Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - mustbe - 19/12/2019

yorumlara baktım seveni çok dediğiniz gibi komşum

Kalem takıntılarınız var mı ? - tanios74 - 19/12/2019

Her zaman emre amade, 10 gün yazmasanız ne kuruma ne atlama. İyi ki varsın Lamy

9a0ef66a9785cdd3f3f2f2ccba2de1f2.jpg

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aedan - 19/12/2019

465e40d9c6b3c13a61488d41acc71e72.jpg

M805 e hastayım
O kadar güzelki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 19/12/2019

(18/12/2019, Saat: 21:37)zorsakal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çok beğendim..doğru mı anlamışım..0.5 kurşun kalem ucu takılıyor değil mi?

düzeltme:evet istediğim gibiymiş :-) çok beğendim..amazon.com da %50 indirimdeydi siyah olanı..vergi-katgo dahil 19.75 usd ye aldım.
teşekkür ederim tavsiye için.

Beğendiğinize sevindim. Güle güle kullanın. Amazon'da bazı renkleri 10 usd altına da indi aldıktan sonra. Ortalamayı dusurmek için tekrar mi alsam dedim Smile

TR fiyatı N11 üzerinde 140-150TL genelde.

~SB

Cvp: RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - zorsakal - 19/12/2019

(19/12/2019, Saat: 22:23)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beğendiğinize sevindim. Güle güle kullanın. Amazon'da bazı renkleri 10 usd altına da indi aldıktan sonra. Ortalamayı dusurmek için tekrar mi alsam dedim Smile

TR fiyatı N11 üzerinde 140-150TL genelde.

~SB

teşekkür ederim..n11da baktım en ucuz 170 TL idi(150 ye de varmış görmemişim :-) )..200 TL civarında fiyatlar da vardı başka sitelerde...20 usdyi görünce aldım hemen..şimdi merakla bekliyorum.

Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 19/12/2019

Günün mürekkeplileri o zaman...

Jinhao 51a, Wing Sung 698, Jinhao Bişey, Waterman Expert 3, Waterman Hemisphere, Pilot Prera, Kaco Retro, Faber Castel Ondoro, Parker Frontier

~SB
bcf2ecaee382a67f5776fcbbaa70455c.jpg

Kalem takıntılarınız var mı ? - EskUyeMhmt_G - 19/12/2019

Kaco retro nasıldır Seçkin Bey? Almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz?

¶¶¶¶¶¶¶

RE: Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 19/12/2019

(19/12/2019, Saat: 22:36)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaco retro nasıldır Seçkin Bey? Almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz?

¶¶¶¶¶¶¶
Daha çok yeni ama oldukça dertsiz bir kalem. Ince yazıyor, ama kuru değil. Yazışı hafif hisli ama kesinlikle çizer gibi degil, gayet güzel. Ben direk bu gövde rengi Graf von Faber Castell mürekkeple kullanıyorum. Genel kağıtlarla barışık, Avrupa Fine - Extra Fine ortası bir iz bırakıyor.

Gövde plastik, klipsi biraz fazla sıkı ama kullanışlı bir kalem. Jinhao 51A'dan daha iyi yazıyor kesinlikle. Bir Parker 51 de değil tabi.

~SB

Kalem takıntılarınız var mı ? - EskUyeMhmt_G - 19/12/2019

Fiyatına bakacak olursak Kaco Retro Parker 51'in 10'da biri fiyata neredeyse. O yüzden ikisini karşılaştırmamak lazım Üstadım.

Ben aslında ilkokuldayken kaybettiğim babamın gizli uçlu dolma kalemine çok üzülüyorum. Muhtemelen pahalı birşey değildi ama onunla yazmak inanılmaz keyifliydi. Geltir sayesinde o kaybettiğim kalem geldi aklıma ve araştırıyorum bir süredir. Bu sırada Platinum Preppy F uç aldım. Zehir tam anlamıyla girdi kanıma. Ama ben gizli uçlu dolma kalem istiyorum. O yüzden sormuştum size Kaco Retro'yu.

Parker 51 tam istediğim kalem aslında. Biraz bütçe ayırmam lazım. Bu arada Hero 336 Parker 51 benzeriymiş. Kullanan var mı?

Ya da önerebileceğiniz gizli uçlu başka bir dolma kalem?

¶¶¶¶¶¶¶

Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 19/12/2019

Jinhao 51A modern bir alternatif olarak seviliyor şu aralar. Wing Sung'un da bazı modelleri gizli uçlu. Eskisi gibi çöp kalem kalmadı sanki. Jinhao, Hero, Wing Sung genelde az paraya çok köfte veren markalar ve üzmüyorlar.

Artık 500-600 tl'ye satılan Moonman kalemler var. Çinliler de coştu. Gizli uclulardan altın uçlu Hero 1000 diye bir model var bende. Agir abilerden birisidir kendisi ve güzel yapılmışlar vesselam.

Eskilerde gizli uçlu denince akla en sık gelen kalemler pistonlu Scrikss kalemlerdi. Parker 51 değilse muhtemelen Scrikss'dir komşum. Ikinci el sitelerinde bolca bulunması lazım.

~SB