Geleneksel Tıraş Forumları
İKON Slant - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: İKON Slant (/showthread.php?tid=3114)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cvp: İKON Slant - ustaci - 19/12/2016

dikdik_s üstad ikon geldi bir süredir de kullanıyorum tam tarifinizdeki bir makina . Sormak istediğim ikon u kafa olarak aldığınızı rocnel sap ile kullandığınızı yazmışsınız aynı mantıkla rocnel p20 kafa temin edilse ikon sap ile uyumlu oluyor o zaman yanılıyor muyum ? Rocnel p20 aklımda kalan bir makinaydı o yüzden soruyorum tekrar masraf olmasın uyumlu ise sadece p20 kafa temin etmek daha mantıklı olur ..

Cvp: İKON Slant - dikdik_s - 19/12/2016

Piyasa su anda benim bildigim Fatip ler haricinde cogu tıras aletinin yuvası standart bazı eski makinaları saymazsak.
Bir sorun cıkmaz sefim kullanabilirsiniz.

Cvp: İKON Slant - mehmetgonen - 09/10/2018

alet impanın anasayfasına yeni  düşmüşken  konuyu hortlatmanın sakıncası olmaz diyerekten ;

Yaklaşık 20 sene önce Lise yıllarımda ilk tıraşımı olmak icin elime aldığım sanırım Rus malı DE alet den beri nice tıraş aletleri denedim .
son bir kaç yıl iş hobiye dönüşünce , forum ve benzer platformlarda görüp okuduklarım sayesinde  daha kaliteli ve takdir görmüş aletlerde denedim.

İş slant alet merakına geldi cattı nihayetinde .

bir arkadaşımdan ( beni bu forumdan haberdar eden ve hala forum üyeliği olmayan kişi ) 39 c edindim bir süre kullanmak icin ama 2 tıraş sonrası aleti geri verdim cildimi yordugu ve tıraş zorluğu sebebiyle .

İkon X3 ü ve hakkında yazılanları görünce sipariş verdim ve yaklasık 1-2 haftadır kullanmaktayım.
araya sanırım 1 kere başka alet aldım ve muhtemelen bir süre daha x3 ile tıraş a devam edecegim.

ürün için tereddütsüz söyleyeceğim şey ;
2-3 günde tbir tıraş olan cene altı yatık ve farklı yönlere cıkan kıl yapısı , atg siz kesinlikle temiz tıraş yakalayamayan ve tahrişe meyilli bir cilt sahibi birisi olarak
Hayatımda en keyifli tıraşı veren alet bu oldu . sakal ve cilt yapımla mükemmel uyum , tertemiz tıraş tahrişsiz ve dingin diri cilt.

aletin boyutu ve agırlığıda cok iyi , sanırım oss denilen çelik sap kalın ağır ve kısa oldukça tok bir sap ve ciltte rahat hareket ve bastırmadan kaymasını sağlıyor
progresin kısa sap kutusuna tam sığacak boyutta ve oldukca şıkbir alet . kafa alüminyum ve cok hafif , jilet takmakda oldukça kolay .

slant denemek istene ve fazla agresif alet sevmeyenlere tavsiye ederim . ama şunu belirteyim mild bir alet değil bana göre orta agresiflikte fakat oldukça güvenli bir tıraş aleti.

Cvp: İKON Slant - FatihAhmet - 20/10/2018

Buradan üstad arkadaşlara sorum olucak. IKON3 kafa , sizce bu sap ile uyumlu çalışır mı ? http://www.maggardrazors.com/product/maggard-razors-mr8-stainless-steel-handle-only/

Maggard birbirine uyar dedi ama benim sorum aslında tıraşı uyum gösterir mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

İKON Slant - kokopelli - 21/10/2018

Bu sap Maggards'in en ağır sapı. Ikon kafalar ise alüminyumdan, oldukça hafif kafalar. Ben dengesiz geleceğini, gelmese bile sapın en sonunda sizi yoracağini düşünüyorum. Böyle ağır ve iri saplı bir tıraş aletim var ve EJ89 benzeri kafasıyla birlikte güzel tıraş verse de bir gün elimden kayıp düşecek, bir yerleri de kıracak gibi geliyor.

~SB

Cvp: İKON Slant - FatihAhmet - 21/10/2018

(21/10/2018, Saat: 00:26)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sap Maggards'in en ağır sapı. Ikon kafalar ise alüminyumdan, oldukça hafif kafalar. Ben dengesiz geleceğini, gelmese bile sapın en sonunda sizi yoracağini düşünüyorum. Böyle ağır ve iri saplı bir tıraş aletim var ve EJ89 benzeri kafasıyla birlikte güzel tıraş verse de bir gün elimden kayıp düşecek, bir yerleri de kıracak gibi geliyor.

~SB

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Aslında bende EJ89 var. Bununla kombinasyonu denediniz mi ? Ya da bu kafaya en uyumlu olabileceğini düşündüğünüz sap ne olur ?

İKON Slant - ahraz - 21/10/2018

İkon x3 yumuşak kesim sağlayan bir alet. Rocnel sapla bile ( ki 316l çelik olduğu için ağır ) gayet uyumlu. Her sap ile uyar,sadece ağır saplarda serçe parmak ile alttan desteklersiniz. Güle güle kullanın,güzel bir alettir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: İKON Slant - Men-Sup - 25/10/2018

(21/10/2018, Saat: 22:07)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkon x3 yumuşak kesim sağlayan bir alet. Rocnel sapla bile ( ki 316l çelik olduğu için ağır ) gayet uyumlu. Her sap ile uyar,sadece ağır saplarda serçe parmak ile alttan desteklersiniz. Güle güle kullanın,güzel bir alettir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İlk aldığımdan beri aynen böyle kullanıyorum, çok memnunum..

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İKON Slant - raptiye - 30/11/2018

Bende bur suredir kullaniyorum.
Crystal jileti r41 ve progress ile begenmemistim. X3 ile begenir oldum keza rapira platinium lux de bu alet ile guzel tiras verdi.
Bu alet ozelinde mi soylemek gerekir bilemedim ama slant denenmesi gereken bir tiras aleti olarak gordum.
R41 icin open comb dememize ragmen x3 r41den daha az tikanarak is cikariyor gibi geldi bana.

İKON Slant - hknz - 28/12/2018

Ben rapira super stainless ile bile güzel sonuç aldım

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi