Geleneksel Tıraş Forumları
IKON Shavecraft 101 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: IKON Shavecraft 101 (/showthread.php?tid=3308)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

IKON Shavecraft 101 - onurstyle - 28/12/2013

(01/11/2013, Saat: 19:14)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onur Bey zahmet verdim üstadım.Çok teşekkürler.Fotoğraflar iki resim arasındaki şu kadar farkı bulunuz niteliğinde.Ben elinizdeki Emir alete nazaran az daha agresif olabileceğini düşünüyorum.Bekleyip görelim.Elinize sağlık. Wink

üstadim cok hakkli cikti. bugün ilk tirasimi oldum Shavecaft aleti ile.
Müthis bir tiras oldu. Cok zevkliydi. Banyoda nerdeyse dans edip tiras olucaktim. allahtan müzik calmadi arka planda Big Grin
Emirden cok daha etkili fakat okadar mild ki anlatamam. R41 degil. Fatip de degil. Ama cooooook yakin. Günlük tiras olmak icin ideal bir alet. Mutlaka alin diyip baska bisey demiyecem.
Ben bu arada Burak abim ile bir tane daha siparis ettim. Kenarda dursun yedek olarak ne olur ne olmaz....Wink

IKON Shavecraft 101 - chevalier - 29/12/2013

@onurstyle ustad o yorum ve gunun trasi fotolarini gorunce kendimi tutamadim. Ben de bir tane siparis ettim Smile

IKON Shavecraft 101 - chevalier - 14/01/2014

(29/12/2013, Saat: 13:16)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @onurstyle ustad o yorum ve gunun trasi fotolarini gorunce kendimi tutamadim. Ben de bir tane siparis ettim Smile

15 gunde bugun ulasti elime. Muthis bir goruntusu ve handle hissiyati var. Agirlik da tek kelime ile harika. Henuz denememisken durum bu.

@onurstyle ustadim , haber verip paylastigin icin ayrica tesekkur ederim.

IKON Shavecraft 101 - theunnamed - 14/01/2014

R89'dan daha agresif bir alettir sanırım, doğru mu ?

IKON Shavecraft 101 - onurstyle - 14/01/2014

Rica ederim ne demek. Bu forumda bilgi paylasimi ve birbirimize avantaj saglamak benim icin en önde gelen seyler.

(14/01/2014, Saat: 21:33)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 15 gunde bugun ulasti elime. Muthis bir goruntusu ve handle hissiyati var. Agirlik da tek kelime ile harika. Henuz denememisken durum bu.

@onurstyle ustadim , haber verip paylastigin icin ayrica tesekkur ederim.

Cvp: IKON Shavecraft 101 - artofdragon - 30/09/2014

75 $ a abd den aldım.Yaklasik 3 haftadır kullanıyorum.Muthis bir alet.Ne 89 nede 41.Bunun tirası farklı.89 dan daha yumuşak tıras hissi var.Ancak daha yakın tıraş saglıyor.
2 artısı daha var bana gore.seyehatlerde tek alet hem oc hem cc :-)
Ben cc tarafini kullaniyorum.Tırasdan sonra jiletin diger kismini cevirip hazir birakiyorum.sonra ki tirasta jiletin sifir kenarini kullaniyorum :-)
Astra mavi ile super ikili oldular.Gerçi crystal ile de harika ikili oldular.Herhalde alette var bir keramet.Jilet tutma açısı dıger aletlerden farklı oldugu için.

Cvp: IKON Shavecraft 101 - Lord Sparhawk - 30/09/2014

Bu alet direk alman Punktal kafası kopyalanarak yapılan bir modelmiş. Bende böyle kafalı iki punktal var. Biri jileti diğerinden daha eğimli basıyor. Biri orta sert, diğeri kibar kesimli en sevdiğim de'ler. Sırf bunların hatrına bir tane de 101 almayı düşünüyorum.

IKON Shavecraft 101 - theunnamed - 30/09/2014

Atası işte bu, Punktal 101

656930d0ed318bedc05d5dcc964a5dc4.jpg

Cvp: IKON Shavecraft 101 - Lord Sparhawk - 30/09/2014

(30/09/2014, Saat: 21:20)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Atası işte bu, Punktal 101

656930d0ed318bedc05d5dcc964a5dc4.jpg

Kullandığım tüm aletler arasında feedback'i yani tıraş esnasında yüzünüzü elinize net şekilde hissettirme olayı en kuvvetli makine bu. Tıraşı en keyifli makinem de bu. Punktalımı çok seviyorum. Bismark ustura verseler değişmem.

Cvp: IKON Shavecraft 101 - artofdragon - 30/09/2014

(30/09/2014, Saat: 21:26)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandığım tüm aletler arasında feedback'i yani tıraş esnasında yüzünüzü elinize net şekilde hissettirme olayı en kuvvetli makine bu. Tıraşı en keyifli makinem de bu. Punktalımı çok seviyorum. Bismark ustura verseler değişmem.
Vay vay cok guzelmis dogrusu...Bir tanede bundan bakinmak lazim.
Hatları Alman tiger tankı gibi :-)