Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aedan - 16/11/2019

Kalem takıntım var tabi ki

MB hayranıyım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 22:22)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani ekonomik değerleri var midir. Temizleyip kullanmaya değer mi. ?
Ekonomik değeri olmazsa kullanmayacak mısınız?

Genelde gündelik kullanım kalemleri. Pelikano öğrenci veya ofis kalemi, Parker Vector de öyle. 3 sene önce gibi 30-50 TL arasında alınıp satılan kalemler. Pilot un modelini bilmiyorum. Altın uçlu ise 14K 575 vb ayar bilgisi yazar. O zaman hafif para edebilir. Sheaffer yine zamanında ikinci eli 120-140 TL gibi satılıyordu. Arada sırada ikinci el sitelerinde bu modeli veya benzerlerini gorebilirsiniz. Simdin o da 200-250 TL gibi bir şey ediyor olabilir. Tabi kalemin, ucunun durumu önemli.

Her halükarda temizleyin derim. Sadece oda sıcaklığında suda bekletmek çoğunlukla yeterli olur. Kalıntılar inatçı ise 1 bardak suya 1 damla bulaşık deterjanı ekleyip solüsyonu kuvvetlendirebilirsiniz. Sıcak su kullanmayın, plastikleri yamultabilir, çatlatabilir.

~SB

(16/11/2019, Saat: 22:56)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kalem takıntım var tabi ki

MB hayranıyım

Premium zevkleriniz var azizim. Tıraş aletinde çelik, kalemde MB...

Ben Sheaffer, Pilatinum, Pelikan, Pilot, Conklin, Monte Verde, Waterman modellerine yüklendim hep. Bir tane MB 146 yetti bana.

~SB

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - JohnLocke - 16/11/2019

@kokopelli üstadım sizi burada yakalamışken sorayım bu dolma kalem alışverişi icin önerdiğiniz siteler var mi ? Kalem, kartuş ve şişe mürekkep çeşiti bol olan böyle impanın kalem versiyonu Smile

RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 23:16)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kokopelli üstadım sizi burada yakalamışken sorayım bu dolma kalem alışverişi icin önerdiğiniz siteler var mi ? Kalem, kartuş ve şişe mürekkep çeşiti bol olan böyle impanın kalem versiyonu Smile
Markakalem.com (Panel Kırtasiye)
Hemen.com.tr (Izmir Can Kirtasiye)
Markabana.com
Galatasaraykirtasiye.com
Ve daha bir çoğu...

Facebook forumlarından da Kalemlik forumu ikinci el alim satim için aktiftir. Kalem muhabbeti için de Bana Sıkça Yaz forumu.

~SB

Cvp: RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - JohnLocke - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 23:19)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Markakalem.com (Panel Kırtasiye)
Hemen.com.tr (Izmir Can Kirtasiye)
Markabana.com
Galatasaraykirtasiye.com
Ve daha bir çoğu...

Facebook forumlarından da Kalemlik forumu ikinci el alim satim için aktiftir. Kalem muhabbeti için de Bana Sıkça Yaz forumu.

~SB

Çok sağ olun

RE: Cvp: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 23:21)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok sağ olun
Rica ederim. Bu 4 Kasım dolmakalem günü vesilesiyle konu sıcak. Neler donuyor, son neler çıktı diye bu günlerde gezindigim siteler bunlar. Tıraşta olduğu gibi zamanında Pelikan, Parker, Lamy'den başka mürekkep zor bulunurken bu saydığım siteler sayesinde mürekkep çeşitleri yüzleri geçmiş durumda. Bu sitelerdeki kampanyaları takip etmek lazım. Dolmakalem fiyatları euro arttıkça uçmuş. Babalar günü, yılbaşı derken yapılan kampanyalarla bu durumu biraz atlatmak mümkün olabiliyor.

~SB

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aedan - 16/11/2019

(16/11/2019, Saat: 23:16)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Premium zevkleriniz var azizim. Tıraş aletinde çelik, kalemde MB...

Ben Sheaffer, Pilatinum, Pelikan, Pilot, Conklin, Monte Verde, Waterman modellerine yüklendim hep. Bir tane MB 146 yetti bana.

~SB

Pelikan m805 demonatrator var hayranım Smile

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - İsmetaltan - 16/11/2019

Lamy olsun taştan olsun...

Cvp: RE: Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - mustbe - 17/11/2019

(16/11/2019, Saat: 23:11)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekonomik değeri olmazsa kullanmayacak mısınız?  

Genelde gündelik kullanım kalemleri. Pelikano öğrenci veya ofis kalemi, Parker Vector de öyle. 3 sene önce gibi 30-50 TL arasında alınıp satılan kalemler. Pilot un modelini bilmiyorum. Altın uçlu ise 14K 575 vb ayar bilgisi yazar. O zaman hafif para edebilir. Sheaffer yine zamanında ikinci eli 120-140 TL gibi satılıyordu. Arada sırada ikinci el sitelerinde bu modeli veya benzerlerini gorebilirsiniz. Simdin o da 200-250 TL gibi bir şey ediyor olabilir. Tabi kalemin, ucunun durumu önemli.

Her halükarda temizleyin derim. Sadece oda sıcaklığında suda bekletmek çoğunlukla yeterli olur. Kalıntılar inatçı ise 1 bardak suya 1 damla bulaşık deterjanı ekleyip solüsyonu kuvvetlendirebilirsiniz. Sıcak su kullanmayın, plastikleri yamultabilir, çatlatabilir.

~SB

Tam olarak merak ettiklerime cevap vermissiniz üstadım teşekkür ederim. Değer mi derken temizlemek zahmetli olacak bir de mürekkep kartuşa para vereceğim 15 liralık kaleme ugrasmayim diye düşünmüştüm.
Bu arada Pilot sarı uçlu ve seksenlerin sonunda alınmış. Ofiste kullanılmış 20 yıl Smile

Kalem takıntılarınız var mı ? - kokopelli - 17/11/2019

Içlerinde boş kartuş varsa her kaleme kartuş almak yerine bir sise mürekkep alıp şırınga ile doldurarak kat kat daha ucuza maledebilirsiniz. Dediğim gibi, her biri ayrı kartuş istiyor. Konverter veya diğer deyişle pompa yoksa içlerinde kartuşa para dayanmaz yoksa.

~SB