Geleneksel Tıraş Forumları
GILLETTE BLUE EXTRA - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: GILLETTE BLUE EXTRA (/showthread.php?tid=3912)

Sayfalar: 1 2 3

GILLETTE BLUE EXTRA - martin - 07/01/2014

Merhaba

Gillette'in üretimi biten silver blue'sunu cok sevmiştim. Hâlâ bir kaç kutum duruyor. Geçen Eylül'de Fransa'da bir süpermarkette Gillette Extra Blue adlı 10 luk pakete ratsladım ve aldım. Çok hoş bir jilet 4 tıraş çok konforlu yapıyor. Kekinlikte 7 o'clock'u aratmıyor. Acaba başka deneyen var mı? Bulanlar mutlaka bir kutu edinsin derim.

GILLETTE BLUE EXTRA - BigHillMe - 07/01/2014

bazı arkadaslarımızla takaslarımızda
sagolsunlar hedıye ettıler
cok guzel bır jılet
keske devamı olsa ve
tedarıkı kolay olsa

GILLETTE BLUE EXTRA - onurstyle - 07/01/2014

Ben Strasbourg gezilerimden bir tanesinde almistim. Fena bir jilet degil. Sari 7 o´clocklar daha hosuma gidiyor fakat.

Cvp: GILLETTE BLUE EXTRA - ihtilaf - 18/06/2014

@puchacz Hocam sağolsun hediye etti.
Kutu,jilet baskıları Vintage tarzında
Konfor sınıfı,dengeli jilet.Batıcılık,kazıma ve cilde dalma riski az
Aşırı keskin olmasa da sakalların üzerinden atlamıyor.Tek perde 3 çekiş gayet temiz tıraş veriyor.Günlük hızlı tek perde tıraş olmak için ideal.Cildim hassas diyenlere tavsiye ederim.
Bir çok kişi bakmadan tıraş olsa Super Iridium sanabilir.SI biraz daha keskin sanıyorum.

images?q=tbn:ANd9GcSoO9tlgmBsi6KYnVy1Vy9...blQ5aipx4Q

Şartlar ; Wilkinson Sticky,Super badger fırça ile yüzde köpürtme,2 perde,jiletin ilk kullanımı

GILLETTE BLUE EXTRA - puchacz - 18/06/2014

Hocam beğenmenize sevindim, benim de hoşuma gitti. Öyle sıradan bir süpermarkette buldum. Yerel şartlara göre fiyatı da inanılmaz makul üstelik. Mennen yorumlarınızı da bekliyoruz Smile

(18/06/2014, Saat: 19:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @puchacz Hocam sağolsun hediye etti.
Aşırı keskin olmasa da sakalların üzerinden atlamıyor.Tek perde 3 çekiş gayet temiz tıraş veriyor.Günlük hızlı tek perde tıraş olmak için ideal.Cildim hassas diyenlere tavsiye ederim.
Bir çok kişi bakmadan tıraş olsa Super Iridium sanabilir.SI biraz daha keskin sanıyorum.

Şartlar ; Wilkinson Sticky,Super badger fırça ile yüzde köpürtme,2 perde,jiletin ilk kullanımı

Bulunursa stok yapılabilir bir jilet
Bugün Brut günüydü Smile Kolonya ve Brut bütün koklama duyumu doldurdu.
Mennen kokusunu daha alamadım,kapak açık şişe üstten koklanınca kesif alkol değil sanki gazoz'un ilk şekerli kokusu var ! Öyle bir koku aldım Smile

(18/06/2014, Saat: 19:16)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam beğenmenize sevindim, benim de hoşuma gitti. Öyle sıradan bir süpermarkette buldum. Yerel şartlara göre fiyatı da inanılmaz makul üstelik. Mennen yorumlarınızı da bekliyoruz Smile

Cvp: GILLETTE BLUE EXTRA - inceptum - 18/06/2014

(18/06/2014, Saat: 19:11)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @puchacz Hocam sağolsun hediye etti.

images?q=tbn:ANd9GcSoO9tlgmBsi6KYnVy1Vy9...blQ5aipx4Q

Jilet aynen İhtilaf üstadın yazdığı gibi,cümle cümle doğru.Çok keskin değil,çok aranılacak bir jilet değil ancak oldukça konforlu yazıldığı gibi.

Hocam,
Super Iridium ile kıyaslanırsa çok geride kalır mı?

(18/06/2014, Saat: 21:51)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet aynen İhtilaf üstadın yazdığı gibi,cümle cümle doğru.Çok keskin değil,çok aranılacak bir jilet değil ancak oldukça konforlu yazıldığı gibi.

Cvp: GILLETTE BLUE EXTRA - inceptum - 18/06/2014

Super iridium gerçekten arada atlıyor sakalı ama muazzam optimum seviyede bir jilet.Şöyle puanlama yapsam daha açıklayıcı olabilir.

Feather
Keskinlik 10 konfor 7
17 pointsBig Grin go to feather

Super iridium
Keskinlik 9 konfor 9
18 points go to SI

Bleue extra
Keskinlik 7 konfor 8
15 points go to Bleue extra

Konfor sıralamasında kimine göre 1. olur bu tabloda Smile
Jiletli ustura için ilk tercih gibi duruyor.

(18/06/2014, Saat: 22:16)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Super iridium gerçekten arada atlıyor sakalı ama muazzam optimum seviyede bir jilet.Şöyle puanlama yapsam daha açıklayıcı olabilir.

Feather
Keskinlik 10 konfor 7
17 pointsBig Grin go to feather

Super iridium
Keskinlik 9 konfor 9
18 points go to SI

Bleue extra
Keskinlik 7 konfor 8
15 points go to Bleue extra