Geleneksel Tıraş Forumları
Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri (/showthread.php?tid=4270)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - EKSeLaNS - 24/04/2014

(24/04/2014, Saat: 15:02)cosa_nostra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğrudur kesici alkollü sabun tarzı şeylerin girişi yasak ama dediğim gibi tıraş makinesi takılırsa bu şekilde olur senaryo 2. senaryo da verirler ama vergisini kesebilirler

Bu söylediğiniz gümrük olayı oraya gitmeden telefonla halledilebilir mi? Bilmediğim için soruyorum ya da başka yolları var mı? yoksa 60-60=120 TL'de yol ücreti vermiş olurum o da değmez.

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - cosa_nostra - 24/04/2014

Bu tür işler telefonla halledilmez direk ihbar gelir ve sizi oraya ürünün yanına isterler açıklama yapmanız ve bazen ürün ile ilgili fatura ve görsel doküman da isteyebilirler

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - afsheen - 24/04/2014

Ayın 8 inde ilerde alamama ihtimaline karşı sipariş ettiğim Personna jiletlerim

dün, voskhod ve schick jiletlerimse bugün elime ulaştı. Büyük ambalaj

olmadıkça jilette sıkıntı olacağını düşünmüyorum...

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - Whic - 24/04/2014

Jilet ve makinede sıkıntı olmuyor genelde. Tabii paketin büyüklüğünün ve üzerindeki tutarın etkili olduğu kanaatindeyim

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - Jack79 - 25/04/2014

15 nisan tarihinde http://www.traditionalshaving.co.uk sitesinden bazı siparişler verdim. 22 nisan tarihinde paket masamdaydı. Oldukça küçük bir paket... Takipli geldi, ptt takip kısmında gümrüğe dair hiçbir adım göremedim.

Aldıklarım;

*Edwin Jagger DE Razor Chrome Plated DE89 Barley
*Edwin Jagger Pure Badger Shaving Brush Ebony
*Taylor of Old Bond Street Avocado Shaving Cream 150g
*Derby Extra Razor Blades

Ben de çok endişe içinde bekledim ama sorunsuz geldi çok şükür. Umarım herkesin siparişleri böyle sorunsuz gelir.

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - cosa_nostra - 25/04/2014

İşte herkesin paketinin sorunsuz gelme nedenin en başındaki esas küçük paket. Net

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - ohtararan - 25/04/2014

desenize bundan sonra taş, kayış işi zor olacak… taşın tanesi 1 kilo olduğu düşünülürse, kayış ta düz halde geldiğinden, büyük bir kutu oluyor ister istemez.

(25/04/2014, Saat: 20:21)cosa_nostra Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte herkesin paketinin sorunsuz gelme nedenin en başındaki esas küçük paket. Net

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - theunnamed - 25/04/2014

Taşı da kozmetiğe sokar mı Smile

75€ altında bence sorunsuz geçer. Kayış'da esasında bir kemer değil mi Angel

(25/04/2014, Saat: 22:26)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: desenize bundan sonra taş, kayış işi zor olacak… taşın tanesi 1 kilo olduğu düşünülürse, kayış ta düz halde geldiğinden, büyük bir kutu oluyor ister istemez.

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - cosa_nostra - 25/04/2014

Aslin da kayisin kayisin katlanip gelmesinde bir sakinca gormuyorum ancak kat yerlerinden baski gelirse yer yapar o zaman kotu ama guzel bir rulo yapilip bir kutuya koyulursa gayet guzel sevkiyat yapilir

Cvp: Gümrük,Kozmetik,Sabun,Krem,Kanun,Yasak ve Alternatifleri - ohtararan - 25/04/2014

kozmetiğe girmiyor aslında ikisi de doğru Blush

@cosa, katlayıp göndermiyorlar, boyluboyunca mukavva kutu içinde yollanıyor. belki markalar arasında fark vardır gerçi de, zannederim baskıdan korkuyorlar dediğiniz gibi.

(25/04/2014, Saat: 22:30)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Taşı da kozmetiğe sokar mı Smile

75€ altında bence sorunsuz geçer. Kayış'da esasında bir kemer değil mi Angel