Geleneksel Tıraş Forumları
Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Tek Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable (/showthread.php?tid=315)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - izbe - 19/01/2015

@hknz; @OnLyTNT; @Chinaski

Çok teşekkür ederim, çok sağolunuz.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - protti - 24/04/2015

Öncelikle herkese Merhaba,

Aranıza yeni katıldım.

Sizlere bir sorum olacak. Bu aletten baba yadigarı bir adet bende bulunmakta (ayrıca bir de ustura). Kullanmaya kıyamadığımdan bir kutuda özenle sakladığımı sanıyordum fakat son elime aldığımda alttaki kelebeği açan çevirme mekanizmasının sıkıştığın gördüm Sad WD 40 ve mazotta bekletme işe yaramadı.

Bilgisi veya bir tecrübesi olan arkadaş varsa yardımcı olursa memnun olurum . Aleti kullanmayacağım fakat çalışır halde muhafaza etmek istiyorum. Halihazırda EJ DE 89 ve Merkur 37 C slant bar kullanıyorum ve memnunum..

Selamlar ,

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - Straht - 25/04/2015

(24/04/2015, Saat: 20:42)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle herkese Merhaba,

Aranıza yeni katıldım.

Sizlere bir sorum olacak. Bu aletten baba yadigarı bir adet bende bulunmakta (ayrıca bir de ustura). Kullanmaya kıyamadığımdan bir kutuda özenle sakladığımı sanıyordum fakat son elime aldığımda alttaki kelebeği açan çevirme mekanizmasının sıkıştığın gördüm Sad WD 40 ve mazotta bekletme işe yaramadı.

Bilgisi veya bir tecrübesi olan arkadaş varsa yardımcı olursa memnun olurum . Aleti kullanmayacağım fakat çalışır halde muhafaza etmek istiyorum. Halihazırda EJ DE 89 ve Merkur 37 C slant bar kullanıyorum ve memnunum..

Selamlar ,

Öncelikle Hoşgeldiniz,

Tanışma bölümüne bir başlık açıp kendinizi tanıtırsanız hem biz sizi tanımış oluruz hem sorularınız olursa ordan yardımcı olmak rahat olur. Black Beauty konusuna gelince, eğer WD-40 açamadıysa ya ciddi bir pislik birikimi veya pas var ve alet sıkışmış ya da mekanizması arızalıdır. İnternette bu aleti söküp takma ile ilgili videolar bulabilirsiniz. Bir videodan da yardım alarak söküp eğer kırık falan yoksa tüm malzemeleri iyice temizleyip yağlayarak monte ederseniz bir sıkıntısı kalacağını zannetmiyorum.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - protti - 26/04/2015

(25/04/2015, Saat: 03:33)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle Hoşgeldiniz,

Tanışma bölümüne bir başlık açıp kendinizi tanıtırsanız hem biz sizi tanımış oluruz hem sorularınız olursa ordan yardımcı olmak rahat olur. Black Beauty konusuna gelince, eğer WD-40 açamadıysa ya ciddi bir pislik birikimi veya pas var ve alet sıkışmış ya da mekanizması arızalıdır. İnternette bu aleti söküp takma ile ilgili videolar bulabilirsiniz. Bir videodan da yardım alarak söküp eğer kırık falan yoksa tüm malzemeleri iyice temizleyip yağlayarak monte ederseniz bir sıkıntısı kalacağını zannetmiyorum.

Çok teşekkür ederim

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - erdall37 - 26/05/2015

Arkadaşlar bunun sapını nasıl boyayabiliriz? Bende de var ve sapında ki boyalar da kalkma mevcut ne yapmam gerekli?

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - OnLyTNT - 26/05/2015

Kalıcı tipte yazan bir kalemle boyanabilir ama çok da verimli olmaz. Genel olarak neyle boyarsanız boyayın o boya hemen dökülecek, metal boyama sağlıklı olmaz.

Dövüş sporlarında siyah kuşak takanlar arasında en tecrübeliler kuşağının boyası yıpranmış olanlardır. Bırakın dökülsün Smile.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - ts9funk - 26/05/2015

(26/05/2015, Saat: 17:11)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalıcı tipte yazan bir kalemle boyanabilir ama çok da verimli olmaz. Genel olarak neyle boyarsanız boyayın o boya hemen dökülecek, metal boyama sağlıklı olmaz.

Dövüş sporlarında siyah kuşak takanlar arasında en tecrübeliler kuşağının boyası yıpranmış olanlardır. Bırakın dökülsün Smile.

Aynen yada eski tip yaralı kasa,kırık kasa gitarlar da vintage havası veriyor. hatta çoğu kişi bu vintage görüntüsüne hastaSmile

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - gibicibicis - 25/06/2015

Bu başlık altında yerimi alayım.
1 defa kullandım fakat artık kullanmaya kıyamadığımdan çantasında beklemekte kendileri.

11017198_10153040720773731_6945767620223...e=560A337E

10408567_10153040720628731_5968396559016...f429883dcb

11391491_10153040721223731_6680910300697...e=55F957D6

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - KAYHAN - 11/02/2016

Tüm komşularaa selamlar,
Forumda oldukça yeniyim .Şöyle bir talepte bulunma cesaretini sonunda gösterebildim.Elimde super adjustable olduğunu sandığım bir parçası zorlamam sonucu kırılan(çizimlerde 46 no ile gösterilen parça sayfa 4) bir alet var .Bu parçanın arayışı içindeyım .Restorasyon yapan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Yapılacak organ bağışıyla tekrar eski günlerine dönebilir diye düşünüyorum.Teşekkürlerimle.

Cvp: Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable - dikdik_s - 11/02/2016

(11/02/2016, Saat: 13:13)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm komşularaa selamlar,
Forumda oldukça yeniyim .Şöyle bir talepte bulunma cesaretini sonunda gösterebildim.Elimde super adjustable olduğunu sandığım bir parçası zorlamam sonucu kırılan(çizimlerde 46 no ile gösterilen parça sayfa 4) bir alet  var .Bu parçanın arayışı içindeyım  .Restorasyon yapan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Yapılacak organ bağışıyla tekrar eski günlerine dönebilir diye düşünüyorum.Teşekkürlerimle.

Dostum selamlar,
Su resimdeki 46 numaradan mı bahsediyorsun, once bir tam anlayalım da olayı. 46 numara ic cubugu gosteriyor.
2aafpya.jpg

Abi biraz arastırma yaptım parca vs. satılıyormu diye, yurt dısında yorumlarda soyle demisler
"We joke about repair parts for Gillette Adjustables being made of that rare element, unobtanium."

Aramızda Gillette parcaları hakkında sakalasırken, gilet parcalarının ender bulunan bir element olan "bulunmazium" dan yapıldıgını soyleriz demis""
kabaca arkadaslar. En iyi cozum ucuza bir tane kotu ama calısır durumda bir tane bulup ondan transfer yapıcan.