Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

Muhle r41 - ahbap - 21/07/2019

Pekala komşum teşekkürler

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Muhle r41 - HOLLY - 22/08/2019

Dün mühleden aldığım r41 ile 4 günlük sakalımı tıraş ettim. Öncelikle ürünün dış görünümü çok hoşuma gitti lüksü hissettiriyor, aletin baş kısmı sapından daha ağır geldi bana sanırım merkez ağırlığı kafa tarafında ama dengeli bi ağırlığı var hissettirmiyor bile. R41 modelini bir tane agresif aletim olsun diyen herkesin almasını tavsiye ederim, önceleri 34c modelini kullandığım için elim alışmış pratiklik kazanmışım hiç korkmadan oluyordum tıraşımı ama iş r41 e geldiğinde her zamankinden çok sabırlı olmak gerektiğini anladım. Tıraşımı normalde 3 perdede işi bitirirken r41 ile 2 perdede hallettim yeşil astra ile. Kesim hissiyati çok güzel, hafta sonları tıraşı için daha kullanışlı olur diye düşünüyorum günlük tıraşlarda yorabilir suratı. Demem odur ki bir tane agresif aletim olsun bana uzun yıllar hizmet etsin diye düşünüyorsanız r41 tam ideal bence, tabi bunlar kendi görüşüm herkes aynı fikri düşünmeyebilir.

Cvp: Muhle r41 - ahbap - 29/08/2019

Mühle Türkiye sitesinden aldığım R41 kafayı DE89 sapına takarak, dün ilk R41 deneyimimi yaşadım. Tıraş kremi olarak yine Mühle'den siparişle beraber denemelik gelen aloe veralı kremi kullandım. Tıraşa gelecek olursak, tahmin ettiğim gibi hardcore bir tıraş oldu Smile Muhle sitesindeki yetkilinin de tavsiyesiyle Personna Platinum jilet kullandım. İlk perde gayet iyiydi. İkinci ve üçüncü perdelerde biraz zorlandım, yani zorlandım derken konfor yönünden keyif vermedi. Belki cildim hassastı veya aleti ilk defa kullandığım için tecrübesizlikten ötürü olmuş olabilir. Not olarak, 3 günlük sakalım vardı. Tıraş ritüelim genellikle Pazar ve Çarşamba günleri oluyor. Çarşamba günkü tıraşlarımda genellikle keyifsiz geçiyor tıraşlarım konfor yönünden. Sanırım cildimin dinlenmek için 1 güne daha ihtiyacı oluyor. Personna Platinum jilet de daha önce DE89 ve Qshave ile kullanmalarımda üzmemişti çünkü.

İlk deneyimlerim bu şekilde. Tavsiyelere açığım Smile

Cvp: Muhle r41 - batmanforever - 29/08/2019

Öncelikle R41'iniz hayırlı olsun @ahbap komşum. Size üç tavsiyem olacak. Birincisi aletin tutuş açısını yükseltin ikincisi köpüğün kıvamını daha yoğun hazırlayın son olarakta Personna Platinum'dan daha keskin bir jilet kullanın. Aleti bastırmamaya dikkat edin dememe gerek yok sanırım Smile
3 günde bir tıraş oluyorsanız ve elinizde alıştıktan sonra R41 size çok iyi gelecektir.

Cvp: Muhle r41 - donniebrasco - 29/08/2019

(29/08/2019, Saat: 17:10)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mühle Türkiye sitesinden aldığım R41 kafayı DE89 sapına takarak, dün ilk R41 deneyimimi yaşadım. Tıraş kremi olarak yine Mühle'den siparişle beraber denemelik gelen aloe veralı kremi kullandım. Tıraşa gelecek olursak, tahmin ettiğim gibi hardcore bir tıraş oldu Smile Muhle sitesindeki yetkilinin de tavsiyesiyle Personna Platinum jilet kullandım. İlk perde gayet iyiydi. İkinci ve üçüncü perdelerde biraz zorlandım, yani zorlandım derken konfor yönünden keyif vermedi. Belki cildim hassastı veya aleti ilk defa kullandığım için tecrübesizlikten ötürü olmuş olabilir. Not olarak, 3 günlük sakalım vardı. Tıraş ritüelim genellikle Pazar ve Çarşamba günleri oluyor. Çarşamba günkü tıraşlarımda genellikle keyifsiz geçiyor tıraşlarım konfor yönünden. Sanırım cildimin dinlenmek için 1 güne daha ihtiyacı oluyor. Personna Platinum  jilet de daha önce DE89 ve Qshave ile kullanmalarımda üzmemişti çünkü.

İlk deneyimlerim bu şekilde. Tavsiyelere açığım Smile

Komşum qshave ayarlıyı ben de severim ama baya hissiz bir alet. O nedenle r41 gibi jileti doğrudan hissettiren aletlere geçişte zevk alabilmek için tavsiyem yarım yamalak ve yüzeysel bir tıraş olman. tıraştaki etkinliğini göreceksin. bir de xtg olabilir ama atg yapma bir süre. kesme açısı geniş olduğundan hata affetmiyor ve kötü açılarda derinden alma ve yanma yapabiliyor. benim r41 geçiş sürecinde yaşadıklarım bunlar, umarım siz yardımcı olabilirim.

Cvp: Muhle r41 - Ayhandulgar - 29/08/2019

R41+Voskhod uyumunu ben çok beğeniyorum veya r41+yeşil Astra da iyidir. R41+7 o'clock (sarı) efsanedir. Bana bunlar çok iyi geliyor bunlarla çok zorlamadan 2 perde de konforlu tıraslar alıyordum .

Muhle r41 - ahbap - 29/08/2019

Yorum ve fikirleriniz için teşekkür ederim komşular, uygulayacağım.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Muhle r41 - kral arthur - 29/08/2019

Çoğu jiletle denedim ama boyun bölgemi,bıyık bölgemi noktasal olarak kesti hep.
2-3 günlük sakalda güzel fakat günlük kullanımda yok olmuyor bende.
Koleksiyonda dursun bakalım.

Cvp: Muhle r41 - Sheeplessness - 30/08/2019

Feather jiletle nasıl olur bu makine bilen var mıdır. Dayanamayıp ben de sipariş ettim de. Big Grin Feather jiletle çok mu abartı olur. ? Bu arada biraz biraz ustura kullanabiliyorum. Elim iyidir. Smile

Cvp: Muhle r41 - mustbe - 30/08/2019

(30/08/2019, Saat: 18:14)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather jiletle nasıl olur bu makine bilen var mıdır. Dayanamayıp ben de sipariş ettim de. Big Grin Feather jiletle çok mu abartı olur. ? Bu arada biraz biraz ustura kullanabiliyorum. Elim iyidir. Smile

Fantazi olur Smile zaten makine iyi kesiyor bi de Keskin jilet koyunca istemsiz kesikler oluşur bana göre