Geleneksel Tıraş Forumları
YUMA traş makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: YUMA traş makinesi (/showthread.php?tid=23)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Cvp: YUMA traş makinesi - ts9funk - 17/02/2015

(17/02/2015, Saat: 11:44)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki çok eskiden almış ve elinde kalmıştır. Bir milyoncu tarzı dukkanlarda onlarca Yuma bekliyor senelerce.

Kesinlikle geçen pazar da gördüm ben,muhtemelen her şehrin pazarında kıyısında,köşesinde vardır bu aletlerden. Ama pas ve kir içinde hep.

Cvp: YUMA traş makinesi - KUDEN - 17/02/2015

Gecen hafta Antalya'da bir markette 6 kutu buldum. Fiyati 1,50 yada 1,25 TL idi... 6 kutuyu usenmeden actim, bicak tutan kapagin kaplamasi icler acisiydi.

Paraya kiyip alamadim...

Cvp: YUMA traş makinesi - recklesstr - 27/03/2015

Bir çok ayarlı ayarsız tıraş aleti kullandım ve sanırım çift taraflı tıraş aletlerinden ikinci denediğim Yuma idi. O zamanlar jilet tutuş açısı dengesiz bir alet almam sebebiyle bana çok agresif gelen, bol kanlı, tahrişli bir ilk tıraştan sonra çöpe gitmişti. Birkaç ay sonra artık tıraş aletlerini kendimi kesmeden kullanabildiğimden emin olduktan sonra koruma bar aralığı dar ve eşit gelen bir Yuma aldım ve önceden beğenmediğim tıraş aleti ciddi anlamda favorim oldu. Önceden Yuma'ya haksızlık yaptığımı anladım. Tek tıraş aletim olsa bu ömür boyu beni memnun eder derim ama jilet ve tıraş aletlerini rotasyonlu kullanmayı seviyorum Smile Yine de her seferinde elim Yuma'ya gidiyor Smile

Cvp: YUMA traş makinesi - OnLyTNT - 27/03/2015

Yuma alırken iyi kontrol edilirse, düzgün bir tanesine denk gelinirse verdiği tıraş pahalı aletleri aratmaz. Elimde iki tane var, ikisi de gayet güzel tıraş veriyor. İşi bilen, tekniği oturmuş birisi için problem olmaz fakat yine de pek acemi işi değil bence. Ne kadar düzgün olursa olsun kafayı sıkıştırırken bıçak aralığının eşit olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Cvp: YUMA traş makinesi - DelikanliTiras - 27/03/2015

Bu sabah Yuma + Rapira ile ekonomik bir tıraş tecrübe ettim. Yuma son aylarda tezgahlarda pırıl pırıl parlıyor, kaplamalarında iyileşme var. Jiletin konumu hala kontrol edip elle ayarlamak gerekiyor. En düzgünlerinden bir tane rotasyonumda var, çok iyi iş görüyor, 50 krş 'a almıştım Big Grin Ama orak için aynı şeyi söyleyemem, kaplama ve ağırlık güzel ama çok çok saldırgan keserken çatır çutur sesler geliyor Smile

Cvp: YUMA tıraş makinesi - DelikanliTiras - 28/03/2015

Ne gariptir ki 50 krş'luk Yuma ile yumuşacık tıraş olurken Merkur Progress gibi bir aletle sürekli tahriş yaşıyorum. Yaşasın 1 TL altına satılan tıraş aletleri Big Grin

Cvp: YUMA traş makinesi - blueshadov - 29/03/2015

askere giderken almıştım bu makina dan.kaliteli makina götürmeye kıyamadım.İyi ki de bunu götürmüşüm.Sonuç 1 yuma makina artı 15 20 paket civarı permasharp yaprak jilet jandarma inzibat tarafından nizamiye kapısında yasak olduğu gerekçesi ile el konuldu.O değil de boğaziçi marka limon kolonyasını içerim kafa yapar gerekçesi ile neden el koydular anlamadım.Askeri kantinden eyüp sabri tuncer marka bi limon kolonyası ve mach 3 marka makina aldım mecburen.

Cvp: YUMA traş makinesi - eskiuyemnt - 29/03/2015

(29/03/2015, Saat: 16:44)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: askere giderken almıştım bu makina dan.kaliteli makina götürmeye kıyamadım.İyi ki de bunu götürmüşüm.Sonuç 1 yuma makina artı 15 20 paket civarı permasharp yaprak jilet jandarma inzibat tarafından nizamiye kapısında yasak olduğu gerekçesi ile el konuldu.O değil de boğaziçi marka limon kolonyasını içerim kafa yapar gerekçesi ile neden el koydular anlamadım.Askeri kantinden eyüp sabri tuncer marka bi limon kolonyası ve mach 3 marka makina aldım mecburen.

Dışardan kolonya getirmek yassah Big Grin

Cvp: YUMA traş makinesi - eskiuyemnt - 29/03/2015

filmi bile var yumanın peeeh..

33079eu.jpg

Cvp: YUMA traş makinesi - merg - 30/03/2015

ustadim benim en sevdigim filmlerden biridir Smile