Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Kalem takıntılarınız var mı ? - puchacz - 13/05/2014

(13/05/2014, Saat: 13:21)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün gelen bebekler
seqedype.jpg

Lamy eşime gidecek, twsbi bende kalıyor, twsbi kalem tahminimden daha büyük ve ağır çıktı, 1.1 uç oldukça keyifli edelstein amber mürekkep ise yazarken çok güzel gölgeleniyor, oldukça vintage bir görüntüsü var
vydydy3a.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Hocam hayırlı olsun, benim de aklımda olan fakat aylardır sıra gelmeyen bir kalem twsbi. Orda lamy'nin yanında bir şişe daha var, nedir acaba?

RE: Kalem takıntılarınız var mı ? - deVille - 13/05/2014

(13/05/2014, Saat: 15:23)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam hayırlı olsun, benim de aklımda olan fakat aylardır sıra gelmeyen bir kalem twsbi. Orda lamy'nin yanında bir şişe daha var, nedir acaba?

Tesekkurler ustadim. Twsbi gercekten guzel kalem tavsiye ederim.

Lamy'nin yanindaki sise diamine prussian blue murekkep henuz denemedim ama mavi cam gobegi arasi bir renk.

Ben mavinin o tonlarini seviyorum.
Diaminein renkleri oldukca basarili bence denenebilir.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

Kalem takıntılarınız var mı ? - puchacz - 13/05/2014

(13/05/2014, Saat: 15:36)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkurler ustadim. Twsbi gercekten guzel kalem tavsiye ederim.

Lamy'nin yanindaki sise diamine prussian blue murekkep henuz denemedim ama mavi cam gobegi arasi bir renk.

Ben mavinin o tonlarini seviyorum.
Diaminein renkleri oldukca basarili bence denenebilir.

Mavinin ilgili tonlarını seviyorsanız -ve eğer denemediyseniz- Parker Blue Black'i deneyin muhakkak.

RE: Kalem takıntılarınız var mı ? - deVille - 13/05/2014

(13/05/2014, Saat: 15:38)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mavinin ilgili tonlarını seviyorsanız -ve eğer denemediyseniz- Parker Blue Black'i deneyin muhakkak.

Hocam o renk de listemde, ancak su an lamy'nin blue black murekkebi var onu kullaniyorum.

Tesekkurler.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 15/05/2014

ingiltereden getirttiğim esnek divit uçlarını denedim ve 14 karatlık dolmakalemimle kıyas imkanı buldum. Dolmakalemim süper esnek sınıflandırmasına giriyor XF-BB aralığında. Divit uçları ise xxxf-bbbb ye kadar bastırmaksızın esneyebiliyor.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - theunnamed - 15/05/2014

Elimdeki kalemlerin mürekkepleri çok çabuk kuruyor. Dün kullandığım kalem bugün yazmıyor. Sebep nedir, kalitesiz mürekkep mi ?

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - chemistcool - 15/05/2014

Aslında Lamy yi hiç sevmem ama Lamy kalemleri sevmenin bir yolunu buldum..

O kadar kalem aldım bir tane lamy almamıştım, taa ki geçen haftaya kadar.. Dolmakalemin de highliner olabileceğini okumuş olduğumdan arkadaşlarla konuşurken temel sıkıntının uç kalınlığı olacağı hususnda görüş birliğine vardık..Akabinde lamy de 1.9 uç olduğunu araştırıp öğrendim ve iki renk highliner mürekkep (shiny green henüz elime ulaşmadı) ve mürekkeplerin renginde iki lamy safari aldım..

Ürün elime bu gün geçtiği için henüz yorum için erken ama arkadaşlarımda kullandığım şekilde lamy uçları bana pürüzlüymüş ve sürekli kağıda takılıyormuş hissi veriyor..(zımparalasam mı acaba Big Grin )

Ama dolmakalem tutkusu bi yana keçe uçlu higliner da yaşadığım zamanla ucun kitabın mürekkebinden zamanla siyahlaşması sorunsalını aştığım için bile mutluyum..

1zn4rur.jpg

11ty5w7.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - error... - 15/05/2014

(15/05/2014, Saat: 16:53)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimdeki kalemlerin mürekkepleri çok çabuk kuruyor. Dün kullandığım kalem bugün yazmıyor. Sebep nedir, kalitesiz mürekkep mi ?

kalitesiz mürekkeb bunun sebeplerinden biri
mesela pelikanın ucuz mürekkepleri kurur birde kalemin kafağını kapalı tutmaya bak

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 15/05/2014

son 5 ayda 15 tane dolmakalemim oldu hiçbirinde kuruma problemi yaşamadım. Kullandığım mürekkepler pelikan 4001 siyah, k.rengi, mavi (en yenisi 2008 de üretilmiş) 1994 üretimi geschtatner kırmızı, sheaffer turkuaz ve mavi ile iroshizuku take-sumi.
Kuruma sorunu olduğuna emin misin eğer ilk kağıda değdiğinde yazmayıp biraz kurcalayınca yazıyorsa uç topu ayarsızdır.

Lamy ye gelince kesik uçlar yapısı gereği cızırtı hissi veriyor.

Vay ne çok bilgi sahibi olmuşum :d

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - theunnamed - 15/05/2014

@linguist

Parker kartuş kullanıyorum. Kalemi yazdırmak için kalemi sallayıp duruyorum aşağı doğru, bugun 10 defa salladım yine de yazmadı. sonra kalemin ucunu ıslattım yazmaya başladı.

@error

Valla Pelikan 4001 var, kalitesiz mi bilmiyorum. Kapalı daima kapalı.