Geleneksel Tıraş Forumları
İndirimler ve Fırsatlar - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Buradan Aldım (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Konu Başlığı: İndirimler ve Fırsatlar (/showthread.php?tid=347)

Cvp: İndirimler ve Fırsatlar - Aedan - 18/11/2015

Myr üstad, başlık değişiyor, ama 3 tane yetiyor da artıyor.

Misal att den örnek r kafa günlük traşta ideal, h kafa sakal 2 günden fazla ise, m ise tersten alıyorsanız veya tahriş olmuşsa.

Muhle desek r41 2 den fazla günlük sakal için, r89 ise günlük

feather dersek işte sorun... kafa günlük traşa uygun ama 2-3 günlük sakalda cidden zorluyor, uzun sürüyor

Cvp: İndirimler ve Fırsatlar - m y r - 18/11/2015

(18/11/2015, Saat: 12:41)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Myr üstad, başlık değişiyor, ama 3 tane yetiyor da artıyor.

Misal att den örnek r kafa günlük traşta ideal, h kafa sakal 2 günden fazla ise, m ise tersten alıyorsanız veya tahriş olmuşsa.

Muhle desek r41 2 den fazla günlük sakal için, r89 ise günlük

feather dersek işte sorun... kafa günlük traşa uygun ama 2-3 günlük sakalda cidden zorluyor, uzun sürüyor

Ben bir süredir DE kullanmıyorum. O yüzden çok da incelemiyorum DE'leri, ama bu alet benim hoşuma gitti. Bakalım, hayırlısı olsun...

Cvp: İndirimler ve Fırsatlar - Aedan - 18/11/2015

DE kullanmıyorsanızda bence iki makine lazım Smile

Misal bugün proglide la harika bir traş oldum, 3 dakikada sinekkaydı... de ile 15 dakikadan aşağı sürmüyor,

Ama pazartesi iki günlük sakalda eziyet olurdu, o durumda de veya mach 3 tercih ederdim,

Kesinlikle ama kesinlikle haklısınız. Çünkü kartuşlar kısa sakalı kesmek için tasarlanmış. Uzun sakalı kestiğinde ömründe ciddi bir düşüş gözlemliyorum. Pazartesi günleri benim de DE kullandığım oluyor.

İndirimler ve Fırsatlar - ferhat1905 - 18/11/2015

(18/11/2015, Saat: 13:01)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle ama kesinlikle haklısınız. Çünkü kartuşlar kısa sakalı kesmek için tasarlanmış. Uzun sakalı kestiğinde ömründe ciddi bir düşüş gözlemliyorum. Pazartesi günleri benim de DE kullandığım oluyor.

Aynı durumdayiz. Pazar geceleri DE ile uzamış sakalı keserken hafta ici sensor excel ile olmaya basladim.
Bu arada sensor exceli bir defa kullanin benim gibi mach3 ve proglide'i bir daha kesinlikle kullanmazsınız.

Sent from my iPhone 6S using Tapatalk

(18/11/2015, Saat: 13:04)ferhat1905 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı durumdayiz. Pazar geceleri DE ile uzamış sakalı keserken hafta ici sensor excel ile olmaya basladim.
Bu arada sensor exceli bir defa kullanin benim gibi mach3 ve proglide'i bir daha kesinlikle kullanmazsınız.

Ben de sensör excel kullanıyorum komşum. Bıçak sayısı arttıkça, aletlerin agresiflik seviyesi artıyor. Sensör mach3'ten, mach3' de proglide'dan agresif. Bir çok kişi "yüzüme neden 5 bıçak süreyim" falan diyor ama halbuki iş öyle değil...

Sensörün sıkıntı da üstadım, yakın tıraş veremiyor ilerleyen kullanımlarda.

Başlığın gidişatı değişiyor, kızmasınlar bana... Smile

Cvp: İndirimler ve Fırsatlar - mancho - 18/11/2015

Sensor excell gerçekten çok iyi. Hem günlük hem de 2-3 günlük tıraşta. 4-5 bıçaklılar günlük tıraşta, Mach3 ise 2 güne kadar verimli.

İndirimler ve Fırsatlar - Aedan - 18/11/2015

Valla sisteminiz guzel... Ben de deniyorum. Ama sensor makina bulamadim hicbiryerde bulsam alacagim ilk tras makinamdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Peki bu Rockwell 6S makinede, birinci başlık için, R89'dan daha yumuşak diyebilir miyiz? En zorlu başlığı da agresiflik olarak ucu kırılmış permatik ayarına gelir mi? R41'i bilmiyorum ama permatiğin ucunu kırıp çok tıraş olmuşumdur. Böyle bir makine mi tercih etmeli, yoksa merkur mü almalı? Merkür adjus olan model, vidası plastik olan, futur değil.

İndirimler ve Fırsatlar - ferhat1905 - 18/11/2015

(18/11/2015, Saat: 13:17)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla sisteminiz guzel... Ben de deniyorum. Ama sensor makina bulamadim hicbiryerde bulsam alacagim ilk tras makinamdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben geçenlerde almanyada rossman magazalarinda buldum. Eski metal kasayi hemde. Türkiyede olmadigi gibi almanyada da zor bulunuyor.
189cd732dbe04c20c382f8acd4d2ba49.jpg