Geleneksel Tıraş Forumları
Ekonomi Köşesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Ekonomi Köşesi (/showthread.php?tid=2806)

Ekonomi Köşesi - mancho - 26/12/2013

Hırsızlar boşuna direniyor. Yakında dünyada izole edilmiş bir haydut devlet haline geleceğiz! Siz yabancı yatırımcı olsanız böyle hukuksuz bir ülkede paranızı tutar mısınız?

Ekonomi Köşesi - sertaç - 27/12/2013

Euro 3 lirayı aştı bugün ...

dolarda 2,1770 i gördü...

Ekonomi Köşesi - sertaç - 30/12/2013

BESIKTAS, ADIDAS SPOR ILE 2014-2015 SEZONUNDAN BASLAMAK UZERE, 5 YILLIK SOZLESME IMZALADI - KAP

BESIKTAS FUTBOL YATIRIMLARI SANAYI VE TICARET A.S. 'NIN KAMUOYU AYDINLATMA PLATFORMU'NDA (KAP)
YAYINLANAN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

"SIRKETIMIZ ILE ADIDAS SPOR MALZEMELERI SATIS VE PAZARLAMA A.S ARASINDA, MEVCUT
ISBIRLIGI KOSULLARININ GELISTIRILMESI VE SURESININ UZATILMASI KONUSUNDA
ANLASMAYA VARILARAK; 2014-2015 SEZONUNDAN BASLAMAK UZERE, 5 YILLIK TOPLAM
24.250.000 AMERIKAN DOLARI + KDV TUTARINDA SOZLESME IMZALANMISTIR."

-MATRIKS-

Ekonomi Köşesi - hergele - 30/12/2013

Adidas formaları hiç beğenmiyorum ama para güzel, hayırlı olsun.

(30/12/2013, Saat: 19:14)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adidas formaları hiç beğenmiyorum ama para güzel, hayırlı olsun.

ben bu yılkı formaları cok begendım açıkçası parada guzel mutluyum ben Smile

(30/12/2013, Saat: 19:19)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pumaların yeri dolmaz benim gözumde Sad

beko donuyor ona sevınıyorum bende Smile

Ekonomi Köşesi - hergele - 30/12/2013

(30/12/2013, Saat: 19:19)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pumaların yeri dolmaz benim gözumde Sad

Aynen hocam..

Ekonomi Köşesi - sertaç - 31/12/2013

BANKA KARTLARI VE KREDİ KARTLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

MADDE 1 – 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi KartlarıHakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin başlığı aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve anılan maddeye yedinci fıkra eklenmiştir.

“Kart çıkaran kuruluşlarda koruyucu hükümler, hesap ve kayıt düzeni, mali tablolar ve denetim”

“(7) Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon ve kuyumla ilgili harcamalar ile yemek, gıda ve akaryakıt alımlarında taksit uygulanamaz.”

Telefon alacaklara duyurulur...

2013 Ekonomik olarak pek parlak olmayan bir yıldı. İşin almanağını hazırlamak çok uzun sürer ancak yurtiçine baktığımızda iki ayrı perdeden söz edebiliriz.

1. perde not artışı beklentisi ve baskısı ile olumlu bir piyasa düşüş eğiliminde kurlar ve yükselen bir borsa

2. perde gelen not artışı, suriyede terste kalmamız, gezi olayları, yolsuzluk haberleri düşen, borsa yükselen kurlar vs.

Şimdi yükselen kurları dış güçlere mihraklara vs ye bağlayanlar çıkacaktır ama bunlara inanmamanızı tavsiye ederim ya ekonomik ortamı takip etmiyorlar yada yanlı yazıyorlar ve yalan söylüyorlar. Kur elbetteki belirli faktörlerden etkileniyor ancak gelişmekte olan tüm ülkelerde para birimleri dolar karşısında değer kaybetti. Brezilyadan tutunda macaristana oradan güney afrikaya her ülkede bize benzer dalgalanmalar yaşandı. Brezilya hariç diğer ülkelerde gösteriler olmadı yada israilin oyunu denmedi bu sürece. Bu sürecin açıklaması basit ABD fazla enjekte ettiği parayı çekiyor ve cari açığı yüksek olan özellikle gelişmekte olan ülkeler bu süreçten kötü etkilenecek.

TÜİK | Kasım'da dış ticaret açığı 7,15 milyar dolar olarak açıklandı.Ocak-Kasım döneminde toplam dış ticaret açığı 89,8 milyar dolara ulaştı