Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

Muhle r41 - tipsol - 19/04/2013

Arkadaşlar hem agrasif hem mild tıraş deneyimi için gillette slim aldım ama ayar 9 da dahi bana agresif gelmiyor yani beni kesmiyor. R41 e mi geçmeliyim? bu arada hergün tıraş oluyorum.

Muhle r41 - Lord Sparhawk - 19/04/2013

(19/04/2013, Saat: 17:44)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar hem agrasif hem mild tıraş deneyimi için gillette slim aldım ama ayar 9 da dahi bana agresif gelmiyor yani beni kesmiyor. R41 e mi geçmeliyim? bu arada hergün tıraş oluyorum.

Usturaya geçin.

Muhle r41 - tipsol - 19/04/2013

(19/04/2013, Saat: 18:24)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/04/2013, Saat: 17:44)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar hem agrasif hem mild tıraş deneyimi için gillette slim aldım ama ayar 9 da dahi bana agresif gelmiyor yani beni kesmiyor. R41 e mi geçmeliyim? bu arada hergün tıraş oluyorum.

Usturaya geçin.

Smile becerebileceğimi hiç sanmıyorum sayın lord.

Muhle r41 - tamer26 - 20/04/2013

ihtilaf komşumdan aldığım Mühle r41 ile ilk tıraşımı bugün oldum. Alet yoldayken bu konuyu tabiri caizse hatim etmiştim. Beyaz rapira jiletimi taktım, sıcak köpüğü yüzüme sürdüm ve arkadan gelen nihavend makamı eserler eşliğinde tıraşa başladım. Yaklaşık 2.5 günlük sakalım vardı. r41'in çok agresif olduğu yönünde yorumları okuduktan sonra tıraşa biraz çekinerek başladım açıkçası. Konudaki yorumların bir kısmı + geofatboy'un videosu biraz rahatlatmıştı ama yinede ucundan tedirginlik vardı. İlk 2 perde oldukça tatminkardı fakat bazı yerleri es geçmişim bunun için 3. perdeye de ihtiyaç duydum. Sadece uzun sakal başlarının kaldığı yerleri rötuşladım. Bir önceki tıraşta Henckels ustura ile sinekkaydı tıraşta en fazla nereye kadar gidebilirim diye boyun bölgemi çok zorlamıştım. Şap sürerken sadece bu bölgelerde biraz yanma hissettim onun harici gayet rahattı. Kanka olucaz sanırım r41 ile Smile

Muhle r41 - ihtilaf - 20/04/2013

Güzel günlerde kullanın Tamer26,
Şöyle sakalıma göre daha agresif daha erkek işi DE bakıyorumSmile

8550891yzd.jpg

(20/04/2013, Saat: 20:27)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf komşumdan aldığım Mühle r41 ile ilk tıraşımı bugün oldum. Alet yoldayken bu konuyu tabiri caizse hatim etmiştim. Beyaz rapira jiletimi taktım, sıcak köpüğü yüzüme sürdüm ve arkadan gelen nihavend makamı eserler eşliğinde tıraşa başladım. Yaklaşık 2.5 günlük sakalım vardı. r41'in çok agresif olduğu yönünde yorumları okuduktan sonra tıraşa biraz çekinerek başladım açıkçası. Konudaki yorumların bir kısmı + geofatboy'un videosu biraz rahatlatmıştı ama yinede ucundan tedirginlik vardı. İlk 2 perde oldukça tatminkardı fakat bazı yerleri es geçmişim bunun için 3. perdeye de ihtiyaç duydum. Sadece uzun sakal başlarının kaldığı yerleri rötuşladım. Bir önceki tıraşta Henckels ustura ile sinekkaydı tıraşta en fazla nereye kadar gidebilirim diye boyun bölgemi çok zorlamıştım. Şap sürerken sadece bu bölgelerde biraz yanma hissettim onun harici gayet rahattı. Kanka olucaz sanırım r41 ile Smile

Muhle r41 - tamer26 - 21/04/2013

ihtilaf hocam aşkolsun bizimki hatun işi mi :-) alet çok hoş bu arada, nedir markası modeli?

Muhle r41 - ihtilaf - 21/04/2013

Olurmu tamer hocam,latifeSmile
IKON OSSSSSS Smile
oss_4.jpg

(21/04/2013, Saat: 18:09)tamer26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf hocam aşkolsun bizimki hatun işi mi :-) alet çok hoş bu arada, nedir markası modeli?

Muhle r41 - pars - 21/04/2013

Yahu bu ikon oss un neresi erkek işi?

Bi tarafı oc öte tarafı cc ne idüğü belli değil daha. Bi de çuvalla para istiyorlar utanmadan, peh.

Big GrinBig GrinTongue

Muhle r41 - onurstyle - 05/05/2013

Muhle R41: 2011 vs. 2013 Karsilastirma

http://www.shavenook.com/showthread.php?pid=235125#pid235125

Muhle r41 - asymptote - 05/05/2013

Bu tıraş aleti sanki benim için tasarlanıp üretilmiş. 2 haftadır R41 ile tıraş oluyorum, fatboyun 9'u bile kesmiyor artık, standartlarımı yükselttim.. Smile