Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aedan - 03/05/2014

Cikti ustad cok guzel

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kalem takıntılarınız var mı ? - deVille - 03/05/2014

@aedan üstadım m200 mavi veya yeşil olsa alın derdim. Çok başarılı gerçekten pelikanlar. Bu arada kırtasiye nerede hocam?

Sent from my iPad using Tapatalk

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aedan - 03/05/2014

Esenkent istanbulda hocam. Uzuldum simdi son yesilinben aldim 1 siyah kalmisti ona da bir arkadasimiz mesaj atti

Kalem takıntılarınız var mı ? - deVille - 04/05/2014

Önemli değil hocam güle güle kullanın

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 04/05/2014

@deVille zamanla alışırız evet çok keyifli yazması üstelik neredeyse hiç bastırmadan aşağıdaki sonucu veriyor. Tıpkı tıraş olurken ki bastırmama kuralı gibiSmile
(bu arada kalem markasız ama uç 14K altın. Çizgi kalınlığı 0.3mm den 2,5 mm ye çok yumuşak bir dokunuşla çıkıveriyor. Limiti zorlamadım ama daha da kalın yazmak mümkün gibi)
2lk5soo.jpg
imqash.jpg

@linguist hocam ben solağım bana normal uçlarla yazmak problem olmasa da esnek ve italik uçlarla yazmak biraz problem oluyor left oblique uçlar varmıç ama bulması zor. Biraz çalışıp ben de foto ekleyeyim. Selamlar.

Kalem takıntılarınız var mı ? - Aedan - 04/05/2014

Simdilik cocuklarim eqy5eguh.jpg

aqy4yjaz.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 04/05/2014

(04/05/2014, Saat: 18:48)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @linguist hocam ben solağım bana normal uçlarla yazmak problem olmasa da esnek ve italik uçlarla yazmak biraz problem oluyor left oblique uçlar varmıç ama bulması zor. Biraz çalışıp ben de foto ekleyeyim. Selamlar.

İlk Bruce Wills i tepeden (overwriter) gördüğümde çok şaşırmış ve öyle yazmaya çalışmıştım Smile solakların çeşit çeşit yazma şekilleri varmış her italik her yazım şekline uymuyormuş. Biraz araştırmayla kalem tutuşunuza en uygun oblik kalemi araştırın derim.

Ben eskiden overwriterdım üniversitede değiştirdim zira solak sırada yazabilmem için kolumu aşağıda tutmam gerekiyordu. İyi de oldu. Sadece kesik uçla yazarken overwrite kullanıyorum. Kaweko 1,5 stub bana uyuyor. Ama oblik kalemlerde denemeden almam. Çok riskli ve pahalı lamynin lh ucunu alıp deneyeceğim. Ball point galiba.