Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - dimitraki - 28/12/2020

ustat pelikan kartusla hic kulandınız mı elimde suan sadece 4001 kartus var elimde suan

(27/12/2020, Saat: 23:20)Mansell Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dolmakalem modelini günlük olarak taşıyorum. Uç yapısı Avrupa M diyebileceğim bir kalınlıkta. Örnek vermek gerekirse 1.0 jel kalemler kalinligindadir. Mürekkep akışı güçlüdür. Uygun mürekkep ile kesilme yaşamazsınız. Ucu sert yapıdadır, esneklik yoktur. Ucunun kaplaması zamanla soyulabilir.
Şimdiden iyi günlerde kullanın.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cvp: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Mansell - 28/12/2020

(28/12/2020, Saat: 00:32)dimitraki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ustat pelikan kartusla hic kulandınız mı elimde suan sadece 4001 kartus var elimde suan
Ürünün içinden kendi converter'i çıkması lazım. O converter vasıtası ile dilediğiniz şişe mürekkebi kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz kartuş ile de kullanabilirsiniz lakin çok soluk renkli bir murekkeptir mavi 4001. Yurtiçinden Diamine mürekkepleri veya daha uygun fiyatlı olarak scrikss veyahut Parker quink mürekkepleri tavsiye edebilirim.
Keyifle kullanmanızı dilerim.

Cvp: RE: Cvp: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - dimitraki - 29/12/2020

converter cıkmadı icinden eger uygun bir converter bakıyorum standart converter uyarsa alıp direk murekep kulanmak dusuncesindeyim ustat

(28/12/2020, Saat: 02:11)Mansell Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ürünün içinden kendi converter'i çıkması lazım. O converter vasıtası ile dilediğiniz şişe mürekkebi kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz kartuş ile de kullanabilirsiniz lakin çok soluk renkli bir murekkeptir mavi 4001. Yurtiçinden Diamine mürekkepleri veya daha uygun fiyatlı olarak scrikss veyahut Parker quink mürekkepleri tavsiye edebilirim.
Keyifle kullanmanızı dilerim.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - 1905sss - 29/12/2020

Seneler önce Panel kırtasiyeden cep boy lamy pico tükenmez kalem aldım. Hala da kullanıyorum. Sahip olduğum tek özel kalemdir.

RE: Cvp: Cvp: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Mansell - 29/12/2020

(29/12/2020, Saat: 01:41)dimitraki Adlı Kullanıcıdan Alıntı: converter cıkmadı icinden eger uygun bir converter bakıyorum standart converter uyarsa alıp direk murekep kulanmak dusuncesindeyim ustat
Alınan yer ile iletişime geçip talep edebilirsiniz. Kirtasiyelerden converter alırken mümkünse dolmakaleminiz yanınızda olsun. Her ne kadar standartlar olsa da tam oturması önemli.
2. Bir seçenek olarak da herhangi bir kartuşu bitirdikten sonra içine, şişeden enjektör(şırınga) ile aldığınız mürekkebi koyarak da gayet güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Fenotip - 28/01/2021

Gezdiğim bir kırtasiyede fiyatının uygun olduğunu görünce hemen aldım(90tl). Avrupa F uç, yazımı gayet yumuşak ve keyifli.

PE7cce.jpg

Kalem takıntılarınız var mı ? - gladxyz - 28/01/2021

(28/01/2021, Saat: 19:35)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gezdiğim bir kırtasiyede fiyatının uygun olduğunu görünce hemen aldım(90tl). Avrupa F uç, yazımı gayet yumuşak ve keyifli.

Hayırlı olsun, başlangıç seviyesi için en iyi kalemlerden biridir. Pilot markasının dolma kalemlerini beğeniyorum. Kendimde pilot prera kullanıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kalem takıntılarınız var mı ? - Fenotip - 28/01/2021

(28/01/2021, Saat: 21:57)gladxyz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun, başlangıç seviyesi için en iyi kalemlerden biridir. Pilot markasının dolma kalemlerini beğeniyorum. Kendimde pilot prera kullanıyorum.

Teşekkür ederim komşum.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Fenotip - 05/02/2021

Herkese merhaba, pilot kalemimle uyumlu siyah mürekkep önerisi olan var mı?

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - americanpsycho - 05/02/2021

(05/02/2021, Saat: 01:37)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba, pilot kalemimle uyumlu siyah mürekkep önerisi olan var mı?

Fiyat performas bakımından parker siyah mürekkep öneririm, fiyat olarak 10 kat daha pahalı siyah mürekkepler bile parker siyah ile aynı tonda.