Geleneksel Tıraş Forumları
Kalem takıntılarınız var mı ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Kalem takıntılarınız var mı ? (/showthread.php?tid=2015)

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 03/04/2014

japon versatil demişken uni kurutoga aldım. Ucu hep ince kaldığı için çok güzel yazıyor ama elyazısı yazmaya uygun değil.
Birde faberin klasik kurşun kalemi ceket cebine asmaya uygun kalemtıraşlı aparatını aldım ve ucuna kırmızı kalem taktım. Çok kullanıyorum kalemi yarıladım bile.

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 08/04/2014

ve karşınızda iki yeni dolmakakem. yeni dediğime bakmayın pelikan west germany 89'dan önce üretim. kartuşlu EF çelik uçlu .
Diğeri ise daha da eski, senator germany yazıyor. Iridium germany uç topu flex özelliği de var. Vidalı kapak piston dolumlu. Uç çevrilerek çıkartılabiliyor pelikan dolmakalemler gibi. Medium uçlu yazımı da mükemmel. Fiyatına gelince yok pahasına aldımSmile
scyqso.jpg
28vqh78.jpg
vd01vo.jpg
f9gj02.jpg
set16v.jpg
jht37k.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - sertaç - 09/04/2014

2r4l98o.jpg

Uzun zamandır aklımdaydı bu kalem ve sonunda koleksiyonuma katabildim ... Montblanc Starwalker

Kalem takıntılarınız var mı ? - deVille - 10/04/2014

(08/04/2014, Saat: 21:47)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ve karşınızda iki yeni dolmakakem. yeni dediğime bakmayın pelikan west germany 89'dan önce üretim. kartuşlu EF çelik uçlu .
Diğeri ise daha da eski, senator germany yazıyor. Iridium germany uç topu flex özelliği de var. Vidalı kapak piston dolumlu. Uç çevrilerek çıkartılabiliyor pelikan dolmakalemler gibi. Medium uçlu yazımı da mükemmel. Fiyatına gelince yok pahasına aldımSmile
scyqso.jpg
28vqh78.jpg
vd01vo.jpg
f9gj02.jpg
set16v.jpg
jht37k.jpg

Hocam. Ereden aldınız acaba @linguist

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 10/04/2014

aslında bu kalemlere bir kaç kez bakınmıştım biraz bilgilendikten sonra şimşek çaktı zihnimde hemen gidip aldım Smile maalesef bunlardan başka kalmadı zaten eski kalemler karton bir kutuya koymuşlar. Ero, senator falkon, senator caligraphy ve yine senator marka metal slim dolmakalemlerden de var.
Bendeki resimdeki senator windsor modeli. Yorumlarda pelikan m200 den daha güzel bir ucu olduğu söyleniyor hakikaten de öyle zaten 70'lerin iridium uçları şimdilerden çok daha kaliteliymiş, yazarken kalitesini hissettiriyor. Senator zamanında pelikana 400nn serisini üreten Merz & krell firmasının markasıymış. Aynı zamanda montblanc kalemlerine benzediği için montblanc dava açmış ve kazanmış. Windsor modeli de montblanc 140 modeline benziyor zaten.
Pelikan pelikano ise 1979 yılında üretilmiş olan p450 modeliymiş. Kalemin içnden iki tane kullanılmamış yedek kartuş çıktı ama yıllara dayanamamış mürekkebi uçmuş resmen, birinin içini temizleyip sheaffer mürekkep enjekte ettim. Çok farklı bir yazım karakteri var.

Kalem takıntılarınız var mı ? - deVille - 11/04/2014

Bende de pelikanonun aynısı var. Pelikanın öğrenciler için yaptığı kalem bunlar bastırarak yazmaya elverişli esnek uçlu kalemler. Avrupa eğitim sisteminde öğrencilere özellikle dolma kalem kullandırtıyorlar, zira dolma kalemle yazmak, hatalı yazım riskini azaltıyormuş, öğrencilerin yazılı ödev ve derslerde ve de sınavlarda hata yapmadan yazmaları için düşünmeye sevkediyormuş dolma kalem yanlış yazılması halinde düzeltmenin öğrenciye zaman ve dikkat kaybettirdiği, öğrencinin de bilinçaltında hata yapmamak için dolma kalemle daha dikkatli yazmakta olduklarını söylerler. Bizim de ortaokuldaki dissertation (kompozisyon yazma) derslerinde dolma kalem kullanmak ve correcteur (daksil, tippex ya da silici) kullanmamak gerekirdi sınavlarda kağıdın düzgün kullanımı, temizliği de bu derste artı puan olurdu. Merak eden olursa bir fransız lisesi mezunuyum. Ortaokuldan beridir Dolma kalem kullanırım. Bir ara kalemlerimi paylaşmak istiyorum fakat üşeniyorum.

Sent from my iPad using Tapatalk

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 11/04/2014

yanlış yazmama konusunda size katılıyorum. Resmi evraklarda artık elyazısı kullanmaya başladım ve neredeyse 0 hata yapıyorum. Üşenmeyin ve kalemlerinizi paylaşın lütfen.

Esnek uç denemelerimden ufak bir örnek. Henüz birkaç gün olduğu için kalemi keşfetme safhasındayım.
206zjmt.jpg

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - Hasan Ali - 11/04/2014

Bu Senator'dan bir tane de ben istiyorum! Big Grin

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - linguist - 11/04/2014

(11/04/2014, Saat: 19:27)Hasan Ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu Senator'dan bir tane de ben istiyorum! Big Grin

Evet bu senatore bayıldım aynı kalem ile normal yazı ile esnek uç farkı
2nvbgx0.jpg

Daha iyisi varmış, seyredebilenler için youtube videosu

Cvp: Kalem takıntılarınız var mı ? - theunnamed - 11/04/2014

Böyle yazım olsun kurşun kalemim olsun.

Reason yazarken yazdığı R harfi çok hoşuma gitti Big Grin

(11/04/2014, Saat: 21:41)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha iyisi varmış, seyredebilenler için youtube videosu