Geleneksel Tıraş Forumları
YUMA traş makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: YUMA traş makinesi (/showthread.php?tid=23)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: YUMA traş makinesi - habaz - 13/02/2018

Ben de modifiye denememi paylaşmak istiyorum..

14iep34.jpg
n50jz9.jpg
2zjdzd0.jpg
4ihe2t.jpg

YUMA traş makinesi - FurkanErdem - 13/02/2018

@habaz komşum, çok hoş olmuş. Kaplama için ne kullandınız?

RE: YUMA traş makinesi - habaz - 13/02/2018

(13/02/2018, Saat: 21:40)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @habaz komşum, çok hoş olmuş. Kaplama için ne kullandınız?

Teşekkür ederim. Zımpara ve temizlikten sonra akrilik astar ve üzerine mat siyah siprey boya kullandım.

Cvp: YUMA traş makinesi - jegal - 06/04/2018

Merhaba  arkadaşlar  bir dönem  yuma traş aletinin  nikel kaplamalısı piyasadaydı ve şimdi üretilmiyor  tesadüfen köy  marketinde yuma  nikel  kaplamalısını görüp aldım resimlerini paylaşıyorum
2iqxwl0.jpg
qp07yc.jpg
25holua.jpg

Cvp: YUMA traş makinesi - abdussamedy - 21/04/2018

yumanın koruma barını keserek çıkarttım çok şahane bir alet oldu. yeşil astra,koruma barsız yuma ve biraz dikkat ile çok şahane bir traş oldu gerçekten bu işi için çok paralar harcamaya gerek yok

Cvp: YUMA traş makinesi - jegal - 21/04/2018

@abdussamedy koruma  barsız yuma kullanımında el alışkanlığı önemli ve bastırmamak  bastırınca tahrişi arttırır makine  zaten  hafif ona  dikkat et  çene bölgesinde  zorlanmalar olabilir dikkat et ilk başlarda  küçük  kesikler atabilirsin yumanın jileti sıkarken birde kontrol et bazen  jilet yamuk duruyor maliyetli aletlere çok para harcamak  keyif işi o daha  çok  koruma barlı sevenler iyi akşamlar

Cvp: YUMA traş makinesi - Köse123 - 21/04/2018

Yuma aleti merakımdan dolayı bir kere koruma barı olmadan kullandım, sonrası tahmin edeceğiniz üzere aşırı tahriş ve kıl dönmesi. Sedef usturanın tıraşı bile bu yönteme göre daha affedici.

Cvp: YUMA traş makinesi - abdussamedy - 21/04/2018

(21/04/2018, Saat: 21:32)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yumanın koruma barını keserek çıkarttım çok şahane bir alet oldu. yeşil astra,koruma barsız yuma ve biraz dikkat ile çok şahane bir traş oldu gerçekten bu işi için çok paralar harcamaya gerek yok

koruma barsız yuma ile yani sadece ortadaki kısma bağlı paralel koruma barlarının olmadığı yuma ile sadece feather jilet kullanırken çok sakin davranmanız gerekiyor (zaten yanlış bir harekette direk çiziyor) haricinde on numara bir alet ben güvenli traş aletlerinin kesme yakınlığını açıkçası beğenmedim. sürekli makine değiştirmekten yada ayarlı birşey almaktansa bu yuma çok güzel bir alternatif oldu

Cvp: YUMA traş makinesi - jegal - 22/04/2018

(21/04/2018, Saat: 22:51)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: koruma barsız yuma ile yani sadece ortadaki kısma bağlı paralel koruma barlarının olmadığı yuma ile sadece feather jilet kullanırken çok sakin davranmanız gerekiyor (zaten yanlış bir harekette direk çiziyor) haricinde on numara bir alet ben güvenli traş aletlerinin kesme yakınlığını açıkçası beğenmedim. sürekli makine değiştirmekten yada ayarlı birşey almaktansa bu yuma çok güzel bir alternatif oldu

Komşum  ilk koruma barsız kullanımlarda  orta keskinlikle jiletle başlanmalı feather keskin jiletler biraz  koruma  barsız kullanımlarda  deneyim ister hiç eline koruma  barsız alet almayan  kişi featherle başlarsa hata  yapar.  en mantıklı yol  günümüzde  traş aletleri 100 TL üstü. koruma  barsız  kullanım varken  hiç gereği yok 100 tlilik aletin almanın tek perdede veyahutda 2 perdede  işini bitiriyorsun yola  para dökmekden  başka bir şey değil.

Cvp: YUMA traş makinesi - sfenks - 16/05/2018

Yuma'yıda ve Merkur 1904 42C'yide kullanmış arkadaşlar varsa yorumlarını aktarabilir mi?