Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

Cvp: Muhle r41 - Serjames - 28/02/2016

(28/02/2016, Saat: 19:27)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather jilet. Hepsi R41 kafa.
@serjames haklı olabilirsiniz.
Ağırlık da ayrı bir konu. Baştaki ikisini denedim. En ağır olanı bu akşam deneyeceğim.
Sizce Hangisi daha agresiftir ?

R102 (R41 kafa sap farklı)
rMQP3N.jpg
R41 Twist
PkqXrN.jpg
R41 kafaya stainless steel ağır sap modifiye.
MpEqdN.jpg

Komşum iyi akşamlar , saplar güzelmiş özellikle de beyazı Smile .
Ne söylesem bilemedim ama en sondaki sanki biraz daha agresif kalabilir (Kendi elime göre düşündüğümde) . Yani benim fikrim elinize en küçük gelen veya ele en zor oturan kontrolü veya teması biraz daha hassas olduğu için çok da fark edilmeyecek şekilde az bir az agresif olabilir diğerlerine göre . Ama emin olun bir fikrim yok.
Esasında sizin yorumlarınızı bekliyorum . Üç saptan hangisinin ne kadar ve ne tarz bir fark yaratıp nasıl etki gösterdiği konusunda yorumlarınızı bekliyorum.

iyi akşamlar,

Cvp: Muhle r41 - koolandgang - 04/03/2016

Açıkçası R41 bana biraz "yumuşak" geldi. Bu muhtemelen en son versiyon yani en mild olanı. Fatip aldım önce daha yumuşak diye ama bu daha yumuşak geldi bana. Personna Hospital'la kullandım diye mi acaba anlamadım. Bir de feather'la girelim bakalım. Bu arada Twist saplısını aldım. Almışken R89 kafada alayım dedim ama bu twist 2 parça çıktı. Kafa da ayrılır gibi gözüküyor ama biraz zorladım bana mısın demedi. Eğer bir formülü varsa, ben kırmadan paylaşan olursa sevinirim Smile

Cvp: Muhle r41 - Fuschenk - 04/03/2016

(04/03/2016, Saat: 15:48)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası R41 bana biraz "yumuşak" geldi. Bu muhtemelen en son versiyon yani en mild olanı. Fatip aldım önce daha yumuşak diye ama bu daha yumuşak geldi bana. Personna Hospital'la kullandım diye mi acaba anlamadım. Bir de feather'la girelim bakalım. Bu arada Twist saplısını aldım. Almışken R89 kafada alayım dedim ama bu twist 2 parça çıktı. Kafa da ayrılır gibi gözüküyor ama biraz zorladım bana mısın demedi. Eğer bir formülü varsa, ben kırmadan paylaşan olursa sevinirim Smile

Üstad twist te başlık değişimi olmuyor diye biliyorum.. Bende iki başlık kullanmak için düz modelini aldım o üç parça hem R89'u hemde R41 i kullanabiliyorum.. Ama twist 2 parça yani başlık sabit..

Cvp: Muhle r41 - koolandgang - 04/03/2016

@Fuschenk Ben de öyle düşündüm aleti görünce ama, içinden çıkan kılavuz da kafaları değiştirme çizimlerini filan görünce acaba dedim. Demek standart her kutuya aynı kılavuzu koymuşlar. Sıkıntı yok, malzeme çok. Ayha-al'dan aldığım vintaj bakalit aletin sapı bunlara uyuyor Smile

Cvp: Muhle r41 - arizayim - 30/03/2016

Rocnel'den yeni makina gelene kadar dayanamadım aldım R41'i. Sakallarım yatık, çok fazla kaliteli jilet tutucu denemedim şu ana kadar.

Fakat şunu söylemem lazım, geçtiğimiz yazdan beri ustura ( Sanguine Coolcut 4 ) ve rimei ile kaliteli tıraşlar oluyordum. Rimei kullanırken aleti agresifleştirmek için alt tarafı tam sıkmıyorum olabildiğince gevşek bırakıyorum böylece jiletin açısı değişiyor neredeyse ustura gibi oluyor ama jiletin dönme riski oluyor. Bu da sabahları uyku sersemi tıraş olurken kazalara sebep olabileceğinden endişeleniyorum.

Ustura hafta sonları için çok güzel ama 6 gün tıraş olan benim için sabahları aynı rahatlıkta değil. Cildim düşündüğünüzün aksine çok hassas, ben'den oluşan tümör sebebiyle cildimden operasyon geçirdim. Bu sebeple bir çok şeye alerjisi var, sakallar yatık ve tam olarak 3 yerde döner var. ( boyun bölgeleri ) Şunu çok net söylemeliyim, eğer cildinizi ve sakalların çıkış açısını tanıdıysanız tıraş olurken kanama ya da tahriş neredeyse hiç olmuyor. Hangi aleti kullanırsam kullanayım zaten o sorunları yaşamıyorum ama tabi sinek kaydı olmayabiliyor.

Çok fazla tıraş öncesi hazırlığım yok, arko tıraş sabunu ve domuz kılı orta sınıf fırça ile köpürtüyorum yüzümü. R41 ilaç gibi geldi desem yeri var. Rimei de yaptığım onca şeye rağmen, R41 kadar agresif değil. Söylendiği gibi neredeyse ustura ayarında. 0 tahriş, 0 kanama ve tek perdede beklentimi karşılayan tıraş. Hergün uygun değil diyen arkadaşlarıda anlıyorum ama bu tamamen herkesin cilt yapısına göre değişen bir durummuş.

Sakallarınız gerçekten yatıksa ve batıklarınız varsa, tahriş sorunlarını aşamıyorsanız mutlaka R41 deneyimi yaşayın derim.

Cvp: Muhle r41 - dikdik_s - 02/04/2016

Eger R41 i alıp bana fazla agrasif geldi deyip, eli gitmeyenler var ise, Rapira Sweedish Super Steel jiletle cok uyumlu oluyorlar, bastırmadan kullanmaya dikkat ederseniz. Tavsiye ederim.
Saygılar

Cvp: Muhle r41 - hknz - 04/04/2016

Dün akşam 20 gün aradan sonra tıraş oldum. R41, Polsilver eşliğinde iki perdede çok iyi iş çıkardı. Sabun olarak Proraso yeşil ve öncesinde de yine Proraso yeşil pre-shave kullandım. R41 uzun sakalı çok seviyor.

Muhle r41 - nikitherat - 16/04/2016

R41 ile tiras bambaska Smile Tiras aletlerini 2 grup altinda adlandirabilirim.Ilk grubun adi: R41, ikinci grubun adi: diger tiras aletleri Smile

Cvp: Muhle r41 - ustaci - 20/05/2016

Kanımca günlük olsun uzun sakal olsun cildi yoran bir makina. Jiletli ustura ile eşit denilmiş. Buna katılmıyorum jiletli ustura ile R 41 den çok daha konforlu tıraş oluyorum.

RE: Cvp: Muhle r41 - Men-Sup - 21/05/2016

(20/05/2016, Saat: 15:08)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kanımca günlük olsun uzun sakal olsun cildi yoran bir makina. Jiletli ustura ile eşit denilmiş. Buna katılmıyorum jiletli ustura ile R 41 den çok daha konforlu tıraş oluyorum.
Benim de günlük traşta cildimi yordu ama bir kaç günlük traşta çok konforlu. Özellikle keskin jiletlerde çok temiz traş oldum.

Satılıklarım :

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7369