Geleneksel Tıraş Forumları
YUMA traş makinesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Ekonomik Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Konu Başlığı: YUMA traş makinesi (/showthread.php?tid=23)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

RE: YUMA traş makinesi - KlasikTıras - 09/06/2017

(09/06/2017, Saat: 02:53)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merakla bekliyoruz ayarlı YUMAnın performansını.

+1

Ayarlı YUMA. Çok güzel olmuş. Smile

RE: YUMA traş makinesi - informatiker - 09/06/2017

Valla benimki ayarlı seninkini bilmiyorum Smile
Bende sapı çevirdikçe jiletin açısı değişiyor ve istersen mild istersen canavar oluyor Big Grin

(09/06/2017, Saat: 11:06)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla benimki ayarlı seninkini bilmiyorum Smile
Bende sapı çevirdikçe jiletin açısı değişiyor ve istersen mild istersen canavar oluyor Big Grin

Benim Yuma doğuştan ayarlı. Bir tarafı mild, diğer tarafı aggressive. Yani sapı çevirmeye gerek kalmıyor.  Smile
YUMA Elite serisinden olabilir mi? Kutusunda "Lüks Traş Aparatı" ibaresi var.

RE: YUMA traş makinesi - informatiker - 09/06/2017

Yaşa be YUMA, sen nelere kadirmişsin Big Grin Big Grin Big Grin

(09/06/2017, Saat: 11:01)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aklıma şu geldi. Ben geçen sene arabamın jantını boyamıştım. Janttaki boya ve vernikte suya çamura dayanıklı biliyorsun. Acaba elimdeki jant boyasıyla YUMAYI boyayıp sonra jant verniği ile verniklesem sonuç nasıl olur?
Birde pürüzlü yerleri neyle zımparalayabilirim?

Komşum, vaktiniz varsa deneyebilirsiniz.

Sonuç kötü olsa bile masraflı bir olay değil. Tıraş makinesi zaten bir Cornetto Algida dan ucuz.

Pürüzlü yerleri sıfır numara zımpara kağıdı ile zımpara yapabilirsiniz. Kumlama olayı var ama detaylı bilmiyorum. @rocnel komşunun yazılarında vardı sanırım. Araştırmak lazım. Yuma için değer.

Ayrıca Yuma'yı bu şekli ile de çok seviyorum. Sanki vintage havası var.

RE: YUMA traş makinesi - rocnel - 09/06/2017

(09/06/2017, Saat: 11:32)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, vaktiniz varsa deneyebilirsiniz.

Sonuç kötü olsa bile masraflı bir olay değil. Tıraş makinesi zaten bir Cornetto Algida dan ucuz.

Pürüzlü yerleri sıfır numara zımpara kağıdı ile zımpara yapabilirsiniz. Kumlama olayı var ama detaylı bilmiyorum. @rocnel komşunun yazılarında vardı sanırım. Araştırmak lazım. Yuma için değer.

Ayrıca Yuma'yı bu şekli ile de çok seviyorum. Sanki vintage havası var.

Merhaba, ölçüsü bozulmamış bir YUMA aleti, polisaj vb işlem uygulayarak daha güzel hale tabi ki getirebilirsiniz. Benim de kafamda böyle bir şey yapmak var. Yaptığım da paylaşacağım.

(09/06/2017, Saat: 18:48)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, ölçüsü bozulmamış bir YUMA aleti, polisaj vb işlem uygulayarak daha güzel hale tabi ki getirebilirsiniz. Benim de kafamda böyle bir şey yapmak var. Yaptığım da paylaşacağım.

Selamlar, bilgilendirme için teşekkür ederim.

Çok güzel farklı bir Yuma olacağına inanıyorum. Paylaşımı merakla bekleyeceğim.

Kolay gelsin...

RE: YUMA traş makinesi - Rastan - 17/06/2017

Yuma benim ilk kullandığım makine. Madem klasik tıraşa devam edeceğim, daha "ciddi" birşey olsun diyerek Baili kelebek altın renk siparişi verdim ve bugün ilk defa Baili ile traş oldum. Hani işçilik, malzeme kalitesi, tutuş gerçekten on numara ama Yuma'nın verdiği ustura gibi yakın agresif tıraş hissini alamadım. Daha fazla bastırma gereği duydum ve bu durum tıraş konforumu olumsuz etkiledi. Sanırım benim sakallar (veya tıraş zevkim) Baili gibi mild makinelere uygun değil. Ya tekrar Yuma'ya döneceğim ya da Baili ile uygun kombinasyonu bulacağım. Durumun daha netlik kazanması için ilerki tıraşlara bakacağım artık.

RE: YUMA traş makinesi - kral arthur - 19/06/2017

Kendisi 15 yıl önce her gün kullandığım(O zaman ej,mühle,merkür duymamıştım bile) şimdi kullanmasamda her zaman elimin altında olmasını istediğim alettir...

RE: YUMA traş makinesi - yusufk122 - 30/06/2017

Klasik traşa yuma ile başladım. İlk aldığımda sakallarımı kesmiyordu. Özellikle çene ve boyun kısmı çok vasattı. Jilet içeride kalıyordu ve surata değmiyordu. Gevşetip jiletin suratıma değmesini sağlıyordum. Şu an bile hala ara ara kullanıyorum. Hatta dün akşam ilk perdeyi yuma ile aldıktan sonra edwin jaggere de89'a geçtim. Yanak kısmında başarılı. Boyun kısmı ise iyi hazırlık yaparsam tahriş ve kanama yapmıyor. Qshave makine ve edwin jagger de89 kullanmama rağmen yine yumadan vazgeçemiyorum. Bulsam bir yerden kaliteli alırım. galiba Merkürün bir kaç modeli vardı. Yumadan daha gelişmiş.