Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Infinitum - 30/03/2017

(30/03/2017, Saat: 18:57)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana Sıkça Yaz bloğunu da okuduğunuza göre bu güzel merak sizde çoktan varmış zaten, güzel bir dolmakalem macerasına başlamışsınız @Infinitum Nice güzel dolmakalemli bir keşif dilerim.

Sent from my iPad using Tapatalk

(30/03/2017, Saat: 19:02)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yabancı sitelerden Fountain Pen Network'ü de öneririm....bir çok başka güzel site de var....bu arada Türkiye'de yayınlanan ilk kalem / yazı kültürü dergisi Mürekkep Balığı'na aboneyim ben, tavsiye ederim, güzel bir emekle hazırlanıyor.   https://murekkepbaligidergisi.wordpress.com

Yorumunuz için sağolun hocam, kullan at kalemlerle, Scrikss'in, Pilot'un giriş seviyesi herhangi bir modeliyle,bir şekilde adım atmak istiyorum. Aliexpress'te Jinhao kalemler var muhtemelen sipariş ederim bir kaç güne. TWSBI'lar tam hayalimdeki kalemler ama Eco modeli bile isminin hakkını fiyat olarak vermiyor. Tıraşın kartuşlusunu sevmediğimiz gibi dolmakalemde de elle dolum yapılabilecek bir şey almak istiyorum ileride. Yıllardır okuyup imrenmemin nedeni belli, zaten edindiğim her hobi başlamadan önce aylarca okuyup teorik bilgiyle yüklendikten sonra icraata geçti. Geleneksel Tıraş dahil Smile

Evet, bu dergiyi kalemmalem'de görmüştüm ben, hatta blogun sahibi Reha Abi'nin de yazısı var galiba dergide. Keşke her markette, bayide bulunabilecek bir dergi olsa, dağıtım ağı sınırlı galiba biraz. Eski sayılarıyla almak isterdim, ya da e-kitap formatında yayınlasalar süper olurdu. Şu an sadece Nat Geo Türkiye dergisini alıyorum, bulabilsem kesinlikle alacağım 2. dergi olurdu.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - FurkanY - 30/03/2017

2e4yb6g.jpg

Bunlar da benim kuzular.

Kalem takıntılarınız var mı ? - SumNauta - 30/03/2017

(30/03/2017, Saat: 19:17)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsular hazir havlularimiz yapilirken bir de dolmakalem organizasyonu yapan olsa ne guzel olur. Forum dolmakalemi kulaga hos gelmiyor mu? Benim onerim PELIKAN TWIST. Makul fiyati, yenilikci dizayni, farkli renk secenekleri, ve uzerine logomuzu isleyecek alana sahip olmasi gibi nedenlerle benim favorim bugunlerde. Ayrica hem sag hem sol ile kullanilabiliyor.

+1

Kalem takıntılarınız var mı ? - SumNauta - 30/03/2017

(30/03/2017, Saat: 19:44)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2e4yb6g.jpg

Bunlar da benim kuzular.

Çok güzeller, keyifle uzun yıllar kullanın @FurkanY

Delta Dolce Vita ve Visconti Homo Sapiens'i bir ayrı severim

Delta ve Visconti nispeten (diğer önemli markalara göre) çok yeni olsalar da çok güzel dolmakalemler üretirler, severim.

Kalem takıntılarınız var mı ? - SumNauta - 14/04/2017

Güzel İzmir ve Dolmakalemler:

Doğma büyüme İstanbulllu (Kadıköy'lü) biri olarak İstanbul'dan ayrı kaldığımda hep çok özledim, özellikle İskele'den başlayıp güzel sahiliyle Kalamış, Caddebostan, Suadiye, Bostan'cıya kadar sokak sokak bildiğim mahalleleriyle Kadıköy'ü çok özlerdim uzun ayrılıklarda.

Eşim İzmir'li olduğu için Güzel İzmir de hayatıma yıllar önce girdi ve arada bir İstanbul'dan uzaklaşıp, farklı İzmir havasında, insana keyif veren ortamında olmayı çok seviyorum. Ve çok sık gidiyoruz aile ziyaretleri ya da tatiller için.

Bir dolmakalem meraklısı olarak yıllar önce İzmir'de (Alsancak) keşfettiğim Can Kırtasiye'yi çok severim. Her İzmir ziyaretimizde mutlaka bir kaçamak yapar, bir çaylarını içip, birbirinden güzel dolmakalemleri ve envai çeşit yeni mürekkepleri ( ve tabi ki defterleri) inceler, test ederim. İşini seven insanlardan oluşan ekibiyle orada dolmakalemler ve mürekkeplerle ilgili keşifler yapmak çok güzel.

