Geleneksel Tıraş Forumları
Geltir Scuttle Resurrection :) - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=36)
+--- Konu Başlığı: Geltir Scuttle Resurrection :) (/showthread.php?tid=3561)

Geltir Scuttle Resurrection :) - korhan - 25/12/2013

Gelecek cevaplara göre askıda kalması mantıklı destekliyorum.

Geltir Scuttle Resurrection :) - trache - 25/12/2013

Nasıl isterseniz, ben görüşmelere devam ediyorum buradanda paylaşıyorum,
dilerseniz firmalara yakın olanlar devam ettirebilir görüşmeleri.

bir firma daha orjinal ürünün elimizde olup olmadığını soruyor, mutlaka biri ilgilenip üzerine düşüp üretim yapacaktır diye umuyorum.

2zp5jki.jpg

Cevap: 50 adet sipariş alamıyoruz en az 250 adet sipariş kabul edebiliriz.

Geltir Scuttle Resurrection :) - anarche - 25/12/2013

Bu benim 3. (üçüncü) scuttle sıram. O scuttle gelecek arkadaş... Beni sıradan sakın silmeyin.

Geltir Scuttle Resurrection :) - trache - 25/12/2013

KÜTAHYA PORSELEN in yanıtı,

ilgilendikleri için Kütahya Porselene teşekkür ederiz.

72gjnr.jpg

Bu ürün teknik olarak yapılabilirmi ?
Kalıp ücreti ne olur ?

Ekli resimde kırmızı kalem ile belirttiğim bölgede yapılacak değişiklikle imalatı için kalıp alınabilir.Ancak imalat aşamasında işçilik maliyeti, üretim performansı ve kalite elde etmek normal üretilen demliklerden % 50 daha zordur.
Kalıp maliyeti; tasarım ,modelleme,kalıplama ve iş kalıp imalatları aşaması 4000€+KDV dir.

Ek görseldeki ürünün üretim şartlarına göre değerlendirilmesi yapılmış olup aşağıda ki gibidir.
Görselini gönderdiğiniz üründe kırmızı renk ile belirtilen ağız kısmında revizyon yapıldığında üretimi yapılabilir.

Aşağıda belirtilen ürün fiyatları harici;
Prototip numune hazırlama bedeli 500,00 TL+KDV’ dir. Üründe yapılacak her revizyon için aynı tutar bedeli geçerli olacaktır.
Kalıp maliyeti; tasarım ,modelleme,kalıplama ve iş kalıp imalat maliyeti 4.000€+KDV’dir. Kalıpta yapılacak her revizyon denemesi içinde aynı tutar geçerlidir.

Kalıp maliyeti; tasarım ,modelleme,kalıplama ve iş kalıp imalat maliyeti harici ,
Net ürün fiyatı 35,00 TL+KDV’ dir.

Ürünün prototip numune talebi ve şahit numune için kalıp ücretlerinin peşin olarak alınması esastır.
Sipariş kesin onaylandığında prototip ve kalıp ücretleri harici en az 1000 adet olmak şartıyla siparişin toplam tutarının % 40’ ı peşin , kalan kısım
Mal tesliminde peşin olarak yapılacaktır.

Ürünün teknik çizim dosyaları ve ölçülerinin verilmesi koşulu ile
Prototip numune termin süresi 7 gün,
Model çalışması 30 gün,
Deneme Kalıp,üretim,pişirim numune hazırlanması 30 gün ,
Numune onayına müteakip siparişin teslim süresi yaklaşık 30 gün,
Toplamda 97 gündür.
İlgili bölümlerin yoğunluğu dolayısıyla söz konusu ürünün çalışmasına 2014 ortalarında başlayabiliriz

İyi çalışmalar dileğimle,

Geltir Scuttle Resurrection :) - Marvin - 25/12/2013

Smile yazisma trafigi & ilgi alaka & yer arayislari icin tesekkurler. Sanirim organizasyonla bu kisi atlatiriz. Yanlis hatirlamiyorsam somestr sonrasina kaliyordu. Kendi adima beklemedeyim ancak cokda umutlu degilim.

Geltir Scuttle Resurrection :) - kazimdikici - 25/12/2013

Kütahya porselen temiz iş yapıyormuş. Böyle sürece ve ücretlere dair çok net bilgiler vermişler. Ben takdir ettim kendilerini

Geltir Scuttle Resurrection :) - cemuludinç - 26/12/2013

Arkadaşlar Merhaba;
Validemizin amansız hastalığı sebebi ile uzun bir süredir foruma giremedim geçenlerde theunnamed üstadın sms ile ulaşması neticesinde sizlere bir açıklama yapmak zorunda olduğumu anladım ancak bu gün buradan sizlere cevap vermek nasip oldu (hastamız bugün taburcu oldu eve döndü)
Sizlerinde anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.
Hastane sürecinde ben ve ailem nöbetleşe tabiri caizse Ege Üniversitesinde yattık sayılır dolayısı ile herkes özel işlerini bir kenara bırakıp kenetlendik ve annemizi kurtarmaya çalışıyoruz.
Bu süre zarfında bizim Scuttle olayını unutmuş değilim değilim ama malum ablama da annemizin yatağının başında otururken abla ne oldu ya bu işi halledemedik de diyemedim sizlerden ricam bize bir süre izin veriniz Allah nasip ederse sıkıntılarımızı atlattığımızda yarım kalan işimizi sonuçlandırmaya çalışacağım.
Bu scuttle işi aslına bakarsanız öyle basit bir iş de değilmiş porselen çamurundan döküm yapılacağı için süreç baya bir uzun sürüyor önce çamurdan model yapılıp pişiriliyor.Daha sonra alçı ile kalıpları alınıyor ve kalıplar elden geçirilip döküm,pişirme,sırlama,tekrar pişirme gibi işlemlerden sonra ürün ortaya çıkıyormuş.Neticede ablamın bu işe el atabilmesi ve bizim isteklerimizi karşılayabilmesi için bir süre ona ve bana izin vermenizi rica ediyorum.
Umarım tez vakitte bu sıkıntılarımızı atlatıp tekrardan kaldığımız yerden devam edebiliriz.
Hepinize şimdiden sabrınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Cem Uludinç

Geltir Scuttle Resurrection :) - mavi - 26/12/2013

(26/12/2013, Saat: 00:32)cemuludinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar Merhaba;
Validemizin amansız hastalığı sebebi ile uzun bir süredir foruma giremedim geçenlerde theunnamed üstadın sms ile ulaşması neticesinde sizlere bir açıklama yapmak zorunda olduğumu anladım ancak bu gün buradan sizlere cevap vermek nasip oldu (hastamız bugün taburcu oldu eve döndü)
Sizlerinde anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.
Hastane sürecinde ben ve ailem nöbetleşe tabiri caizse Ege Üniversitesinde yattık sayılır dolayısı ile herkes özel işlerini bir kenara bırakıp kenetlendik ve annemizi kurtarmaya çalışıyoruz.
Bu süre zarfında bizim Scuttle olayını unutmuş değilim değilim ama malum ablama da annemizin yatağının başında otururken abla ne oldu ya bu işi halledemedik de diyemedim sizlerden ricam bize bir süre izin veriniz Allah nasip ederse sıkıntılarımızı atlattığımızda yarım kalan işimizi sonuçlandırmaya çalışacağım.
Bu scuttle işi aslına bakarsanız öyle basit bir iş de değilmiş porselen çamurundan döküm yapılacağı için süreç baya bir uzun sürüyor önce çamurdan model yapılıp pişiriliyor.Daha sonra alçı ile kalıpları alınıyor ve kalıplar elden geçirilip döküm,pişirme,sırlama,tekrar pişirme gibi işlemlerden sonra ürün ortaya çıkıyormuş.Neticede ablamın bu işe el atabilmesi ve bizim isteklerimizi karşılayabilmesi için bir süre ona ve bana izin vermenizi rica ediyorum.
Umarım tez vakitte bu sıkıntılarımızı atlatıp tekrardan kaldığımız yerden devam edebiliriz.
Hepinize şimdiden sabrınız ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Cem Uludinç

Geçmiş olsun Cem Bey; elbette sağlık durumu söz konusu olduğunda bu konunun adının bile geçmesi düşünülemez. Hastanıza şifalar dilerim.

Geltir Scuttle Resurrection :) - crionics - 26/12/2013

Geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Ynt: Geltir Scuttle Resurrection :) - anarche - 26/12/2013

Geçmiş olsun bizim işimizin çok acelesi yok.