Geleneksel Tıraş Forumları
BAL TAVSİYESİ - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: BAL TAVSİYESİ (/showthread.php?tid=2807)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: BAL TAVSİYESİ - izbe - 23/11/2017

(23/11/2017, Saat: 10:27)asya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye'nin tartışmasız en doğal ve gerçek balını üreten firma ''Ballı Gurme'' firmasıdır.
Web sitesini incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Siteniz açılmıyor. Açılsaydı buradaki tavsiyenize uyarak 21 kilo kendime, 42 kilo kaynıma, 38 kilo da bacanağıma alacaktım. Nasip değilmiş.

RE: BAL TAVSİYESİ - KAYHAN - 23/11/2017

(23/11/2017, Saat: 10:27)asya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye'nin tartışmasız en doğal ve gerçek balını üreten firma ''Ballı Gurme''  firmasıdır.    
Hocam fiyatlar bayağı yüksek geldi foruma güzel bi indirim yapsanızda alsak yüzde elli gibi felan Smile

RE: BAL TAVSİYESİ - posicor - 23/11/2017

(23/11/2017, Saat: 10:27)asya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türkiye'nin tartışmasız en doğal ve gerçek balını üreten firma ''Ballı Gurme''  firmasıdır.    

Sizin mesajınız bana nedense aşağıdaki tanıtımı hatırlattı Smile

RE: BAL TAVSİYESİ - KAYHAN - 23/11/2017

Hocam bende mekanizması paslanmış uzun sap Gillette Blackbeauty var takas düşünürseniz resim koyabilirim Big Grin

RE: BAL TAVSİYESİ - pundoe - 23/11/2017

Siddetli tavsiye uzerine siddetli bir giris yaptim. Rustik hasir kaplama dogal gorunum acisinda guzel ama isim biraz komik kalmis, balli gurme Big Grin Firma sahibinin nicki gibi geldi bana. Gurme ballari olarak revize edilirse bir kac kavanoz alabilirim.

RE: BAL TAVSİYESİ - laktik - 23/11/2017

Propolis işlemede de çeşitli yöntemler kullanılıyor.  Alkol ile ya da alkolsuz yöntemler.  Buradaki alkol içerikte kalmıyor ama propolisin faydasını azalttığı yönünde görüş de var. Doğruluğunu bilmiyorum. Arıcılar yıllarca kovan üstü örtüsünü sandığa yapıştırdigi için propolisi ortuden kazıyıp attı. Ama ari kovanın çatlakların kapatarak kovan ömrünü artırdığı için içeri dokunmadi.  Şimdi ise Propolis üretim aparatları ile üretmeye çalışıyor. Biz de bu yıl olmadı önümüzdeki yıl ham Propolis üretmeyi planlıyoruz.  Tabi işleyen bulmak önemli.

Cvp: BAL TAVSİYESİ - ArdıçKatranı - 28/08/2018

Arkadaşlar evdeki bal stoklarını tükettik, forum içi / forum dışı güvenilir üreticilerden güncel tavsiyeler var mıdır?

Cvp: BAL TAVSİYESİ - laktik - 28/08/2018

(28/08/2018, Saat: 14:09)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar evdeki bal stoklarını tükettik, forum içi / forum dışı güvenilir üreticilerden güncel tavsiyeler var mıdır?

Merhaba, bal hasadını bayram öncesinde gercekleştirdik. Arıcılığı Kırklareli'nde yapıyoruz. Bulunduğumuz bölgenin bitki florasında meşe, karaçalı, akasya, tirfil, kekik,kaz otu kızılcık, ekşi elma, yaban ağladı, yabani kiraz, kuşburnu, böğürtlen vb bulunmaktadır. Süzme balı kg 50 tlden satmaktayız.

Cvp: BAL TAVSİYESİ - Pele69 - 29/08/2018

Benimde severek tükettiğim özellikle çocukların gelişimi için faydalı kekik balı yapan köylü bir tanıdığım var. İzmir Tire’nin yaylalarında yapıyorlar bu işi isteyen olursa dm atsın