Güzel İzmir'liler şanslı öyle güzel bir dükkana sahip oldukları için

RE: Kalem takıntılarınız var mı ? - Apeiron - 14/04/2017

(14/04/2017, Saat: 19:57)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel İzmir ve Dolmakalemler:

Doğma büyüme İstanbulllu (Kadıköy'lü) biri olarak İstanbul'dan ayrı kaldığımda hep çok özledim, özellikle İskele'den başlayıp güzel sahiliyle Kalamış, Caddebostan, Suadiye, Bostan'cıya kadar sokak sokak bildiğim mahalleleriyle Kadıköy'ü çok özlerdim uzun ayrılıklarda.

Eşim İzmir'li olduğu için Güzel İzmir de hayatıma yıllar önce girdi ve arada bir İstanbul'dan uzaklaşıp, farklı İzmir havasında, insana keyif veren ortamında olmayı çok seviyorum. Ve çok sık gidiyoruz aile ziyaretleri ya da tatiller için.

Bir dolmakalem meraklısı olarak yıllar önce İzmir'de (Alsancak) keşfettiğim Can Kırtasiye'yi çok severim. Her İzmir ziyaretimizde mutlaka bir kaçamak yapar, bir çaylarını içip, birbirinden güzel dolmakalemleri ve envai çeşit yeni mürekkepleri ( ve tabi ki defterleri) inceler, test ederim. İşini seven insanlardan oluşan ekibiyle orada dolmakalemler ve mürekkeplerle ilgili keşifler yapmak çok güzel.

Güzel İzmir'liler şanslı öyle güzel bir dükkana sahip oldukları için

@SumNauta Doğma büyüme bir İzmir li ve bu şehirde yaşamaktan mutluluk duyan biri olarak Güzel İzmir imize iltifatınız için çok teşekkürler .
ilk j. herbin ve iroshiziku gibi mürekkepleri yurt dışından getirtmek için katlandığım riskleri düşünüyorumda gerçekten can fotokopinin bize bu imkanları sağlaması
müthiş bir ayrıcalık. Bu arada uğrama imkanınız oldumu bilmiyorum ama Basmane Mağazaları çeşit açısından çok daha fazla imkan sunuyor. Murat Bey de işini çok seven bilgili ve ilgili bir satış sorumlusu arkadaş , bu arada belirtmek isterim ki hemen.com. tr sitesi de aynı firmaya ait Türkiyenin heryerine online satış yapıyorlar .

Biraz reklam gibi oldu ama forumdaki dostlar anlayışla karşılarlar diye umuyorum zira bu tip firmalar aynen impaticaret ve razorus gibi birçok zorluğa rağmen risk alarak bu tip niş ürünleri bizlerle buluşturuyorlar ve takdiri fazlasıyla hakediyorlar diye düşünüyorum.

Teşekkürler @Apeiron

Evet haklısınız, ben yanlış yazmışım, çeşitin en zengin olduğu o mağazaya uğruyorum ben de...Murat Bey güler yüzlü ve işini seven bilgili birisi olduğu için daha bir keyifli oluyor orada yeni kalem, mürekkep ve defter keşifleri yapmak

Mayıs başı İzmir ziyaretimizde uğrayacağım yine Can Kırtasiyeye.

RE: Kalem takıntılarınız var mı ? - dikdik_s - 14/04/2017

Kalem merakımızz eh iste.

qnp5k0.jpg

'Eh işte'yi çoktan aşmış sizde bu merak Çok güzeller, Keyifle uzun yıllar kullanmanızı dilerim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kalem takıntılarınız var mı ? - SumNauta - 16/04/2017

Bir Dolmakalem meraklısı (delisi) olarak, yazı yazmak için her birini dönüşümlü kullandığım koleksiyonuma sadece yeni Dolmakalemleri değil, bir yaşanmışlık taşıyan eski, vintage Dolmakalemleri de katmayı seviyorum.

Geçenlerde bulduğum eski ve çalışmayan bir Sheaffer (Amerika yapımı) dolmakalemi alıp tamir ettim ve hayata döndürdüm Bu hafta yanımda taşıdığım beş dolmakalemden birisi de geçmişten gelen bu güzel kalem İtalic ucu çok güzel, kesintisiz yazıyor, mürekkebin o uçtan kağıtla buluşması keyif veriyor.

74fb44433527917579887a600d03b5eb.jpg