Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

RE: Muhle r41 - SKYBRAVE - 05/02/2018

Bir süredir R41 almayı düşünüyordum. Konu içerisinde 2011 ve 2013 model R41'lerin farklı yapılarından bahsedilmişti. Ben de sipariş vermeden önce bilgi almak adına bu konuyu Mühle Türkiye ekibine sordum. Yetkili Büşra Hanım Andreas ile iletişime geçip bana mail ile bilgi verdi. Gelen cevabı da buradan paylaşmak istedim. Bu arada, Mühle Türkiye'nin gerçekten çok ilgili ve yardımcı olmaya çalışan bir ekibi var.  
"Merhaba Ziya Bey,
Görüştüğümüz konu hakkında Andreas’tan dönüş aldım. Mailin görselini ekte sizinle paylaşıyorum.
İlk üretim aşamalarında (2011) jiletin açıkta kalan kısımlarından kaynaklı, bıçak kafasının üst parçasının yan taraflarında cila kalkmaları meydana gelmiş. Bunu tolere etmek adına üst parça az miktarda kalınlaştırılmış ve sonraki partide ise (2012 sonlarına doğru), üst parça jilet açıklığını minimize etmek için genişletilmiş.
Fakat bu revizenin bıçağı daha mild hale getirdiğine katılmıyor Andreas. Bunun gerçek durumu tam olarak yansıtmadığını savunuyor. Jilet yanlardan daha az taştığında daha mild hissedilebilir fakat jilet açısı aynı ve değişmedi gibi bir cevap vermiş.
Dönüş bu şekilde, oldukça samimi ve teknik aslında.Zaten size yolladığımız bıçak da 2017 üretimi.
Eğer siz de tatmin olursanız bahsettiğiniz foruma Andreas’tan direk bilgi anlamında bu cevabı yazarsanız çok mutlu oluruz.
İyi çalışmalar,
Sevgiler."

RE: Muhle r41 - corpus36 - 05/02/2018

(05/02/2018, Saat: 16:41)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir süredir R41 almayı düşünüyordum. Konu içerisinde 2011 ve 2013 model R41'lerin farklı yapılarından bahsedilmişti. Ben de sipariş vermeden önce bilgi almak adına bu konuyu Mühle Türkiye ekibine sordum. Yetkili Büşra Hanım Andreas ile iletişime geçip bana mail ile bilgi verdi. Gelen cevabı da buradan paylaşmak istedim. Bu arada, Mühle Türkiye'nin gerçekten çok ilgili ve yardımcı olmaya çalışan bir ekibi var.  
"Merhaba Ziya Bey,
Görüştüğümüz konu hakkında Andreas’tan dönüş aldım. Mailin görselini ekte sizinle paylaşıyorum.
İlk üretim aşamalarında (2011) jiletin açıkta kalan kısımlarından kaynaklı, bıçak kafasının üst parçasının yan taraflarında cila kalkmaları meydana gelmiş. Bunu tolere etmek adına üst parça az miktarda kalınlaştırılmış ve sonraki partide ise (2012 sonlarına doğru), üst parça jilet açıklığını minimize etmek için genişletilmiş.
Fakat bu revizenin bıçağı daha mild hale getirdiğine katılmıyor Andreas. Bunun gerçek durumu tam olarak yansıtmadığını savunuyor. Jilet yanlardan daha az taştığında daha mild hissedilebilir fakat jilet açısı aynı ve değişmedi gibi bir cevap vermiş.
Dönüş bu şekilde, oldukça samimi ve teknik aslında.Zaten size yolladığımız bıçak da 2017 üretimi.
Eğer siz de tatmin olursanız bahsettiğiniz foruma Andreas’tan direk bilgi anlamında bu cevabı yazarsanız çok mutlu oluruz.
İyi çalışmalar,
Sevgiler."

Ziya Bey iyi günler. Her iki modeli de kullanmış biri olarak diyebilirim ki 2011 bir başka. Keserken çıkardığı ses bile değişik ve kesinlikle daha agresif. Ben çok memnun kaldım.
Saygılar.

RE: Muhle r41 - SKYBRAVE - 05/02/2018

(05/02/2018, Saat: 17:00)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ziya Bey iyi günler. Her iki modeli de kullanmış biri olarak diyebilirim ki  2011 bir başka. Keserken çıkardığı ses bile değişik ve kesinlikle daha agresif. Ben çok memnun kaldım.
Saygılar.

