Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle r41 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Muhle r41 (/showthread.php?tid=261)

RE: Cvp: Muhle r41 - Kacak - 17/02/2020

(17/02/2020, Saat: 11:10)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum, R41 diğer makinem olan R89un yerini alacak gibi duruyor. Bir sonraki tıraşımda feather ile birlikte denicem. Eğer olumlu bir sonuç alırsam 100lük feather siparişi vereceğim.
Hayırlı olsun komşum. Feather için ikinci el bölümüne bakmanızda fayda var.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Muhle r41 - mustbe - 17/02/2020

(17/02/2020, Saat: 11:10)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum, R41 diğer makinem olan R89un yerini alacak gibi duruyor. Bir sonraki tıraşımda feather ile birlikte denicem. Eğer olumlu bir sonuç alırsam 100lük feather siparişi vereceğim.

Komşum 89un fişini çekmeyin. Arada bir nefes almak için dönüş yapın. Dinlene Dinlene R41 keyfi sürun

Muhle r41 - oozturk - 17/02/2020

R41 den çekinmeyiniz arkadaşlar kendisi pitbull gibi gözükse de bastırmadan tıraş olur ve doğru jileti bulursanız labrador kadar sevimli olabilir Smile tipine namına aldanmayın günlük tıraşta keskin bir jiletle kendisine şans verin. Pişman olmazsınız

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Muhle r41 - Fenotip - 17/02/2020

(17/02/2020, Saat: 11:15)ErkanY. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük tıraş olmuyorsanız tek başına gerekeni yapacaktır, ben de keskin jiletler ile beğeniyorum R41 i.
Bu hafta seboreik dermatit tanısından sonra günlük yerine artık 2 veya 3 günlük tıraş tercih ediyorum komşum. Benim sakallar sert ve sık olduğu için mild jiletler bende çekiştirme yapıyor. O yüzden ortalama üstü kesinlikle jiletleri kullanıyorum, çekiştirme yapmadığı için de bastırmıyorum. Sonuç olarak tahrişsiz bir tıraş oldum R41 ve 7 o'clock sharp edge kombinasyonu ile. Featheri R89da beğeniyorum o yüzden R41 ile denicem. R41de fazla agresif bulursam 7 o'clock sharp edge ile devam edeceğim.

(17/02/2020, Saat: 13:41)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum 89un fişini çekmeyin. Arada bir nefes almak için dönüş yapın. Dinlene Dinlene R41 keyfi sürun

Yok komşum ilk göz ağrım o benim R89 çok güzel bir makine Smile

(17/02/2020, Saat: 11:17)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun komşum. Feather için ikinci el bölümüne bakmanızda fayda var.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim komşum, deneme sonrası bakacağım. 7 o'clock sharp edge ve feather arasında.

@oozturk komşum benim sakallar sık ve sert olduğu için agresifliği iki üç günlük tıraşta hoşuma gitti fakat aşırı hassas ve yumuşak seyrek sakallar için agresifliği fazla gelebilir diye düşünüyorum.

Cvp: Muhle r41 - tarkaner - 17/02/2020

Öncelikle @ArdıcKatranı Nida kardeşime çok teşekkür ederim. Kendisi R41 ini bana verdi, son 2 seferdir bununla tıraş oluyorum. Bu alet ile korka korka tıraş oldum ilkinde. Jilet olarak Mühle kullandım ki çok keskin bir jilet değil, Rocca dan alışkınım. Rocca da Feather jilet ile 3 perde tıraşta elde ettiğim sonucu, 1,5 perde + rötüş veya hadi 2 perde olsun, Mühle jilet ile kaymak gibi ve tahrişsiz elde ettim. After shave veya tıraş sonrasında en ufak bir yanma vs olmadı. Sabunum uzun zamandır MdC Original. Kendileri ile anlaşmaya başladık. Şimdi Rose ile de rotasyon olacak. Sabundan bahsetmemin nedeni diğer aletlerde (Rocca V4, Parker Variant) aynı sabunla karşılaştırıyor olmam. Neyse biz R41 e dönelim.

R 41 bende son derece konforlu ve BBS sonuçlu tıraşlar verdi. BBS (Baby Bottom Shave) Bebek poposu tıraşı diye de not düşelim. Boyun bölgemde XTG, yanaklarda WTG-ATG, tek perde + rötüş veya 2 perde rötüşsuz veya yanaklar 1 WTG-1WTG, boyun 1,5 XTG bana en ideal olduğunu tecrübe ettim. Üst segment Tatara, Timeless, Wolfmann gibi aletlere hevesim elbette var ama, R41 tüketim hırsınızı dizginleyebildiğiniz ölçüde yeterli bir alet. 4 aylık geleneksel tıraş tecrübemde Futur Klon, Rocca, Parker Variant ve R41 le devam ediyor olacağım. Her gün R41 ile olurmuyum? R41 den sonraki gün tıraş olurmuyum? Serbest çalışan/yarı emekli olmam nedeni o günkü programa bağlı. Ama sanki hergün R41 ile olsam tek perde olur geçerim 5 dakika da. Hazırlık vs hariç tabi Smile

Evet bir acemiden R41 değerlendirmesi okuduğunuz için çok teşekkürler. Hepsi @Samet in yüzünden.

(17/02/2020, Saat: 14:24)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok komşum ilk göz ağrım o benim R89 çok güzel bir makine Smile

ben de öyle diyordum sattım Big Grin

(17/02/2020, Saat: 14:40)tarkaner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet bir acemiden R41 değerlendirmesi okuduğunuz için çok teşekkürler. Hepsi @Samet in yüzünden.

çok yerinde güzel tespitler komşum ağzınıza sağlık

Cvp: Muhle r41 - Fenotip - 17/02/2020

(17/02/2020, Saat: 16:00)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de öyle diyordum sattım Big Grin

Yok ya satmam Huh Big Grin

(17/02/2020, Saat: 16:57)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok ya satmam  Huh  Big Grin

iki yıl sonra burada buluşalım Big Grin

Cvp: Muhle r41 - umok - 19/02/2020

Her niyetlendigimde r41 başlığına geliyorum, sonra agresiflik ile ilgili yazılanları okuyup yine vazgeciyorum Smile

RE: Cvp: Muhle r41 - oozturk - 19/02/2020

(19/02/2020, Saat: 17:35)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her niyetlendigimde r41 başlığına geliyorum, sonra agresiflik ile ilgili yazılanları okuyup yine vazgeciyorum Smile
Eğer hiç bastırmadan tıraş olabiliyorsanız çekinmenize gerek yokSmile

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi