Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

Cvp: Muhle r41 - blueshadov - 28/04/2015

(28/04/2015, Saat: 00:28)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de giriş için Mühle nin close comb ya da open comb modelleri arasında kararsız kaldım R41 open comb bir model, giriş için hangi modeli almalıyım cildim hassa değil pek sakal yoğunluğumda orta.

Günlük tıraş için 89 almak en mantıklı si . Ama 2 veya 3 günde 1 tıraş olacaksınız 41 alabilirsiniz . Yada 2 sini birden alın benim gibi ihtiyaca göre kullanır siniz Smile 

Cvp: Muhle r41 - danjamem - 28/04/2015

(28/04/2015, Saat: 01:40)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük tıraş için 89 almak en mantıklı si . Ama 2 veya 3 günde 1 tıraş olacaksınız 41 alabilirsiniz . Yada 2 sini birden alın benim gibi ihtiyaca göre kullanır siniz Smile 

Teşekkürler tavsiye için, anladığım kadarıyla close comb (kapalı dişli) olan makineler de cilde temas daha az olmakta sert ya da uzun sakal için open comb (açık dişli) makine daha verimli oluyor galiba, bu aletlere de agresif deniyor sanırım fakat tahriş de fazla oluyormuş.

Cvp: Muhle r41 - Zonachy - 03/05/2015

Dün impadan aldım,  34C ve futur'u (bütün ayarlarında) denedikten sonra ilginç bir deneyim oldu.
Ağırlığı ve eldeki hissi çok iyi.
Perma sharp ile kullandım; beklentimin üstünde verim aldım, 4 günlük sakalı kestim, tertemiz Smile

2 günlük sakalla deniyeceğim ancak günlük kullanıma uygun olmayacağını düşünüyorum.

Yeni başlayanlar için uygun olmayabilir yorumları vardı, o yorumlara katılıyorum.
Kullanılacak ilk jilet tutucu olmamalı, sonuçları kanlı olabilir Smile

Cvp: Muhle r41 - danjamem - 04/05/2015

(03/05/2015, Saat: 20:59)Zonachy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün impadan aldım,  34C ve futur'u (bütün ayarlarında) denedikten sonra ilginç bir deneyim oldu.
Perma sharp ile kullandım; beklentimin üstünde verim aldım, 4 günlük sakalı kestim, tertemiz Smile

2 günlük sakalla deniyeceğim ancak günlük kullanıma uygun olmayacağını düşünüyorum.

Yeni başlayanlar için uygun olmayabilir yorumları vardı, o yorumlara katılıyorum.

Plastik Wilkinsondan DE den sonra ilk makinem bu olacak bakalım çok sıkıntı olacak mı ? Big Grin

Cvp: Muhle r41 - izbe - 04/05/2015

(04/05/2015, Saat: 00:29)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Plastik Wilkinsondan DE den sonra ilk makinem bu olacak bakalım çok sıkıntı olacak mı ? Big Grin

Wilkinson dan sonra r41 yerine de89/r89 ya da 34c daha isabetli olacaktir. Bunlardan sonra r41 e bakmanizi tavsiye ederim.

Muhle r41 - Zonachy - 04/05/2015

Geleneksel tıraşla tanışalı 1 yılım dolmadı, aktarabilecek kadar tecrübem olmadı henüz Smile

Ancak her gün tıraş olmuyorsanız, ilk geleneksel tıraş tecrübeniz değilse deneyebilirsiniz.(WS kullanmışsınız)
ancak daha tecrübeli arkadaşları dinlemenizi öneririm,

(04/05/2015, Saat: 00:43)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wilkinson dan sonra r41 yerine de89/r89 ya da 34c daha isabetli olacaktir. Bunlardan sonra r41 e bakmanizi tavsiye ederim.

Cvp: Muhle r41 - Delidumrul - 04/05/2015

R41 alacakların bu kadar tedirgin olmalarına gerek yok. R41 o kadar uygun bir aletki eğer merakınıza yenik düşmezseniz bu aleltle ömrünüzü bitirirsiniz.
Her yeni gelenekselcinin çoğusunun bir R89 u vardır evinde ama bir R41 in tadına varılmışsa R89 un tozlu çekmecelere gömülme vakti gelmiş demektir. Yada el değiştirme vakti.R89 kaliteli bir alet ama çoğunluğa uygun alet değil.
Dikkat edilmesi gereken şey, her alette olduğu gibi R41 kullanırkende baskı uygulamamak.

Cvp: Muhle r41 - ts9funk - 04/05/2015

(04/05/2015, Saat: 16:42)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 alacakların bu kadar tedirgin olmalarına gerek yok. R41 o kadar uygun bir aletki eğer merakınıza yenik düşmezseniz bu aleltle ömrünüzü bitirirsiniz.
Her yeni gelenekselcinin çoğusunun bir R89 u vardır evinde ama bir R41 in tadına varılmışsa R89 un tozlu çekmecelere gömülme vakti gelmiş demektir. Yada el değiştirme vakti.R89 kaliteli bir alet ama çoğunluğa uygun alet değil.
Dikkat edilmesi gereken şey, her alette olduğu gibi R41 kullanırkende baskı uygulamamak.

Kesinlikle komşum,ben gün sayıyorum almak için,şöyle güzel bir twist alınır. Sakalım sert ve karışık,mild aletlerle tıraş olurken 3 perde de yetmediği oluyor.

Cvp: Muhle r41 - Zonachy - 05/05/2015

2 günlük sakal ile tıraş oldum, tahriş yok, sonuç tatmin edici.

(03/05/2015, Saat: 20:59)Zonachy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün impadan aldım,  34C ve futur'u (bütün ayarlarında) denedikten sonra ilginç bir deneyim oldu.

Cvp: Muhle r41 - ts9funk - 08/05/2015

Evet uzun süredir almak istediğim bir jilet tutucu idi,nihayet muhle r 41 ime kavuştum. Tabi ki ilk tıraş ölçüt olamaz ama oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. İlk başta tıraş olurken pek de agresif değilmiş dedim ama tıraşın ilerleyen zamanlarında hata affetmeyeceğini de hissettim açıkçası. Gillette Slim Adjustable jilet tutucunun 9. ayarından daha agresif geldi, 3 perde de güzel bir tıraş çıkardım,tabi dediğim gibi ilk tıraş ölçüt olamaz ama sanki gün aşırı tıraşta cildi çok da yormayacak gibi hissettirdi.