Merhaba Uğur Bey. Mühle Türkiye ile iletişime geçtikten sonra siparişi vermiştim zaten. Hatta az önce de teslim aldım tıraş aletimi. Gelen ürün hangi model bilmiyorum ama konu içinde detaylı resimler vardı, eve gittiğimde fırsat bulursam karşılaştırma yaparım. Test sürüşünü de yarın yapmayı düşünüyorum. İnşallah kullandığımda ben de sizin gibi memnun kalırım. İmzanızdaki gibi tek sabun, tek fırça, tek jilet biraz zor olsa da tıraş aletini teke indirmek istiyorum  Undecided  Bu fikrimi bir tek slant makineler bozabilir sanırım Big Grin

RE: Muhle r41 - corpus36 - 05/02/2018

(05/02/2018, Saat: 17:33)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Uğur Bey. Mühle Türkiye ile iletişime geçtikten sonra siparişi vermiştim zaten. Hatta az önce de teslim aldım tıraş aletimi. Gelen ürün hangi model bilmiyorum ama konu içinde detaylı resimler vardı, eve gittiğimde fırsat bulursam karşılaştırma yaparım. Test sürüşünü de yarın yapmayı düşünüyorum. İnşallah kullandığımda ben de sizin gibi memnun kalırım. İmzanızdaki gibi tek sabun, tek fırça, tek jilet biraz zor olsa da tıraş aletini teke indirmek istiyorum  Undecided  Bu fikrimi bir tek slant makineler bozabilir sanırım Big Grin

İmza lafın gelişi Ziya Bey Big Grin Size gelen 2013 sonrası olandır.Her türlü memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ama bana kalsa tek tek alet olarak Progress derim.

RE: Muhle r41 - SKYBRAVE - 06/02/2018

(05/02/2018, Saat: 18:23)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmza lafın gelişi Ziya Bey Big Grin Size gelen 2013 sonrası olandır.Her türlü memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ama bana kalsa tek tek alet olarak Progress derim.

İmzanın lafın gelişi olduğunu bana eskiden gönderdiğiniz fotoğraflardan hatırlıyorum zaten Big Grin Sizin gibi benim ilacım bu alettir, tek alet seçecek olsam düşünmeden bu aleti seçerdim diyebileceğim bir aleti henüz bulamadığım için hala arayış içerisindeyim. Elimde Progress var ama sizin kadar iyi anlaşamıyorum maalesef.

RE: Muhle r41 - İsmetaltan - 11/02/2018

R41 crstal jiletin 3.tıraşı ve 2 gün dinlenmiş cilt vitos sabun keyifli bir pazar akşamı tıraşı...
Ama günlük kullanım için bana cokta budur diyebilecegim makine degil...

Cvp: Muhle r41 - ismailinbiri - 05/04/2018

Dün tıraş oldum, halen bir şey çıkmadı; de89la yeni tıraş olmuşum gibi Wink

Cvp: Muhle r41 - Bilge_Kagan - 01/05/2018

Siparişimi verdim. Bu aletle futurun belirgin bir farkı olacak mı çok merak ediyorum. İkisini de deneyip tarafımı seçeceğim Smile

Cvp: Muhle r41 - ziyanınjileti - 01/05/2018

(01/05/2018, Saat: 10:49)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siparişimi verdim. Bu aletle futurun belirgin bir farkı olacak mı çok merak ediyorum. İkisini de deneyip tarafımı seçeceğim Smile

R41 benim bildiğim ayarlı olmayan, son derece agresif bir alet. Merkur Futur ayarlı olup, değişen ayarına göre daha da agresifleşen bir alet. Mühle R41 ile Merkur Futur'u hangi ayarında kapıştırmayı düşünüyorsunuz komşum?Smile Ben Futur'un son ayarda R41'i eleyeceğini düşünüyorum.

Cvp: Muhle r41 - Bilge_Kagan - 01/05/2018

Valla deneye deneye göreceğim onu futurun 6. Ayarında bile sakal köklerimden dolayı çok temiz bir tıraş geçiremedim. Bu aletin yapısının çok daha farklı olduğunu söylüyorlar futurdan