Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

Muhle r41 - inceptum - 06/05/2013

Big Grin
Çok memnunum.

Muhle r41 - inceptum - 06/05/2013

Özelden adres ver de bir hediye paketi de sana yapayım göndereyim lijun hocam kabul edersen,kullanırım dersen.

Muhle r41 - tipsol - 06/05/2013

Arkadaslar banada r41 kasintisi geldi hangi sitedeki 2011 model olaniydi acaba?

(06/05/2013, Saat: 19:55)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/05/2013, Saat: 19:53)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar banada r41 kasintisi geldi hangi sitedeki 2011 model olaniydi acaba?

Big GrinBig GrinBig Grin
Tamam ustad süngü hücumuna kalkiyorum.

http://connaughtshaving.com/mur102.html

(06/05/2013, Saat: 20:01)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/05/2013, Saat: 19:55)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/05/2013, Saat: 19:53)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar banada r41 kasintisi geldi hangi sitedeki 2011 model olaniydi acaba?

Big GrinBig GrinBig Grin
Tamam ustad süngü hücumuna kalkiyorum.

http://connaughtshaving.com/mur102.html

Ustadim linkteki ürüne hayran oldum ama R102 diyor cahilligime ver. Makina R41 kafa ama sap farklı oldugu icinmi R102 kodlu oluyor ve bu sap yeterince agirmi acaba

Muhle r41 - ihtilaf - 06/05/2013

DE aletlere vereceğin parayı altın'a yatıraydın
Hazır tartında var Big Grin

Muhle r41 - ihtilaf - 06/05/2013

Aman eksik olsun da hırsız DE severse
41 ler ikonların hali ne olur
Gel Şunlara kasko sigorta yaptıralarım Lijun hocamBig Grin

(06/05/2013, Saat: 21:27)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/05/2013, Saat: 21:22)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE aletlere vereceğin parayı altın'a yatıraydın
Hazır tartında var Big Grin

Bu dijital dünyada sanal altına yatırım yapmak varken pankada, eve dedektörle giren fırsız eliyle koymuş gibi mi bulsun altınları yane İhtilaf Üstadım.Big GrinBig GrinBig Grin

Muhle r41 - FloydianDM - 07/05/2013

Komşularım ben R41 kullansam suratım haritaya döner herhalde.

Muhle r41 - inceptum - 07/05/2013

Lijun hocam teşekkür ediyorum inceleme için.

(07/05/2013, Saat: 11:03)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah 2011 R41 ile ilk tıraşımı oldum.Üşendim,Tabak Bowl Refill yerine elimin altında bulunan TOBS Sand.wood Sabunla kıvamlı köpük yaptım, 3 perde temkinli bir tıraş keyfi yaşadım.Alt ve üst dudağımın birleşim alanına bir an gereksiz baskı uygularken ufak bir kesik attım.
Oldukça yakın bir tıraştı bu, fakat 2013 versiyon kadar da hızlı ve rahat da değildim.Yaklaşık 30 derecelik açıyla başladığım tıraşta 40 dereclik açıdaki kesim elime oturdu.
2011 versiyonu gerçekten tamamen ciltle temasta.Üst kapağın daha sığ yapıda olması tıraş bıçağının kesici uçlarına daha az baskı uygulaması demektir.Daha az baskıya maruz kalan (2013 R41'e göre) bıçağın kesici uçları tarak eğim yönüyle paralellik göstermiyor, bu da daha açığa çıkmış daha yakın kesim sağlayan pozisyon veriyor bıçağa (bana göre)
Inceptum Hocam;Meğer, bu versiyonu günlük tıraşta kullanıyormuşsun.Ben de sanıyordum ki kullandığın R41 2013.Yakın ve daha konforlu tıraş almaksa eğer 2013 versiyon da yeterli olacaktır senin için diye düşünüyorum.Mevcudu elden çıkartmadan yeni versiyon düşündüğün bakır renkli kola sahip R41i yada diğerlerini deneyebilirsin.Ben memnun kalacağını düşünüyorum hocam.
Tıraş esnasında genelde yapmadığım bir şeyi yaptım.boyun bölgemi son perdede tersten aldım,bir sorun yaşatıp yaşatmayacağını gözlemlemek için.Tersten de çok rahat ve tertemiz bir tıraş çıkardı.Sıfır yada sıfıra yakın baskıyla kesim gerçekten de en önemli kural olmalı bu alet.
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki 2013 R41 gerçekten de bir ihtiyaç sonucu agresifliği törpülenmiş bir open comb olmuş.2013 te olduğum tıraşlar oldukça hızlı yaklaşık 5 ile 7 dk. arası.Zamanla buna da elim alışacaktır tabi.
Gerek 2011 ve gerekse 2013 yakın tıraş veren aletler.Ancak gerçekten oldukça saldırgan, dalgınlığı, kesikle ödüllendiren bir OC 2011 R41.Geçen zamanla birbirimizi tanıdıkça daha da yakınlaşacağımızı düşünüyorum.Big Grin
Islak tıraşa yeni başlayanlara hiç önerilmediği gibi, kapalı tarak tecrübesi iyi olanlara da 2011 R41'i tanıyana kadar temkinli olmalarını ve daima (eskiuye3315 Üstadın dediği gibi) sıfır baskıyla tıraşı öneriyorum.
Sonuç olarak open comb sevdasına tutkunluk tam gaz devam.Tongue

