Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - hamdib - 31/12/2015

LAMY severek kullandığım bir marka, mesleğim gereği kalemle işim çok oluyor. Pentel versatil kalemde tek geçerim.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - ts9funk - 02/01/2016

(30/12/2015, Saat: 13:40)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben iş yerinde sürekli not alıyorum, önceden kurşun ve ya tükenmez elime hangi kalem geçerse onu kullanıyordum. Dolma kalemi aldığımdan beri daha bir özeniyorum daha düzenli not tutuyorum tıpkı gelenksel tıraşa geçtiğimdeki gibi. Onun dışında da geçen gün bankada bir dilekçe yazmamı istediler, bankacı kız sıradan bir tükenmez kalem verdi ve başladım yazmaya, yazdıkça kalemin ve yazımın ne kadar kötü olduğunu farkettim. Çok özensiz, çok çirkin bir yazı stilim olmuş üniversiteden beri, imzam bile değişmiş bunca yılın özensizliğiyle. Dolma kalemi aldım ve ceketin/kabanın cebinde taşıyorum, not alırken, yazı yazarken hep onu kullanıyorum ve yazıma özen gösteriyorum. Hasılı-ı kelam yazmak güzeldir.

Bende aynen sizin gibi elime ne geçerse onu kullanıyordum. Çok önceleri babama gelen hediye bir dolma kalem vardı onunla yazmaya başladım,içine tüp koyulan modellerden. Güzel bir duygu,yazıya özen gösteriyor insan. Şimdi ise kayın pederim güzel bir dolma kalem hediye etti... Küçükken dönem ödevi hazırladığımız zamanı hatırlıyorum da müsvette sonrası dolma kalem ile temize geçerdik,o dolma kalemler hep mürekkep akıtıyordu ama sanırım kalitesi ile ilgili bir şey..

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - blaster - 16/02/2016

İlanı açınca eldekileri de buraya koymak lazım. Satıcı değil yiyiciyiz biz Big Grin.

Resim pek iyi değil ama sol baştan: Rotring Rapid Pro, Uni Kuru Toga Roulette, Pentel Graphgear 1000, Pentel Smash, Uni Shift, Pentel Graph 1000 ve yine Pentel Graphgear 1000.

2i92qvs.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Serjames - 16/02/2016

9aa4g8.jpgHer üç yılda bir tane daha pilot alırım . Her zaman işimi görür aynı zamanda ''Shaker'' özelliği de bir hoş .Kalemlerle ilgili bunun dışında bir takıntım yok .

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - dikdik_s - 17/02/2016

Abiler madem dolma kalem yapacagız. 100 dolar altı fiyatta onereceginiz neler vardır.

Mumkunse takılmayan yumusak ve ince uclu oneriniz varsa cok severim.
Okul zamanından kalma bir alıskanlık, kucuk not alınca sanki sınava calısacak daha az sey olur gibi gelirdi bana, kucuk yazmayı severim ben. O yuzden dagılan kalın yazan kalemleri pek sevmiyorum. Dolma kalemlerde hep genellikle medium uc goruyorum. Bunun biraz daha fine ama kagıda takılmayanı varmıdır?

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aleksey - 17/02/2016

Kaweco tavsiye ederim direk Dikdik abicim. Smile

Kalem takıntılarınız var mı ? - tipsol - 17/02/2016

(17/02/2016, Saat: 03:15)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaweco tavsiye ederim direk Dikdik abicim. Smile

+1

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Eucris - 17/02/2016

(16/02/2016, Saat: 23:25)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 9aa4g8.jpgHer üç yılda bir tane daha pilot alırım . Her zaman işimi görür aynı zamanda ''Shaker'' özelliği de bir hoş .Kalemlerle ilgili bunun dışında bir takıntım yok .

Bu kalemin eski üretimleri daha ağır ve tok idi yakaşık 15-20 sene önceki sonra bozdular diye düşünüyorum bende şimdi üretilenide var eski üretilenide eskisi daha ağır ve tok yinede güzel kalem.

(31/12/2015, Saat: 13:38)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: LAMY severek kullandığım bir marka, mesleğim gereği kalemle işim çok oluyor. Pentel versatil kalemde tek geçerim.

LAMY güzel kalemdir vazgeçmediğim kalemlerden bir tanesi.

(16/02/2016, Saat: 23:20)blaster Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlanı açınca eldekileri de buraya koymak lazım. Satıcı değil yiyiciyiz biz Big Grin.

Resim pek iyi değil ama sol baştan: Rotring Rapid Pro, Uni Kuru Toga High Grade, Pentel Graphgear 1000, Pentel Smash, Uni Shift, Pentel Graph 1000 ve yine Pentel Graphgear 1000.

2i92qvs.jpg

Rotring Rapid pro severek kullandığım kullanırken keyif aldığım kalemlerden bir tanesi ucunun açıkken yaylı oluşu harika