Geleneksel Tıraş Forumları
Tablet tavsiyesi. - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Tablet tavsiyesi. (/showthread.php?tid=2317)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ihtilaf - 16/05/2015

256zotu.jpg

4 günlük test ettiğim Samsung tabs T800;
İşçilik ve malzeme kalitesi tatminkar
İncelik ve hafiflik yerinde
Air den çok şık ve lüks hissiyatı daha fazla
Kamera harika
Ekran ve renkler müthiş,film ve dizi seyretmek çok keyifli (air ekran renk ve canlılığı konusunda çok geri kaldı)
Batarya air kadar gitmese de yakın
Internete bağlanma hızı ve wifi hassasiyeti air den iyi
Arka plan uygulama ve web sayfalarına air den daha hızlı ulaşıyor
128 GB SD micro takılabiliyor

Şimdi eksiler
Durağan halde 1,6 GB RAM kullanıyor,
Uygulamalardan masa üstüne dönerken kasılma var (3 defa OS restore yaptım  )
Üst bildirim çubuğundaki bildirimler zor görünüyor
Home,geri ve menu sanal tuşlarına ulaşmak zor ,konum gereği
16 GB değilde 32 GB dahili hafıza ile satılsa daha iyi olur
Dahili hafızadan ve WEB üzerinden film seyrederken oynatılan medyayı akıcı oynatamıyor kare atlama ve tıklama var özellikle web den seyrederken çok fazla atlama var ( air ile aynı ağı kullandım aynı siteden film açtım air akıcı şekilde filmi oynatırken tabs sınıfta kaldı) İzlettirdiğim başkaları da kare atlama olduğunu söyledi
Parmak izi olayı palavra

Film ve dizi seyretmek için merakla aldığım tabs iade ettim,tek alınası andro tablet fakat yazın çıkacak 9,7 ikinci versiyonuna bakacağım donanım değişikliği olacakmış,rahatsız olduğum sorun yoksa alacağım

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ihtilaf - 21/09/2015

Ipad air'i IOS 9'a uptade yaptım
Şimdi ipad açılmıyor
''ilerlemek için kaydırın'' mesajı ekranın altında sadece
Öyle duruyor Sad

Cvp: Tablet tavsiyesi. - BigHillMe - 21/09/2015

itunesda guıncelleme ekranına shift tusu basılıyken girip
ipsw firmware dosyasını bilgisayara indirip
ipsw den elle firmware yüklemeyi bi denerdim ben yerinizde olsam hocam

ipsw dosyaları için : http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

Cvp: Tablet tavsiyesi. - mustafae - 21/09/2015

ilk kez tablet alacaklara tek tavsiyem Ipad tir. eşim geçenn sene doğum günümde tablet alacaktı. tableti almaya gittik. nedense anlamadım. Samsung Galaxy Tab Pro aldım. evdeki televizyonum samsung la eşleştirebilme özelliği alırken beni cezbetmişti ama şu an sadece youtube da video izliyorum, sahibinden de araba bakıyorum bir ara gazete okurum dedim ama beni gazeteden soğuttu. Smile

bu arada telefonum ıphone Smile bir bakıma ıos tan sonra android e alışamadım.

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ihtilaf - 21/09/2015

@BigHillMe
Teşekkür ederim hocam,deneyeceğim
Bakalım elma daki bug ları ayıklayalım

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ihtilaf - 02/10/2015

Çalışırken PC ekranından web sayfaları,PDF,JPG e-posta gibi ortamlara bir kaç saat bakmam gerekiyor.
Bir çok PC ekranı ve Laptop denedim,gözlerim çabuk yoruluyor,Ipad air ekranı da yoruyor
Kindle tabletin ışıklı ve ışıksız modelleri uzun saatlerce bakmak için daha mı sağlıklıdır yani gözü yormaz
Ayrıca Kindle da JPEG,WEB sayfası ve eposta okuma imkanı varmıdır ?

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ckeskin - 02/10/2015

(02/10/2015, Saat: 01:54)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çalışırken PC ekranından web sayfaları,PDF,JPG e-posta gibi ortamlara bir kaç saat bakmam gerekiyor.
Bir çok PC ekranı ve Laptop denedim,gözlerim çabuk yoruluyor,Ipad air ekranı da yoruyor
Kindle tabletin ışıklı ve ışıksız modelleri uzun saatlerce bakmak için daha mı sağlıklıdır yani gözü yormaz
Ayrıca Kindle da JPEG,WEB sayfası ve eposta okuma imkanı varmıdır ?

Kindle'ın Fire Tablet serisi dışında kalan modelleri e-ink ekran kullanır. Bu ekranlarda nano partiküller ekranın belirli bir alanında belirli bir şekilde dizilir. Bu nedenle cihaz o partikülleri ekranda tutmak için çok az enerji harcar. Asıl enerjiyi bu dizimler esnasında harcar. Bu nedenle de diğer ekranlarda olduğu gibi saniyede X defa tazeleme yapmaz. Sadece ekranı değiştirdiğinizde tazeleme yapar. Ayrıca aydınlatmalı modellerde zemin aydınlatması yoktur. Aydınlatma işlemini Kindle sanki sizin baktığınız taraftan ekrana ışık düşüyormuş gibi yapmayı sağlayan bir katmana sahip. Bütün bunlardan dolayı Kindle'ın e-ink kullanan modelleri asla gözü yormaz. Yıllardır kindle kullanıyorum ve çok memnunum. Standart Kindle e-readerların JPEG, WEB Browser ve e-mail özellikleri mevcut, ama ekranın renksiz olması ve baksettiğim yenilemeden dolayı bu amaçlar için çok da kullanışlı değil.

Kindle Fire serisi tabletler ise bildiğimiz likit kristal ekran kullanıyorlar. Yani alacağınız X marka bir tabletten hiç bir farkları yok. Gözünüzü bir iPad ne kadar yorarsa Kindle Fire tablet de o kadar yorar. Üstelik Fire tabletleri çekici kılan ücretsiz amazon servisleri Türkiye'de çalışmıyor. Bu nedenle Fire tablet almanızı tavsiye etmem.

Cvp: Tablet tavsiyesi. - btoprak - 02/10/2015

(02/10/2015, Saat: 09:40)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kindle'ın Fire Tablet serisi dışında kalan modelleri e-ink ekran kullanır. Bu ekranlarda nano partiküller ekranın belirli bir alanında belirli bir şekilde dizilir. Bu nedenle cihaz o partikülleri ekranda tutmak için çok az enerji harcar. Asıl enerjiyi bu dizimler esnasında harcar. Bu nedenle de diğer ekranlarda olduğu gibi saniyede X defa tazeleme yapmaz. Sadece ekranı değiştirdiğinizde tazeleme yapar. Ayrıca aydınlatmalı modellerde zemin aydınlatması yoktur. Aydınlatma işlemini Kindle sanki sizin baktığınız taraftan ekrana ışık düşüyormuş gibi yapmayı sağlayan bir katmana sahip. Bütün bunlardan dolayı Kindle'ın e-ink kullanan modelleri asla gözü yormaz. Yıllardır kindle kullanıyorum ve çok memnunum. Standart Kindle e-readerların JPEG, WEB Browser ve e-mail özellikleri mevcut, ama ekranın renksiz olması ve baksettiğim yenilemeden dolayı bu amaçlar için çok da kullanışlı değil.

Kindle Fire serisi tabletler ise bildiğimiz likit kristal ekran kullanıyorlar. Yani alacağınız X marka bir tabletten hiç bir farkları yok. Gözünüzü bir iPad ne kadar yorarsa Kindle Fire tablet de o kadar yorar. Üstelik Fire tabletleri çekici kılan ücretsiz amazon servisleri Türkiye'de çalışmıyor. Bu nedenle Fire tablet almanızı tavsiye etmem.

Soruyu ben sormadım ama ben de teşekkür etmek istiyorum cihankeskin üstad. Kindle Paperwhite kullanıyorum, çok yoğun değil ara sıra, çok memnunum. Ama çok fazla bilgim olmadığından dolayı fikir beyan etmemiştim. Yazdıklarınız şu ana kadar duyduğum ama çözemediğim konulardı, ben de teşekkür ederim kendi adıma.

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ihtilaf - 02/10/2015

@cihankeskin,teşekkürler faydalı oldu.

Cvp: Tablet tavsiyesi. - ckeskin - 02/10/2015

@btoprak, @ihtilaf; rica ederim arkadaşlar.