Düzenleme: Tıraş bıçağı olarak sıfır, eski sürüm
(çift kat kağıda sarılı) Polsilver SI kullandım.

Muhle r41 - Delidumrul - 07/05/2013

(07/05/2013, Saat: 11:03)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabah 2011 R41 ile ilk tıraşımı oldum.Üşendim,Tabak Bowl Refill yerine elimin altında bulunan TOBS Sand.wood Sabunla kıvamlı köpük yaptım, 3 perde temkinli bir tıraş keyfi yaşadım.Alt ve üst dudağımın birleşim alanına bir an gereksiz baskı uygularken ufak bir kesik attım.
Oldukça yakın bir tıraştı bu, fakat 2013 versiyon kadar da hızlı ve rahat da değildim.Yaklaşık 30 derecelik açıyla başladığım tıraşta 40 dereclik açıdaki kesim elime oturdu.
2011 versiyonu gerçekten tamamen ciltle temasta.Üst kapağın daha sığ yapıda olması tıraş bıçağının kesici uçlarına daha az baskı uygulaması demektir.Daha az baskıya maruz kalan (2013 R41'e göre) bıçağın kesici uçları tarak eğim yönüyle paralellik göstermiyor, bu da daha açığa çıkmış daha yakın kesim sağlayan pozisyon veriyor bıçağa (bana göre)
Inceptum Hocam;Meğer, bu versiyonu günlük tıraşta kullanıyormuşsun.Ben de sanıyordum ki kullandığın R41 2013.Yakın ve daha konforlu tıraş almaksa eğer 2013 versiyon da yeterli olacaktır senin için diye düşünüyorum.Mevcudu elden çıkartmadan yeni versiyon düşündüğün bakır renkli kola sahip R41i yada diğerlerini deneyebilirsin.Ben memnun kalacağını düşünüyorum hocam.
Tıraş esnasında genelde yapmadığım bir şeyi yaptım.boyun bölgemi son perdede tersten aldım,bir sorun yaşatıp yaşatmayacağını gözlemlemek için.Tersten de çok rahat ve tertemiz bir tıraş çıkardı.Sıfır yada sıfıra yakın baskıyla kesim gerçekten de en önemli kural olmalı bu alet.
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki 2013 R41 gerçekten de bir ihtiyaç sonucu agresifliği törpülenmiş bir open comb olmuş.2013 te olduğum tıraşlar oldukça hızlı yaklaşık 5 ile 7 dk. arası.Zamanla buna da elim alışacaktır tabi.
Gerek 2011 ve gerekse 2013 yakın tıraş veren aletler.Ancak gerçekten oldukça saldırgan, dalgınlığı, kesikle ödüllendiren bir OC 2011 R41.Geçen zamanla birbirimizi tanıdıkça daha da yakınlaşacağımızı düşünüyorum.Big Grin
Islak tıraşa yeni başlayanlara hiç önerilmediği gibi, kapalı tarak tecrübesi iyi olanlara da 2011 R41'i tanıyana kadar temkinli olmalarını ve daima (eskiuye3315 Üstadın dediği gibi) sıfır baskıyla tıraşı öneriyorum.
Sonuç olarak open comb sevdasına tutkunluk tam gaz devam.Tongue

Düzenleme: Tıraş bıçağı olarak sıfır, eski sürüm
(çift kat kağıda sarılı) Polsilver SI kullandım.

Lijun hocam teşekkürler,bu yazınızı dikkate almam gerekecek Smile