

Uzun Permasharp sürecinden sonra bugün Bolzano kullandım. Sık ve sert sakallı biri olarak bendeniz Bolzano'nun, Perma abisine çay taşımaktan sorumlu sütoğlan olduğuna karar verdim. Kıyas kabul etmez.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi