Geleneksel Tıraş Forumları
BOLZANO - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: BOLZANO (/showthread.php?tid=436)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

BOLZANO - tugruldogan - 27/06/2013

Bu sabah progress 2.ayarda hedehodo hocamin gonderdigi bolzanoyu denedim.feather ile karsilastiriliyor.bir yorumda feather icin hic tekin degil Smile denmis.dogrudur.trasdan once blueness jel ile bi 10 dakkalik yumusatma uyguladim yuzume.buna ragmen tras sirasinda feather traslarinda duymadigim kesim hisirtilari duydum.yani resmen kirt kirt sakalin sesi...feather traslarinda boyle bir ses yok.yani var da bu kadar degil.3.perde 1.ayarda bile atg,ses var.kesik veya tahris yok.guzel bir jilet.elimdeki 100 perma,100rapira,300 feather dan sonra bi ihtimal kullanabilirim.

BOLZANO - martin - 08/07/2013

Çok ilginç ama ikinci kez kullandığım Bolzano çok kötü performans verdi. Kesik falan yok ama sakalı iyi almadı. Oysa genelde 3 tıraşı çok rahat yapardı.

BOLZANO - eskiuyemnt - 12/07/2013

(08/07/2013, Saat: 15:55)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok ilginç ama ikinci kez kullandığım Bolzano çok kötü performans verdi. Kesik falan yok ama sakalı iyi almadı. Oysa genelde 3 tıraşı çok rahat yapardı.

Bolzanodan 100 lük alacaktım, çekindim şimdi. İnceptum komşumun sağolsun hediyesi bolzano, her makine(futur,37c ve r41) de sorunsuz çalıştı hem de ondan çıkarıp diğer makineye taktım, 5 tıraşı sorunsuz geçirdi. Paketten pakete fark varsa 100 lük almak risk olabilir. 7Oclock sharp edge sanırım bu farklılık yok. Ona bakacağız artık.

BOLZANO - martin - 12/07/2013

Bolzano almakta tereddüt etmeyin. Çok iyi jilettir ara sıra kötü performans her jilette görülebilir.

(12/07/2013, Saat: 10:13)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08/07/2013, Saat: 15:55)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok ilginç ama ikinci kez kullandığım Bolzano çok kötü performans verdi. Kesik falan yok ama sakalı iyi almadı. Oysa genelde 3 tıraşı çok rahat yapardı.

Bolzanodan 100 lük alacaktım, çekindim şimdi. İnceptum komşumun sağolsun hediyesi bolzano, her makine(futur,37c ve r41) de sorunsuz çalıştı hem de ondan çıkarıp diğer makineye taktım, 5 tıraşı sorunsuz geçirdi. Paketten pakete fark varsa 100 lük almak risk olabilir. 7Oclock sharp edge sanırım bu farklılık yok. Ona bakacağız artık.

BOLZANO - martin - 15/07/2013

BOLZANO VS DORCO

Dorco'dan onlu paketi bitirdikten sonra Bolzanoya döndüm ama inanın bu bolzano beni hayal kırıklığına uğrattı. Evet Dorco keskin olmayan ama cok konforlu bir jilet. Keserken hafif çekiştiriyor ama boyun bölgesinde de ele batan kıl bırakmıyor. Dorco ile 2,5 perdede tertemiz ettiğim boyun bölgesinde bolzano ile 4. yarım perdeyi (sadece çene altı bölgesi) gecmek zorunda kaldım. Acaba sahte bolzano mu diyeceğim ama connaughtan aldığım üzeri yazılı jiletler sahte olma ihtimali yok bence.

Kanaatimce dorco keskin olmayan kör jiletler kategorisine girse de ağzı Lord'un belirttiği honlama işlemi ile iyice düzeltilmiş. Çünkü dorco sonrası sakallarım çok düzgün çıkarken bolzano sonrasında sakallarım daha sert ve çabuk çıktı.

Şimdi diyecekseniz ki ya Bolzano ile Dorco da karşılaştırılacak iki jilet mi allaşkına. Ama bence Dorco'ya şans verin. İlk kullanımda hiç hoşunuza gitmeyecek ama sabırla 3-4 tanesini üst üste kullanın bakın sakallarınız daha düzenli çıkacak ve her dorco ile de 2 tıraş rahat olacaksınız

Sanırım elimdeki Bolzanolardan (35 tane) sonra bir daha almayacağım. Bundan sonra Personna Lab Blue ve Fether favorim olacak gibi

BOLZANO - eskiuyemnt - 15/07/2013

(15/07/2013, Saat: 15:36)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BOLZANO VS DORCO

Dorco'dan onlu paketi bitirdikten sonra Bolzanoya döndüm ama inanın bu bolzano beni hayal kırıklığına uğrattı. Evet Dorco keskin olmayan ama cok konforlu bir jilet. Keserken hafif çekiştiriyor ama boyun bölgesinde de ele batan kıl bırakmıyor. Dorco ile 2,5 perdede tertemiz ettiğim boyun bölgesinde bolzano ile 4. yarım perdeyi (sadece çene altı bölgesi) gecmek zorunda kaldım. Acaba sahte bolzano mu diyeceğim ama connaughtan aldığım üzeri yazılı jiletler sahte olma ihtimali yok bence.

Kanaatimce dorco keskin olmayan kör jiletler kategorisine girse de ağzı Lord'un belirttiği honlama işlemi ile iyice düzeltilmiş. Çünkü dorco sonrası sakallarım çok düzgün çıkarken bolzano sonrasında sakallarım daha sert ve çabuk çıktı.

Şimdi diyecekseniz ki ya Bolzano ile Dorco da karşılaştırılacak iki jilet mi allaşkına. Ama bence Dorco'ya şans verin. İlk kullanımda hiç hoşunuza gitmeyecek ama sabırla 3-4 tanesini üst üste kullanın bakın sakallarınız daha düzenli çıkacak ve her dorco ile de 2 tıraş rahat olacaksınız

Sanırım elimdeki Bolzanolardan (35 tane) sonra bir daha almayacağım. Bundan sonra Personna Lab Blue ve Fether favorim olacak gibi

Üstad çok teşekkürler bilgiler için. DORCO yu almak için kendimde tarifsiz bir istek ve çırpıntı(o ne yaw) hissediyorum şimdi. Dorcoyu istiyorum. Give it tome, oooo yeeeee Big GrinBig Grin Hemen siparişş atar ben Big Grin

BOLZANO - laktik - 15/07/2013

(15/07/2013, Saat: 15:36)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: BOLZANO VS DORCO

sizin bahsettiğiniz dorco 300 mü dorco 301 mi?
düzenleme:300 ile konu açmışsınız sonradan farkettim 300 dür bunlarda heralde Smile

BOLZANO - sertaç - 30/07/2013

sabah 3 günlük sakalımı merkur futur 4. kademede bolzano ile tıraş ettim. Jileti ilk defa kullanıyorum belki erken bir karar vermiş olacam ama bence iyi jilet. Konforlu ve bence yeterince keskin. 2 perdede rötuş yapmama bile gerek kalmadı. Feather da bunu yakalıyorum ama hafif yanma oluyor bunda oda olmadı.

BOLZANO - candova - 02/09/2013

Yakın zamanda gifts and care den 100 lük bolzano alan var mı acaba?

En uygun burada görünüyor. Sipariş vermeye niyetliyim.

BOLZANO - CtrlKML - 08/09/2013

Connaught'tan aldığım Bolzano'ların üzerinde yazı var ve ilk izlenim olarak çok memnun kaldım.
Toplamda üç gün üst üste tıraş olduktan sonra attım.
İlk tıraşı R89 ile peşinden gelen iki tıraşı da Slant 37c ile oldum her iki makinede de tertemiz yumuşak bir tıraş verdi. Hele ki ikinci tıraşı mükemmeldi.
En iyi tıraşını sıralayacak olursam: ikinci, birinci ve üçüncü tıraşlar diyebilirim. Tabi bunlar ilk izlenimler.
Tıraştan sonra sakal çıkışı da bayağı geç oldu bende.