Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - ckeskin - 22/09/2016

(22/09/2016, Saat: 09:46)Viyaduk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dolma kalem meraklıları için "bana sıkça yaz" adında bir blog var. Tavsiye ederim. Çok güzel kalem, kağıt ve mürekkep incelemeleri var.
Bende Pilot Capless, Pelikan M400, Parker 51, TWSBI 580, Pilot Metropolitan, Scrikss 71, Reform 1745 gibi kalemler var.
Mürekkeplerden favorim mavi-yeşil arası Sailor jentle Jama-dori. Iroshizuku take-sumi ve asa-gao, Diamine evergreen, syrah, grape diğer sahip olduğum ve sevdiğim mürekkepler...
Selamlar

Benzer Türkçe blog olarak mürekkepfaresi var bir de. Smile

Yabancı olarak gouletpens hem satış hem de başarılı bir blogu var.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - SKYBRAVE - 05/11/2016

Merhaba arkadaşlar. Forumda tıraş konularını takip etmekten buralara uğramaya pek fırsat olmamıştı. Dün akşam bir çırpıda keyifle tüm konuyu baştan aşağıya okudum. Benim de kalem takıntım var. Hem kalem konusunda araştırma yapmayı hem de kırtasiyelerde gezip dolaşmayı severim. Kurşun kalem olarak elimde Pentel Smash ve Pentel Graph 600 var. Smash günlük kullanımda gerçekten çok kullanışlı ve yazımı çok keyifli. Kurşun kalem konusunda kendimi biraz törpüledim ama son zamanlarda roller kalemlere çok fazla sardım. Sürekli bir arayış içerisindeyim. Konuda birçok arkadaş dolma kalem sevdalısı ama aranızda roller kalem kullananlar da vardır diye düşünerek sizden tavsiye istiyorum. Şu an günlük kullanımda Pilot V5 roller kalem kullanıyorum ama bu kalemin yazısı bile kalın geliyor. Günlük kullanabileceğim ince uçlu roller kalem tavsiye edebilir misiniz arkadaşlar?

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - koolandgang - 05/11/2016

Ben pek ince roller meraklısı değilim. Sizin gibi, ince olarak Hi Tech V5 kullanıyorum, beni kesiyor.
Ama kalın deseydiniz, Uni-Ball vision elite derdim.
Dolam kalemlerde ise meslek icabı ince uçluya meyilliydik. F, hatta EF genelde eski kalemlerim.
Eski kalamoza defterleri yazarken, küçük kolonlara rakam sığdırmak için F ve EF büyük rahatlık sağlardı.
Sonra bilgisayar icad oldu, ince uç merakımız son buldu Smile

Edit: Bu arada Smash gerçekten nefis bir kalem. Denemediyseniz, yeni versiyonu graph 1000 pro'yu da tavsiye ederim.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - blaster - 05/11/2016

(05/11/2016, Saat: 14:34)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben pek ince roller meraklısı değilim. Sizin gibi, ince olarak Hi Tech V5 kullanıyorum, beni kesiyor.
Ama kalın deseydiniz, Uni-Ball vision elite derdim.
Dolam kalemlerde ise meslek icabı ince uçluya meyilliydik. F, hatta EF genelde eski kalemlerim.
Eski kalamoza defterleri yazarken, küçük kolonlara rakam sığdırmak için F ve EF büyük rahatlık sağlardı.
Sonra bilgisayar icad oldu, ince uç merakımız son buldu Smile

Edit: Bu arada Smash gerçekten nefis bir kalem. Denemediyseniz, yeni versiyonu graph 1000 pro'yu da tavsiye ederim.

Komşum, yeni versiyon Graph 1000 Pro'nun resmini koyabilir misiniz? Ben sadece Limited versiyonu görebildim internette.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - koolandgang - 05/11/2016

(05/11/2016, Saat: 14:54)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, yeni versiyon Graph 1000 Pro'nun resmini koyabilir misiniz? Ben sadece Limited versiyonu görebildim internette.

Komşum yeni derken Smash'in yeni versiyonu olarak kastettim. Yoksa 3-4 sene olmuştur çıkalı.

Pentel graph 1000 for pro

(05/11/2016, Saat: 15:00)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yeni derken Smash'in yeni versiyonu olarak kastettim. Yoksa 3-4 sene olmuştur çıkalı.

Pentel graph 1000 for pro

Tamam komşum. İkisi de var bende ama yeni çıktıysa ona da bir göz atayım diye düşünmüştüm. İkisi de çok güzel kalemler Smile.

Kalem takıntılarınız var mı ? - PisPorsuk - 05/11/2016

(05/11/2016, Saat: 14:54)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, yeni versiyon Graph 1000 Pro'nun resmini koyabilir misiniz? Ben sadece Limited versiyonu görebildim internette.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Kalem takıntılarınız var mı ? - PisPorsuk - 05/11/2016

(05/11/2016, Saat: 16:37)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ekledim komşum, 07 ve 05'i bulamadım! Neredeler acep?
twsbi eco bakınıyorum ben de

693c6306fa040b580010dbbd223a61bc.jpg

internete bir haller olduğu için ilk mesaj silinebilir

Bir de Rotring 500 ekledim bunların yanına ama toplu resim için zaman müsait değil Smile.

(16/02/2016, Saat: 23:20)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlanı açınca eldekileri de buraya koymak lazım. Satıcı değil yiyiciyiz biz Big Grin.

Resim pek iyi değil ama sol baştan: Rotring Rapid Pro, Uni Kuru Toga Roulette, Pentel Graphgear 1000, Pentel Smash, Uni Shift, Pentel Graph 1000 ve yine Pentel Graphgear 1000.

2i92qvs.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Selman - 05/11/2016

200-250 lira arası tükenmez yada dolma kalem tavsiyesi verebilir misiniz?
Aradığım özellik ince yazması. Okumayı zorlaştıracak kadar ince ve renksiz de olmasın öyle. Çok rezalet bi yazım var kalem kalınlaştıkça iyice okunmaz hale geliyor.
Kullan at kalem yerine sürekli kullanacağım kalem almaya karar verdim fakat konuyla alakalı bilgim yok.