Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - crionics - 19/05/2014

Parker ları iyi günlerde kullanın.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - cosa_nostra - 21/05/2014

9sawyw.jpg

33ff4m9.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Oxycodone - 24/05/2014

Olmaz mi bi tane gozum.gibi baktigim.rotring rapidim vardi yurtta etut odasinda unuttum araklamis herifler :/ su an ebayden cross vintagelere bakiyorum hem kursun hem.tukenmez.alcam ama iki ilandir son saniyede elimden aliyolar Sad aranizda cross u olan satacak olan irtibata gecebilir

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 26/05/2014

(02/05/2014, Saat: 20:13)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nihayet aramalarım sonuç verdi ve esnek uçlu bir kalem bulabildim.
al5jzs.jpg

Kalemin dolum sistemini elden geçirdikten sonra biraz araştırma yaptım. Klipsinde Univer yazdığı için sıradan markasız bir kalem sanmıştım meğerse Sheaffer ın 1930 larda ürettiği alt markasıymış. Ufak bir tamir sürecinden sonra dörtdörtlük bir kalem oldu. Artık gündelik kullanıyorum çünkü yazımı istediğim yerde mükemmel ince/kalın kontrastı veriyor.
Diğer yanda esnek divit uçlarını hokkaya batırmamak için bir sistem buldum. Yazı tahtası kaleminin ucundaki keçeye jiletle besleme ünitesi şekli verdikten sonra divit ucunu taktım. Tam oturuyor. Haznesi 3,5ml mürekkep alıyor ben çini mürekkebi doldurdum. Normalde dolmakalemlerde tıkama yapıyormuş ama tahta kaleminde tıkanacak yer olmadığı için sonuç harika hatta guaj boya da kullanmayı düşünüyorum Smile tabi birşey yazmak için çıkardığımda insanlar o da ne diye soruyorlar Smile
Bu fikri ackermanpens.com sitesinden verdiğim pompalı divit kalemin gelmesini sabredemeyerek denedim. 8.jenarasyon siparişi vermiştim ama gelmesi vakit alacak.

Kalem takıntılarınız var mı ? - Viyaduk - 27/05/2014

The golden nib sitesinde satılan kalem parçaları gördüm. Bunlar parça parça alınıp monte mi ediliyor yoksa komple kalem de satıyorlar mı? Daha önce alan kimse var mı aramızda?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - emre-sti - 07/06/2014

Sicrikss33 serisi krom ile başlayan dola kalem maceramda 2-3 farklı dolma kalemden sonra şunu keşfettim, bazı dolma kalemler pompalı değil kartuşlu ve bu kartuşda dolmuyor derken aklıma şırınga ile doldurma fikri geldi uygulaladım ve çok memnun kaldım, sicrkiss in orjinal pompasını çıkarıp ona bile kartuş taktım ve kullanımı daha rahat geldi bana, akma filan kesinlikle olmadı pompalıda ara sıra ucun üstlerine geliyoru kartuşda hiç o sorunu yaşamadım.

Evde CROSS CENTURYII CLASSIC PARLAK KROM buldum onunda kartuşu enterasan küçük kartuşlardan, inceden kalına 3 kat halinde yükseliyor
104146944_tn70_0.jpg

Sicrikss e pelikanın büyük boy kartuşunu biraz zorlayarak oturtmayı başarabilmiştim. Büyük boy oturmadı cross a sicrikss in pompasıda oturmadı, caba orta boy kartuş var mıdır çünkü yukarıdaki kartuş bana çabuk bitecekmiş gibi geliyor, yazmayı karalamayı çok severim. vde hangi mürekkebi önerirsin pelikanın ucuz mavisi ile parkerın siyahı mevcut, mavi mürekkep arayışındayım

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - RooT - 09/06/2014

fd58x2.jpg

Kalemleri çok severim ve takıntım vardır bu konuda. Şimdilik elimde bunlar var. Rotring Rapid en çok kullandığım kalemim. Grip 1345 ve grip plus eskilerden kalma kalemler. En solda ki, Kuru Toga'yı da alalı 1-2 ay kadar oldu. Belki biliyorsunuzdur lakin, Kuru toga şüphesiz, çok yaratıcı ve güzel teknolojisi olan bir kalem. İçinde ki dönen mekanizma ile, kalemi kağıttan her ayırışınız da ucu çevirerek sürekli sivri kalmasını ve her tarafının eşit aşınmasını sağlıyor. Buda aynı kalınlıkta yazım kalitesi demek. Aslında bu tarz ürünler, ilgi çekmek için pazarlama amaçlı kullanırlar böyle özellikleri. Lakin pratikte de bu özellik çok işe yarıyor. Tavsiye ederim.

Son olarak, bakıyorum da çok güzel yazımı ve iyi kalemlere sahip arkadaşlar var. Teknik çizimler, test çözmek ve yazım için yani genel amaçlı iyi bir kalem arayışındayım bu aralar. Aklımda 1-2 kalem var. Bunlar,

Pentel Graph gear 1000
Pilot The Shaker H1010

http://www.pentel.com/store/graphgear-1000

Aslında pilot shaker almayı düşünüyordum. Fakat mekanizmasının eskisi kadar sağlam olmadığını duydum. Pentel Graph gear ise hem tasarım hem de mekanizma olarak iyi görünüyor. Bu kalemleri kullanan arkadaşlar varsa görüşlerini ve tavsiyelerini alabilirmiyim?

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - emre-sti - 09/06/2014

kuru togo çok güzel bir tercih, kuzenime hediye olarak pentel sharp kerry ile arasında kaldım ama mekanizmasından ötürü kuru togayı tercih ettim high grade modelini getirttim yurtdışından Tr de sadece plastik olanı vardı. Pentel graph 1000 in tipini beğenemedim benim elime en uygunu grap500 dü ona bakmanızda fayda var hem hafif hemde sağlamlık hissi üst düzeyde

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - RooT - 10/06/2014

(09/06/2014, Saat: 16:32)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: kuru togo çok güzel bir tercih, kuzenime hediye olarak pentel sharp kerry ile arasında kaldım ama mekanizmasından ötürü kuru togayı tercih ettim high grade modelini getirttim yurtdışından Tr de sadece plastik olanı vardı. Pentel graph 1000 in tipini beğenemedim benim elime en uygunu grap500 dü ona bakmanızda fayda var hem hafif hemde sağlamlık hissi üst düzeyde

Cevabınız için teşekkürler..

Kuru toga cidden çok güzel. Ama 3-4 liralık bir kalem izlenimi veriyor düşük kalite modeli. Üst seri ise çok daha şık ve kaliteli. Pentel Graph serisi çok iyi kalemlere benziyor. Bugün çıktığımda ise, NT mağazalarında Pilot Shaker'ı gördüm. Dayanamayıp aldım. Smile Nihayetinde diğerlerini de yavaş yavaş edineceğim gibi görünüyor. Shaker'ın oldukça rahat bir tutuşu var kanımca. Yalnız bu rahatlık kişiye göre değişir. Çünkü kalemin grip kısmı diğerlerine nazaran daha geride olduğu için herkese hitap etmeyebilir.

Görüntüsü de hoş. Ve ağır bir havası var diğer kalemlere göre. Ben sevdim bu kalemi. Alacaklara tavsiyem, mutlaka deneyip almaları yönünde olacaktır.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - cosa_nostra - 03/07/2014

2rm09xy.jpg
35aistl.jpg
xelgk5.jpg
nwg45d.jpg